Popálenie od cigarety

jednorozec99
17. máj 2019

Dobry den, chcela by som sa opytat o radu, dnes som bola v meste a ked som sa prave otacala tak akurat mi sesternica dala s cigaretou po lici a hned ma to popalilo a strasne stipalo.... mate nejaku radu? Bojim sa ze mi ostane jazva a to nechcem je to skoro pri oku ako sa toho zbavim strasne to pali

amelia000
17. máj 2019

Jezis...nestresuj jazva neostane. Zbavis sa toho jedine tak ze pockas kym sa to zahoji. Palit to pali lebo to je popalenina ak bez pluzgierov tak prveho stupna a ked tak chod do lekarne si pytat nejaku masticku.

monca0021
17. máj 2019

@jednorozec99 nejakú liečivú masticku inak sa to zahojí neboj žiadna jazva neostane (z vlastnej skúsenosti)

sandri
17. máj 2019

Z vlastnej skusenosti - jazva ti neostane (frkla mi kvapka vriaceho oleja na nohu), ale pozor na prichadzajuce leto a slnko. Mne sa to stalo v lete a to popalene miesto mi vplyvom slnka viac stmavlo, mam tam hnedu skvrnu. Na nohe to nevadi, ale na tvari by som si to na leto prelepovala, alebo pouzivaj po zahojeni krem s vysokym ochrannym faktorom - 50-ku.

sherronko
22. máj 2019

@jednorozec99 ja mam vzdy pri sebe sprej prvej pomoci na prírodnéj báze a som v pohode

nikenzi
22. máj 2019

Staci natierat kalciovou mastou.
Mne ako 14ke vyprskol horuci olej na tvar, mala som aj pluzgier a jazvu nemam. Dokonca s ujom sme v zime hadzali klzak (mala som asi 11r) a sa mi smykol po tvari. Mala som ranu od oka cez cele lice. A jazvu nemam.

stanulienkat
22. máj 2019

Rybilka

heyoka
22. máj 2019

@jednorozec99 Ricínový olej a potierať.

soldi
22. máj 2019

mna omylom spoluziak popalil cigaretou na chrbte dlane ked som mala 17 (netrafil popolnik 🙄) a jazva mi ostala 🤷‍♀️ ale nedavala som na to nic