Postup pri vyberaní nervu zo zuba

19ninka27
13. apr 2013

Baby včera som bola na zubnej pohotovosti...lebo ma ukrutne bolele zub...:/ strašne veeelm,už sa to nedalo vydržať verte či nie 2 dni som nespala,bolo mi už stoho na grc...🙂..tak som sa odhodla isť..Chcem sa Vás spýtať aký je postup pri vyberani nervu ?..Lebo mne sestrička povedala že mi zubár vyberal nerv zo zuba,ale mne sa nezda🙂 neviem ako to vyzera,ja som žiadny nerv nevidela že by vyberal 🙂 prišla som ,lahla si do ,,smrtelného kresla,,🙂 a už to začalo pichol mi injekcii,a potom mu spravil do zuba velkuuu dieru a už len čistiť,stakími ihlami tenkími uplne dnu do zuba...to je vyberanie nervu ?..či nie?..a tu dieru mi nechal tam že to mi ma obvodna vyplniť teda zaplpmbovať,lenže ja som mu vravela že nemam čas isť knej kedže pracujem a ked nepracujem tak som doma s malím...a zubarku mam 160 km od nás☹ a ten zub ma aj tak bolí ..aj dnes.. Baby ta diera ma bude bolieť bez zaplombovania?..aspon do kým nebudem mať čas isť ku svojej obvodnej ..Prosím napíšte mi ako vyzera vyberanie nervu zo zuba,lebo neviem prečo ale mne sa nezda že by mi ho vyberal 🙂)

ada510
24. jan 2021

@icky takto sa vyberaju nervy z korena pod ktorym je uz aj hnis...

icky
24. jan 2021

@ada510 ďakujem ... Tak snáď to zvladnem

beech
5. mar 2022

@ada510 dobrý deň môžem sa spýtať 24-ho mi moja zubárka na hornom prednom zube upchavala kanáliky ,aj tie nervy ťahala že mŕtvy zub,dala mi tam dočasnú vložku 28-som bola na chirurgii lebo nad tým zubom mi vybrali cystu ,a v piatok večer sa mi zdá že mi z toho zuba vypadla akoby taká teflonova páska ,to je tá vložka ? A môžem to mať pondelka otvorené? Kázala mi prísť keď mi
to vypadne,neviem či mám čakať, ďakujem

ada510
13. mar 2022

@beech ano pri jedeni si tam dajte kusok vaty

ladynikolkosko
16. sep 2022

@ada510 môžem sa spýtať ...mám zápal trojklaneho nervu so zuba vyťahoval mi nerv .. predvčerom môžem ho ešte cítiť ..bolieť má ?! ďakujem

ada510
16. sep 2022

@ladynikolkosko Áno môžete ak tam je aj ložisko ale celkom to trvá kým sa to ukľudní dajte si dáku protizápalový tabletku ibolex napr . .a nedrazdit nič studené ani nič veľmi teplé a veľmi sa nenamajte

keloid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keloid
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
6botka6
3. nov 2022

@ada510 dobry den mozem sa spytat. Mam zaoal v zube a zubarka mi ho vyvrtala a dala umrtvovaciu vlozku s tym ze mi povedala ze zub ma po tej vlozke prestane boliet. Kolko trva kym ta bolest odznie? Idem sa z toho zblaznit.

ada510
3. nov 2022

@6botka6 dobrý to vám dala vloxku na odumretie nervov v zube no to niekedy trvá záleží aké dlhé a odolné nervy máte ak sa bolesť nebude znižovať ale stupňovať treba to vybrať mechanicky ...neviem či robila aj RTG či nemáte ložisko aj pod zubom aj🤷

6botka6
3. nov 2022

@ada510 rtg nerobila kedze som tehotna :/ ak by bolo nejake zapalene lozisko aj pod zubom ako sa to riesi? Atb alebo? Boli to asi tak isto ako pred tou vlozkou.

ada510
4. nov 2022

@6botka6 ste tehotná a dala vám vložku na odumretie nervu🧐 to sa mi nezdá nemáte dáky papier o tom že čo vám tam dala a robila ??? Lebo sú dve vrozky Zinková čo lieči zub a potom tá umrvovacia kde je taký jed no ....to mala radšej mechanicky s anestezou vybrať ...ak je ložisko tak buď ATB alebo teda vybrať nervy nechať otvorené a ono to môže odznieť ale ak je vytrhnutie je posledná možnosť ....

6botka6
6. nov 2022

@ada510 bola som s tym v piatok opat. Vlozku vybrala, vybrala nervy a dala vlozku naspat. V pistok ma to bolelo stale vela a teraz cez vikend bolest trochu ustala, ale zub je velmi citlivy na zahryz aj na dotyk a obcas aj pobolieva akoby okolie zubu. Zajtra sa tam chystam zas ci je to v poriadku. Bojim sa aby slm nejaky vacsi zapal nedostala.

ada510
6. nov 2022

@6botka6 ono ak je pod zubom aj zápal tak je to dlhšie citlivé kým sa to vstrebe a ked ste aj tehotná objem krvy je vyšší aj tlak takže tak ale kazdopadne zažila som to a dlho som sa trápila s takýmto zubom ...😬

6botka6
7. nov 2022

@ada510 och no snad to bude v poriadku. Dnes som s tym bola na kontrolu a tiez povedala ze citlive to moze byt velmi dlho. Ale dal sa vam ten zub nakoniec do poriadku dufam 🙂

ada510
7. nov 2022

@6botka6 u mňa to bola predná dvojka mala som na zubom to ložisko ktoré mi na chyrugii odstránili lebo som napuchla ale zub ostal teda rok bol pokoj potom som zachryzla do rohlika a ostal v ňom ono tie mŕtve zuby sú už také krehké treba si dávať pozor no 😬😬potom som tam mala 10 rokov porcelánovu korunku minuli rok sa ale koreň už rozpadol museli mi to vybrať a mám mostík no takže užila som si a Tom že to je dráhy špás ani nehovorím no 😬

adka7891
4. dec 2022

@ada510 dobrý deň ja síce reagujem na veeeelmi starý príspevok ale skúšam
Môžem sa voľačo opýtať?

ada510
4. dec 2022

@adka7891 mozes

andadd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz