Pomôžu mi antidepresíva zmierniť bolesť na duši?

11. sep 2023

Už nevládzem, cítim sa hrozne osamelo, ťa bolesť sa nedá opísať...neustále napätie, tŕpnutie rúk, nespavam, nejem...prežívam 🥲 keby nemám dieta a muža, už to asi ukončím. Toto nie je život, ten hnusný pocit čo mi "chodí hlavou a mysľou"...nedokážem sa tešiť zo zdravého dietata a muža, proste nič ma neteší...cítim sa hrozne, nemáme už rodičov ani jeden, mňa to hrozne ubíja a keď vidím, že všetky deti majú kam ísť na prázdniny, len ja stále s nimi sama, trhá mi to srdce. Rodičov nám zobrali choroby, boli všetci mladí, mali do 55 rokov a my sa pretlkame sami. Prázdniny, Vianoce to má zlozi vždy najviac, normálne cítim akoby mi trhalo srdce od žiaľu, že nemáme kam ísť, príde mi, že sme sami ako koly v plote. Ťa bolesť na duši je pre mňa neznesiteľná, už to nezvládam poslednú dobu a chcem sa liečiť, lebo ja už toto nezvládam 🙏 mám šancu, že budem ešte niekedy šťastná? Keď nám život zobral najbližších ľudí? Kamarátov pár máme, ale to nie je ono...každý sa vždy na sviatky prazdniny stretáva, chodia po dovolenkách a moje srdce je zlomené....

ivanakaka
16. sep 2023

@pkgirl30 ale super je ze si isla k psychologovi alebo psychiatrovi a riesila a nasla to spravne pre teba 🙂 mne pomohli lieky 🙂 hlavne nech ide a je malo dobrych psychiatrov aj a ani ja neviem co je spravne, viem len ze beriem lieky 13 rokov nie som absolutne utlmena citim sa normalne tesim sa zo zivota som spokojna budem
mat 4 deti 🙂…vladzem sa o ne starat zatial…bez liekov som nemohla zit, fungovat, peklo

ivanakaka
16. sep 2023

@pkgirl30 hej snazim sa chapat, ale napr niekomu moze antidepresivum ako mne pomoct sa o deti riadne starat…depends

ivanakaka
16. sep 2023

@pkgirl30 su rozne skupiny psych liekov niektore SsSRI doplnaju serotonin (moj pripad) ale iste su ine ktore utlmuju depends…a nie kazdemu zaberaju

ivanakaka
16. sep 2023

@pkgirl30 citala som tvoj prispevok blog, dufam ze sa mas dobre so synom, drzim ti palce a je super ze si sa dostala z tych stavov bez liekov, podstatna je message pre autorku ze sa to da 🙂 zit pekne ❤️🙏

pkgirl30
17. sep 2023

@ivanakaka ♥️♥️ ďakujem, so synom sa už máme skvele, od základov som prekonala svoj život a teraz už je to dobré.
Áno pre autorku je hlavné aby vedela že vyliezť z problémov sa dá. prvý kto o tom musí vedieť je manžel a dotiahnuť ju k odborníkovi a potom už nech sa on rozhodne ako ďalej 🌞