Po pôrode ma všetko bolí

monikabotosova
6. apr 2024

Ahojte, prosím vás, má niekto takúto skúsenosť? :( ja som už úplne nešťastná. Som takmer už 4 mesiace po pôrode a extrémne ma bolí ľavá noha a kríže. Kríže ma boleli aj hneď po pôrode, to ešte neprestalo, a nie je to až také tragické, ale bolesť ľavej nohy (boli ma len jedna) začala tak vo februári.Počas tehotenstva som aj dosť pribrala, takmer 30kg, v nemocnici som nechala 10.. ale odvtedy mám pocit, že len priberám. Nevládzem chodiť ani na dlhé prechádzky, pri 5-6km už celkom že umieram. Pred tehotenstvom som chodila aj cvičiť, aj keď som bola pevnejšia, ale mala som super kondičku a kolegyne mi často závideli kde beriem na všetko energiu, priemerne som denne prešla aj 10-12 kilometrov a potom ešte do fitka dvíhať činky, starať sa o domácnosť atď.. a dnes? Ráno vstanem, a nevládzem. V noci sa aj budím na to ako má "všetko boli". Chcela by som znovu začať cvičiť, viem, že by prospelo schudnúť nabraté kilogramy, ale zas a znovu, nevládzem 😔 noha ma bolí len jedna.. bojím sa s tým ísť k lekárovi, necítim sa na to, behať po lekároch, a aj tak mám len takú skúsenosť, že mi povedia aby som schudla a bude všetko ok. Malého kojim, takže si nedávam ani žiadne lieky. Zmenila som obuv za ortopedickú, ale zatiaľ žiadne zlepšenie. Myslite, že by mi mohla pomôcť napríklad masáž? Nikdy som na masáži nebola. Cítim sa vyhoretá a bez energie, a už mi aj priateľ povedal, že by som s tým mala nieco robiť. Mám 32 rokov. Ďakujem.

surama
6. apr 2024

@monikabotosova Ahoj, mozes mat poposuvane alebo vyskocene stavce, zdeformovanu panvu...potom ti to tlaci na nervy.

terry658
6. apr 2024

@monikabotosova ja som mala trombozu po pôrode a tiež noha riadne bolela. Kostrč ma bolela tka strašne, že som nemohla ani sedieť,mi ju posunuli pri pôrode. Fyzio kostrč vyriešila. Doktor zas zrazeninu.
Inak veľmi proti bolesti pomáha spánok. Ak si stále nevyspatá tak ťa bude bolieť všetko. Nastav si režim spánku aby si každý deň šla do postele v tú istú hodinu. Vykašli sa na domáce práce a oddychuj.

ivkav5
6. apr 2024

@monikabotosova odporúčam vyhľadať gynekologické fyzio, kde ti pomôžu..

biglovemom
6. apr 2024

Tak mi nemame rtg oci , alebo skusis masaz alebo budes musiet ist lekarovi 🤷🏼‍♀️ kompletny check inkl krv.

monikabotosova
autor
6. apr 2024

@biglovemom ďakujem, je mi jasné že rtg oči nemáte, skôr som len chcela vedieť, či už má niekto podobnú skúsenosť. Ďakujem.

terezka2911
6. apr 2024

@monikabotosova môže to byt neurologického pôvodu, ta noha. Išla by som k obvodnému, ten ťa pošle, kde bude treba

tanyag
6. apr 2024

@monikabotosova Mňa kríže boleli 3 roky po pôrode, ja som dieťa ani 5 minút na rukách neudržala, od bolesti, ani zohnúť som sa nemohla, tiež som veľa pribrala. Ale...bola som taká blbá, že som tú bolesť trpela. Išla som po 3 rokoch na masáž, ale nie jednu, 3 x s odstupom 1 týždeň...a bolesti chrbta pominuli. Skús tú masáž, možno pomôže aj tebe.

monikabotosova
autor
6. apr 2024

Ďakujem všetkým za rady, skúsim asi ešte tu masáž a potom keď už ani to, tak smer lekár..

katusskaa
6. apr 2024

@monikabotosova to vyzarovanie do nohy ked je od krizov, tak ti nieco tlaci na nerv.... moze byt posunutie nieco, platnicka, ale niekedy aj prilis stuhnute svalstvo. smer fyzioterapeut, drzim palce, mne vzdy pomohli a tiez mam dost velku nadvahu

nops
6. apr 2024

@monikabotosova za mňa dobrý fyzioterapeut. Tiež ma dlho trápili bolesti aj keď aktívne športujem a nadváhu nemám,ale prišlo to tiež po pôrode. Panva je už iná,kríže,kostrc,celá chrbtica a postavenie bedrových kĺbov.Spravne cviky to dajú do poriadku.Az potom k lekárovi.Prsne ako si povedala,iba ti povie,že máš schudnut

katusskaa
6. apr 2024

@nops suhlasim, mne lekar v tomto este ziaden nepomohol... ano, vedia poslat na mri ak treba a predpisu lieky ale to nie je riesenie... cvicit sa naucis najlepsie u fyzio

banalu
6. apr 2024

Ja mam problem s platnickami v krizovej oblasti, ked mam pred seknutim alebo ma sekne tak mi bolest vystreluje cez zadok az do clenka ( zalezi, ake je to zle). Len prava strana. Jedine rehabilitacie a cvicit kazdy den co ta naucia.
Ale najskor smer ortoped, nech vies s cim presne mas problem.

juliet86
6. apr 2024

@monikabotosova skus kvalitneho fyzioterapeuta

renatka100
6. apr 2024

@monikabotosova ja dom bola na tom presne takto, navstivila som osteopata, velmi mi pomohol. Nemohla som hybat tiez lavou nohou a ledva som sl po schodoch. Odporucam

nevenka
6. apr 2024

@monikabotosova okrem ineho, co Ti uz poradili, chod k obvodnemu a treba zobrat krv - mozes mat anemiu alebo znizenu cinnost stitnej zlazy. Nemusi to byt len 1 problem, ale kombinacia, to na margo toho, ze nevladzes.

saxana000
6. apr 2024

Epidural si nemala? Moze.to byt nasledok..stava sa to zriedka ale stava sa. Ide o utlak nervovych kanalov

monikabotosova
autor
6. apr 2024

Ďakujem, niekedy vo februári som mala preventívku u lekára, vtedy to ešte nebolo také strašné, krv mi brali, zistili mi len miernu anemiu, nič strašné. Všetky ostatné výsledky boli v poriadku. Epi som nemala, bohužiaľ, lebo ten pôrod bol niečo strašné a už nikdy viac.. skúsim tú fyzio, čo som našla u nás, robia aj masáž, tak to spojím...

kiki68
6. apr 2024

Urcite ortoped, neurolog, odbery zase a tiez fyzio. Bez toho sa nepohnes