Plynové varné dosky bez plameňa

gklin
15. jún 2016

Ahojte! Máte niekto skúsenosti so sklokeramickými plynovými varnými doskami bez plameňa od firmy Solgaz? Pozerala som na internete nejaké recenzie, ale nič som nenasla. Nájde sa gazdinka, ktorá na tom varí? Ďakujem

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gklin
autor
4. nov 2016

@masta3 evidentne to nie je velmi rozsirene,ja som si nakoniec kupila plynovy panel na sklokeramike

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gklin
autor
5. nov 2016

@masta3 neviem, ci sme sa pochopili 🙂 , mam normalne horaky, plynove, len doska je biela sklokeramicka, este ho nemam osadeny, az v pondelok, ale je to Whirlpool GOA 6425WH... ano , ja som si citala ich stranku, myslim, ze je to polska firma, ale nechcem to skusat na sebe, daj vediet, ak si to kupis, nikoho nepoznam, ale stolar, co nam robi kuchynu, mi to spominal, ale tiez o tom viac nevedel

pomoni
11. nov 2016

@masta3 tiez nad nou uvazujem. hladala som recenzie, ale skutocne u nas to este nie je popularne. ja mam este nastastie dost casu, ale aj tak uz mapujem co by som chcela. ak by si mala nejake konkretne info, mozes dat vediet 🙂

marianello
30. apr 2017

treba počkať na cenu,alebo hľadať v okolitých štátoch,snáď nedám za varnú dosku 700 euro,to len blázon dá,nech si to nechajú na sklade celý Solgas,keď to nikto nekúpi,pôjde s cenou dolu,hahha

matja
26. máj 2017

@pomoni
@masta3 - máte nejaké bližšie info o týchto varných doskách Solgaz? Šli ste do toho alebo ste našli nejaké ďalšie recenzie?

pomoni
26. máj 2017

@matja na FB je viac info, ak chces nieco konkretne urcite odpovedia...maju ich v predajni v Ziline, takze sa da real obzriet. ja som nakoniec od toho upustila, lebo v dome bude plyn len na kurenie. takze rozhodnutie jasne - indukcia 🙂

ivanamyl
14. nov 2017

Ahojte, máte to niekto odskúšané? Ďakujem 🙂

venusa1
5. feb 2018

Ahojte, aj ste sa niektorá rozhodli pre túto varnú dosku - Solgaz? Zisťujem si bližšie informácie, lebo sa mi páči hlavne čistenie. V dome budem mať plyn, preto vážne uvažujem o Solgaze. Viem, že je cena vyššia, ale pohodlie čistenia cenu vykompenzuje😉 Ešte mám na rozhodnutie čas, preto prosím o Vaše názory.

ivanamyl
5. feb 2018

Nemam odskusane.

blet3
23. júl 2018

Ahojte, nie je to žiadna lacná reklama, ja mam odskúšané konkrétne GPC 4+1 , je to perfektná vec jednoduché ovládanie, možno nastaviť aj čas varenia. Kúpili sme si od Solgazu aj Inteligentný odsávač pár SH-3R, aj to je perfektná vecička, hlavne pre tých, čo zabúdajú zapnúť digestor pri varení, ten sa jednoducho zapne aj vypne sám. Väčšia investícia ale super, nemenila by som to.

vroni
23. júl 2018

My sme mali kedysi v byte takuto (teraz nemame plyn na varenie) a parada. Ina znacka, ale na pouzivanie to je fakt skvostne. Mama ma teraz ten plyn na sklokeramike a teda pana architekta (lebo tuto blbost 1000% vymyslel chlap, co v zivote neuvaril ani prazenicu) by som jeho vynalezom vytrieskala po plesine... Za mna urcite ano takato doska.

blet3
3. aug 2018

Je rozdiel plyn na sklokeramike a plyn pod doskou, ten vyzerá presne tak ako sklokeramická doska, žiadne horáky

falin
3. aug 2018

@vroni my mame plyn ma sklokeramike cez 10 rokov a ja som spokojná. Mame rozlozenie horakov do kosoštvorca. A cistenie je omnoho jednoducjšie ako napr. plyn na nereze.
Ano teraz sú uz aj iné technologie a uplne hladne dosky sú super, ale napriek tomu nemozem povedat ze to riesenie co mame je uplna blost 😉

gklin
autor
6. aug 2018

@vroni tiez mam plyn na sklokeramike 3 roky a rozhodne by som nikoho za to netrieskala po plesine 🙂. Sklo je stale krasne, ciste, lebo sa to ovela lahsie udrziava ako nerez alebo smalt a to mam biele sklo! Samozrejme, tie horaky vzdy budu zavadzat, ale chcela som plyn, tak to inak neslo a plyn pod doskou som sa bala skusat na sebe, ale mozno v buducnosti...😉

