Paralen a grep

kris_tin257
17. apr 2022

Dobrý deň, muž včera zjedol grep a krátko nato užil Paralen, ako reakcia sa mu vyhodili vyrážky po celom tele momentálne zas má zvýšenú teplotu ale boji sa dať si už Paralen. Vyrážky sa dosť zhoršili, neviete čo s tým?

janickacrazy
17. apr 2022

@kris_tin257 nech si dá Fenistil, ak máte doma

koniarova
17. apr 2022

@kris_tin257 prečo myslíš,že je to z grepu?

luliu
17. apr 2022

Ja tiež nechápem prečo to spajas.... Paralen a grep sa môžu kombinovať 😉. Tak nech si dá muž nurofen, keď sa boji dať si Paralen

nikha2809
17. apr 2022

@koniarova ja som niekde čítala ževraj grep reaguje takmer s každým liekom.

lalenka33
17. apr 2022

Citrusové plody bežne vyvolávajú alergické reakcie. Grep je dosť silný alergén a okrem toho grep sa nemá kombinovať so žiadnymi liekmi lebo znižuje ich účinnosť. Daj mu niečo na alergiu (fenistil, zodac..) a Paralen alebo Ibuprofen na teplotu. Tie vyrážky sú z grepu, nie Paralenu čiže ten si môže kľudne dať, ale bez kombinácie s citrusmi. (Farm.laborantka)

kris_tin257
autor
18. apr 2022

Presne lebo grep zle reaguje s liekmi, na Google je veľa článkov o tom, zvyšuje to množstvo lieku v krvi čím môže vyvolať vedľajšie účinky.
@lalenka33 ďakujem veľmi pekne za odpoveď 🙏 máme doma fenistilove kvapky už som mu ich naordinovala

petkasaurus
18. apr 2022

@kris_tin257 ja som raz skombinovala atb s citronom a skoncila som na pohotovosti s tym, te som nemohla dychat a mala som zihlavku.. Citron sam o sebe mi zle nerobi

saxana000
18. apr 2022

@petkasaurus ale antibiotika sa nemaju uzivat s kyselym..
Paralen nie je atb