Počas hospitalizácie je už niekoľko dní bez stolice. Čo pomôže?

anka712
9. okt 2019

Ahojte baby, súrne potrebujem od vás rady. Ocino leží v nemocnici už mesiac mal ťažké zranenia, zlomeniny a tak. No po dvoch týždňoch čo nemal stolicu od úrazu keď ho previezli na traumu tak tam stolicu začal mat predtým bol na are. Dva týždne mal normálne stolicu každý deň, ale je ležiaci pacient. Previezli ho z traumy na doliečovacie oddelenie, kde leží od soboty a odvtedy nemá stolicu. Prosím vás pekne nevieme prečo a neviem ani čo s tým. Ja si len myslím prečo, ale nie som doktorka. Môj názor je taký že keď človek sa nehýbe respektíve nemá pohyb s bruchom tak stolicu mať nebude, na traume mal posteľ ktorá bola polohovateľná a keď sa dával hore dole tak s bruchom hýbal a preto mal stolicu si ja osobne myslím, no teraz ma posteľ ktorá nieje polohovatelna a len leží. Prosím vás pekne máte niekto s takýmto niečim skúsenosti ? Viete mi poradiť čo mu mám dať aby dostal stolicu ? Pretože ho už hrozne aj brucho boli pretože jedáva normálne, príjem je ale vydaj nie. Prosím súrne o rady, budem vďačná za každú veľmi 🙏

ydnew
9. okt 2019

@anka712 vláknina každý deň a všetko čo naplni a posunie v creve,poprípade čipky aspoň na rozbehnutie 😉

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew no čipky mu nedávajú, dali mu v nemocnici preháňadlo a nič, neviem čo to majú. Potrebujem skúsiť pomôcť ja keď nevedia sestry. Jedáva každý deň všetko čo mu dajú od soboty ale žiadna stolica 😣

ydnew
9. okt 2019

@anka712 kupte mu v lekárni vlákninu klasická je nechutná ale od firmy Nestlé je bez chuti s hustoty vypije je to s trochou vody ale musí veľa piť na to.Ono sa to v čreva napuči a pojde von ako nič
Prehansdlo nieje výhra

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew a nemôžu mu to nijako uškodiť nič tam?

ydnew
9. okt 2019

@ydnew lebo tu podľa mna slivky , lanové semiačka a otruby už nepomôžu. Telo sa nehýbe nehýbu sa čreva .
Je to prírodný produkt je to vláknina nijako mu to neuškodí

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew no kázali sestričky slivky kúpiť, to zas neviem či normálne alebo sušené..no skúsila by som to kúpiť hádam to môže v pohode

ydnew
9. okt 2019

@anka712 sušené namočit do vody , normálne len tak jesť , ideál je kompót slivkovy aj so šťavou
Ako môžete skúsiť slivky, lanové semiačka ale mleté alebo drvene, ovsené otruby vločky
Ale podľa mna je lepšía vláknina plus toto lebo to bude dlhy boj

alilka
9. okt 2019

@anka712 alebo phsilium..je to ako tá vláknina čo pise ydnew ale omnoho lacnejšia forma.

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew už som to pozerala, no uvidím dufam že ju dostane čím skôr, skúsim možno najskôr tie slivky a potom tu vlákninu dať. Ďakujem za rady veľmi pekne 🙂

anka712
autor
9. okt 2019

@alilka nejde ani tak o lacnejšiu formu, nech to stojí aj 100€ ak to má pomôcť

ydnew
9. okt 2019

@alilka áno ale je to nechutná forma 🙈

alilka
9. okt 2019

@anka712 toto pomôže .je to ozaj dobre..pozri si to na nete..

alilka
9. okt 2019

@ydnew je to rovnako bez chuti ako aj tá druhá..mne to nebolo nechutne vôbec..len keď sa to veľmi nalucalo a bolo to už ako želatína..

ydnew
9. okt 2019

@alilka však o tej konzistencii hovorím že je nechutná nie že nechuti 😉

anka712
autor
9. okt 2019

@alilka a vy ste tiež bola ležiaci pacient a nemala tak dlho stolicu?

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew ja by som aj hneď vyskúšala tu vlákninu ktorú ste mi poradili len sa bojím aby mu to niečo zle nenarobilo 😔

diewcatqoo
9. okt 2019

Ja len ze ked budete davat vlakninu alebo spominane psyllium, treba pit vela vody. Ale naozaj vela, lebo potom to ma opacny efekt a cloveka zabetonuje na 100 rokov 🙈

ydnew
9. okt 2019

@anka712 mali sme toto iste s babkou a tiež sme sa natrapili a s tou vodou že treba veľa ale ozaj veľa piť som Vám už spomínala vyssie

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew no len neviem koľko je veľa, či je veľa vody liter, dva, tri. Pretože on veľa vody nemôže piť, alebo respektíve nebude😏

anka712
autor
9. okt 2019

@diewcatqoo no tiež sa takýchto veci bojím

ydnew
9. okt 2019

@anka712 aspoň o pól litra navyše ako bežne vypije
Viem aký je chlap keď sa zatne , ale ak chce sám sebe pomôcť musí začať spolupracovať
Veľa šťastia prajem a rýchle uzdravenie

anka712
autor
9. okt 2019

@ydnew no je to momentálne všetko veľmi ťažké, ďakujeme krásne 🙂

janinah
9. okt 2019

Teda piaty den dnes bol bez stolice?To nie je zle u ležiaceho,on sa nemôže ani hýbať na posteli ,lebo nesmie alebo nevládze?Sestričky majú dať 1-2 glycerín čípky,urrčite nie prehánadlo,ked čípky nepomôžu,tak klyzmu na posteli,bežne sa to takto rieši,len treba chcieť.Choďte za jeho izbovým ošetrujúcim lekárom,bude sa to riešiť.Nie som laik.

moni73
9. okt 2019

@anka712 vlakninu uz nie. Presne ako pise
@janinah. U nas uz ziadne babske recepty nepomahali, uz dokonca ani gutalax... Potom mu kupte laktulozu a davajte 1-2 odmerky denne. Drzim palce.

anka712
autor
10. okt 2019

@janinah nemôže sa hýbať, musíme nohy rozcvicit ešte sa nedokáže postaviť na nohy po úraze. Poviem nech dajú tie čipky. Ďakujem pekne za radu

anka712
autor
10. okt 2019

@moni73 vyskúšam niečo, ďakujem 🙂

mimimami3
10. okt 2019

My mame dobre skusenosti so slivkovym sirupom (dostanes v bio predajniach), su to len susene slivky zmixnute vodou, ziadne ine prisady tam nie su. Je to prakticke aj na uzivanie, 1 PL rano + vecer pravidelne. A ta vlaknina, co pisali dievcata, je tiez istotne dobry napad.

mogaa
10. okt 2019

@anka712 v lekárni kúp Duphalac - je to sladký roztok dáva sa cca hodinu pred jedlom....mal by sa dať ráno ak nezaberie kludne aj pred obedom - nie je návykový , dokonca ho môžu aj deti a nebude mať kŕče ako po klasických preháňadlách....ale povedz o tom sestričkám.....nech si ho nedáva večer.....je tam pripojené dávkovanie podľa váhy.....

anka712
autor
10. okt 2019

@mogaa no len ja neviem či on všetko toto môže pri toľkých liekoch. Uvidíme,musíme niečo vymyslieť, ďakujem Vám za rady