vroni
6. aug 2018

@gklin, no vidis, pre mna je podstatne, aby sa na doske dalo varit a nie, aby som ju mohla cistit. Horaky na sklokeramike su uplne vystupene a nie ciastocne zapustene akp pri emailovej ci nerezovej doske. Takze hrnce drzia na sporaku len tak-tak, plamen je silnejsi a ide viac do sirky a ak je hrniec o zastruhany chlp mensi nez plamen, su v mihu horuce aj usi hrnca a v oboch iqacskych verziach, ktore mama mala boli velke horaky vpredu a male vzadu. A co sa cistenia tyka - ked drhnem okolo horakov, je mi fuk, ci email ci sklokeramiku (ano, nerez je horor)

blet3
7. aug 2018

Nie viem, čí ste si nevšimli, ale otázka bola, čí má niekto skúsenosti z varnými doskami plyn pod sklom od Solgazu, o akých ho to horakoch a zapusteni to pišete. Otázka od gklin bola " Ahojte! Máte niekto skúsenosti so sklokeramickými plynovými varnými doskami bez plameňa od firmy Solgaz?" tam žiadne horaky nie sú a nič ani nevyčnieva. Aby ste boli v obraze tak si pozrite, ako vyzera plynová doska pod sklom - na nerozoznanie od tých sklokeramickyh, čí indukčnych.

https://www.svettepla.sk/sk/produkt/plynova-var...

gklin
autor
8. aug 2018

@blet3 prepac, ale viac by si vsetkym pomohla, keby si napisala svoje skusenosti s tymto typom varnej dosky, toto uz viaceri, co tu piseme pozname, len tych priamych pouzivatelov je tu zufalo malo...

blet3
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gklin
autor
9. aug 2018

@blet3 jej, si prva, ktora s tym ozaj vari, dakujem za nazor

blet3
3. apr 2019

Dobrý večer, tak v predošlých vyjadreniach som SOLGAZ a Svet Tepla zo Žiliny prechválila, po roku použivania a osobných skúsenosti môžem všetkým poskytnúť nové informácie, žiaľ veľmi negatívne.

blet3
3. apr 2019

Dajte si prosím pozor na tento nekvalitný spotrebič, zakúpila som si ho do novej kuchyni v domnienke, že splní moje očakávania, dlho sa zohrieva, po necelom pol roku používania som ju prvýkrát reklamovala, kvôli tomu, že sa ho nedalo vyčistiť a pod sklom sa vytvárali nepekné fľaky, navyše sa zadná odparovacia mriežka ošúchala od hrncov, pretože na malých horákoch sa variť nedá je tam malo miesta. Na dvoch veľkých sa nezmesti panvica a veľký hrniec. Priemer väčších je iba 12 cm a panvicu, 14- 16 cm sa neda použiť teda, žiadne pečenie palaciniek. Pripaľujú sa a na okrajoch nedopečú aj keď mám kvalitne riady od Zepteru. Vybrala som si typ GPC-4+1 za 620 EUR. V popise sa uvádza, že sú 4 horáky + 1 zahrievací. Vraj udržiava teplotu, no nie je to pravdou ono sa to nezohrieva ,ale odstavná plocha je tak rozohriata, že sa tam stále vari. Neda sa tu plochu využívať pri varení!
Z reklamáciou je problém, pretože si ju musíte doslova vybojovať sídlo majú v Žiline tak to treba riešiť písomne. Pani mi neodpovedala a ignorovala má ,tak som volala na centrálu do Poľska, tam boli veľmi úslužní a prisľúbili nápravu a predavačka sa ozvala, potom volal technik – medzi nami je to majiteľ firmy Svet Tepla a zároveň servisný technik. Pán prišiel, nedalo sa mu fľaky odstrániť tak vymenil celú dosku. Začal má presviedčať, že to je kvôli tomu, že sme nepoužívali originálne čistiace prostriedky. Tie nám pri kúpe dosky neodporúčali. Doniesol nám sadu ošetrovacej chémie od výrobcu za 25 EUR a problém sa nevyriešil. Po ďalšom používaní opäť pár mesiacov sa problém zopakoval, no zistili sme ďalší problém zo zadnej odvetrávacej mriežky unika nebezpečný oxid uhoľnatý. Máme to potvrdene. Jeden pán na poľskom fórum povedal, že mám si pri varení vždy zapínať digestor. Digestor mám vždy zapnutý, pretože som si u nich kúpila Inteligentný odsávač pár SH-3R za 450 EUR - je to inteligentný digestor, ktorý sám zachytí začiatok varenia, má diaľkové ovládanie a môžem si nastaviť aj vypínanie. / medzi nami digestor je ok , ale klamu, že ma 57 Db, čo nie je pravdou, je veľmi hlučný/ Dosku umývam predraženými prostriedkami zo Solgaz-u, mriežky sú opäť ošúchane a okraje sú biele, hrozné. Doska vyzerá ako 10 ročná. Reklamovala som to opäť a znova sa opakuje problém nikto nereaguje, písala som email, kontaktovala SMS-kami a nič. Tentokrát už do Poľska volať nebudem. Napíšem na SOI a kvôli uniku oxidu požiadam o pomoc Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Ak sa chcete vyhnúť problémom nedajte sa naľakať na peknú reklamu. Pozitívne recenzie, ktoré má presvedčili kúpiť nekvalitne spotrebiče za veľké peniaze sú písane určite ľuďmi blízkymi týmto firmám .
Včera mi jeden pán z Poľska poslal objektívny link, negatívnych recenzii: https://www.opineo.pl/opinie-78678-solgaz-gpc-4...
je to v Poľštine no ak si dáte google translate tak sa dočítate pravdu. Čo sa tyká úspory plynu je to ďalšie klamstvo, žiadnu úsporu v ročnom vyúčtovaní sme nezaznamenali. Ak ste z Bratislavy a chceli by ste tento spotrebič vidieť som k dispozícii. Firma je si vedomá, že nemá na Slovenskú konkurenciu a takto neseriózne zaobchádza z klientami, ktorí do nich vložili dôveru. Škoda, že pri kúpe som nečítala tie negatívne recenzie zverejnené na poľských internetových stranách. Solgaz je totiž poľským výrobcom a ako čítam tie recenzie tak ani im nezáleží na spokojnosti klientov, pretože ako jediní na svete majú na to patent a hlavne veľa prostriedkov na marketingovú a reklamnú kampaň.

