Pomohli vám antidepresíva k šťastnejšiemu životu?

30. jún 2021

Ahojte, tie co beriete lieky, pomahaju Vam? Rozmyslam, ze navstivim odbornika, lebo uz sa nechcem trapit. Mam manzela, dve krasne deti a aj napriek tomu sa citim osamelo a stale sa trapim. Od smrti mojej mamy citim strasnu bolest, strasne mi chyba...ten pocit, ze ta ma niekto nezistne rad takeho aky si, ze mozes vzdy prist bez ohlasenia...ze existuje niekto, komu na Tebe zalezi. Vzdy som bola skor rodinne zalozena, na mamu velmi naviazana, boli sme naj kamaratky. Od jej smrti je to uz 5 rokov, ale stale citim prazdno v dusi, netesim sa, iba prezivam. Je mi velmi luto, ze nase deti nemaju starych rodicov (aj manzelovi uz zomreli), trha mi srdce, ze sme sami...pridem si strasne osamela, kamaratok mam iba par, ale pri ziadnej nemam pocit, ze je to take uvolnene, ze moze vediet vsetko. Moje pocity sa momentalne este prehlbili vdaka tomu, ze o nas stratila zaujem este aj moja sestra, ktora mi bola po mame najblizsou osobou. Zrazu sa ozyvala coraz menej, absolutne nejavi o nas zaujem, ani o svoje krsniatko. Trha mi srdce, da sa toto zvladnut? Pomozu mi prosim lieky, aby som sa citila stastnejsia? Chcem byt silna pre svoje deti, ale citim take prazdno. Vdaka za rady

autor
1. júl 2021

@sashka22 vdaka za nazor, ale nemyslim si, ze chcem ludi vlastnit. Ja len citim pocity prazdnoty a smutku, ked vidim ako su ludia pokope stastni so svojimi rodinami.
A mozno sa lutujem, pojdem skusit tie terapie, lebo toto nie je zivot, ale prezivanie 😩

autor
1. júl 2021

@ivangeline
@kkovacovak
@daniela208
@alexandraalexandrova
@janka_23 Dakujem za rady baby. A ta terapia resp psycholog su iba plateny? Ci aj prepalcany poistovnou? Ake mate skusenosti? Ja tam musim zajst, lebo takto uz neviem fungovat. Niekedy mam myslienky, ze by im bolo lepsie bezo mna...

autor
1. júl 2021

@janka_23
@0silvia0 mozno to znie, ze mam taketo depky uz 5 rokov, od smrti mamy (zomrela, ked som bola tehotna)...ja som to celkom hrdinsky znasala, mala som sice poporodnu depresiu, ale zvladla som to. Stale som mala ten pocit, ze este niekoho mam, ze stale nie som sama. Byvali sme stale spolu, ta zmena nastala po narodeni nasho druheho dietata a jej nastupu do prace. Ona nema v laske deti, tak som necakala, ze bude unesena, ale ze nas postupne odstavi, to ma totalne zlozilo. Taka som bola stastna, ze maly je zdravy, ze sme komplet rodinka a zrazu zas...maly prisiel a dalsi clovek nam zo zivota odisiel. toto sa dialo postupne rok, bodka bola, ked sa dozvedela, ze nas byt chceme predat za trhovu cenu a nie jej (rozumej o cca 20 tisiclacnjesie)

0silvia0
1. júl 2021

aha, tak v tom boli majetky a nesplnene ocakavania... tvoja sestra čakala, že jej vyhovieš v lepšej cene, lebo ste sestry a ty si čakala, že budete mať navždy dobrý vzťah, lebo ste sestry... vzťahy sú krehké, s tým treba počítať a na dobré vzťahy treba zrelých ľudí.
Na tvojom mieste by som sa orientovala na svoju súčasnú rodinu, ktorú máš. Na muža, deti a neľútostila za tým, čo nemáš. Užívaj si deti, muža, spoločné chvíle. Aby ťa raz nemrzelo, že si mala deti malé a ani nevieš ako vyrástli, lebo si smútila za stratenou rodinou a nevidela si najcennejšiu rodinu, ktorú máš pred očami.
V našej rodine sa tiež všeličo udialo, vzťahy sa poprevracali, a nie je to tak, ako by sme si všetci predstavovali. Nie všetko sa dá zmeniť, niektoré veci sa nikdy nenapravia, ale treba sa na niektorých udalostiach poučiť, pozrieť sa z nadhľadu a nerýpať sa v niečom, čo neviem ovplyvniť.

janka_23
1. júl 2021

Keď zájdeš za obvodnym lekárom a vypýtas si výmenný lístok tak máš nárok na 10 sedení u psychológa. Samozrejme nájdeš aj takých, ktorí nemajú zmluvu s poisťovňami a tam si treba všetko platiť. Určite to vyskúšaj, mne to veľmi pomohlo. Navyše psychológ ti sám povie ci potrebuješ aj psychiatra a nejaké antidepresiva. Ja som mala aj aj a poviem ti z vlastnej skúsenosti ze brat také lieky nie je sranda. Samozrejme niekedy sa tomu človek nevyhne, ale naozaj skus začať terapiou.

rikarika
1. júl 2021

Ahoj, cesky psychiater Radkin Honzak pise v knihe Vsichni zijem v blazinci, ze psychofarmaka len preplacaju povodny problem a ten treba riesit a nie tabletky uzivat. Ja normalne zasnem ked citam tu v podobnych diskusiach kolko antidepresiv a pod. lieciv zeny uzivaju a vlastne nic nevyriesia. Ked nam odide blizky a milovany clovek, je to velmi tazke ale jemu je uz urcite dobre a nam tu ostalo stale vela blizkych pre ktorych treba zit a uzit si kazdodenny zivot, lebo ten co odisiel by to urcite tak chcel.

alexandraalexandrova
1. júl 2021

poistovna preplaca aj terapie treba sa spytat priamo u psychologa ci ma zmluvu s tvojou poistovnou...vacsinou maju a je to zadarmo