gklin
autor
4. apr 2019

@blet3 fuuu, takze chvalabohu, ze som bola opatrna a nekupila som novinku...dakujem ti, ze si si nasla cas a napisala svoje skusenosti, tie su na nezaplatenie. Neviem, cim to je, ale s polskymi firmami nemam dobre skusenosti. Tiez som davala podnet na SOI na firmu eobuv. Urcite sa nevzdavaj, vacsinou sa zlaknu a su ochotni sa dohodnut, ako by sa mali tahat so SOI.
Drzim ti palce!!!

blet3
5. apr 2019

Ďakujem veľmi pekne,
ignorovali ma naďalej tak som napokon volala do Poľska, tam mi prisľúbili, že im dohovoria. Dnes mi poslali email, že mám podať reklamáciu v zmysle zákona, ja som v zmysle zákona postupovala, napísala som im číslo faktúry, dátum, kedy som to kúpila tak neviem čo ešte chceli. Kontaktovala som SOI no zatiaľ som to nechcela riešiť podnetom, /nerada ubližujem ľudom aj keď títo podnikatelia by si to zaslúžili! /pýtala som sa ich ako postupovať pri podávaní reklamácii, čí musím podať reklamáciu poštou, alebo stačí elektronicky, čí potrebujem pripojiť podpis tak mi povedali, že elektronické podanie je OK a nemusí obsahovať podpis. Odporučili mi prečítať si obchodne podmienky Svet Tepla , čítala som ich no nič tam o špeciálnom reklamačnom tlačive nepíše.
V prílohe mi poslali tlačivo tak som to vypísala a poslala e-mailom. Odpoveď neprišla tak uvidíme. Zbytočne naťahujú čas a tým svojim prístupom človeka zbytočne rozdráždia a sami sebe škodia. Dala som recenziu na google.com kde je umiestnená ich firma. Bolo to tam 3 dni a dnes to vymazali asi požiadali google takže na Google nenájdete objektívne a korektne recenzie. Dám im dva dni ak sa nevyjadria tak ten podnet na SOI určite podám. A kvôli uniku oxidu požiadam o prešetrenie na Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

monikajan
2. jan 2021

@blet3 ako to všetko dopadlo? dala si podnet na SOI-ku?

ivanrybar
24. apr 2022

@blet3 Strašne radi by sme ten sporák videli aj s manželkou a podelili sa s Vami o Vaše katastrofálne zážitky!!! Ing.Ivan Rybár s manželkou=BA-Petržalka,0910967665! Veľmi pekne ďakujeme!

ivanrybar
24. apr 2022

@blet3 0910967665

ivanrybar
24. apr 2022