Používate kokosový olej ako krém na tvár?

erienka
5. jan 2014

Ahojte. Pouzivate niektora kokosovy olej ako krem na tvar? Ak ano, davate si na tvar samotny olej alebo si ten krem este nejako pripravite? A ake s tym mate skusenosti? Vdaka🙂

blue_eyes
6. jan 2014

@stellamaris no ja kokos citim...hehe ale ako pohoda...ochutnam uvidim 🙂))

mamamima
10. jan 2014

Moj teda vonia po kokose, ale ja tu vonu milujem, takze nevadi mi. A pouzivam ho vecer aj rano, nanesiem na vlhku plet a prestriekam este termalnou vodou v spreji a rano sa za 10 min. licim. Hlavne treba na mokro, vecer ani nie, ale rano ked sa chcete licit ano. A decka moje uz iba to, potom sa este poolizuju :D je to uzasne...a este aj na pecenie, palacinky na tom...

labelo
18. jan 2014

olej na bielenie zubov ako mám použiť?mam si nim suchat zuby?alebo na kefku?a zvladnem zjest jednu lyžičku oleja denne?neviem či to prehltnem? 😀

jannullka1
18. jan 2014

Kokosový olej je super vec, no na tvár nieje pre každého vhodný,pretože je ozaj dosť mastný a pleť treba skôr hydratovať ako zbytočne premastňovať. Niektorým typom pleti sa môžu začať upchávať póry. A dokonca aj tie čo majú suchý typ pleti, môžu mať problémy, lebo keďže je to olej a je naozaj mastný, suchá pleť si na také premastňovanie môže veľmi zvyknúť a viac a viac "vyschýňať " keď nebude stále tak silno premastňovaná.. Ako keď kamarátka používala dokonca indulonu na tvár,tú čo je vhodná na ruky.. Lebo že jej je na pleť všetko ostatné málo mastné a že má suchú pleť a nechápala keď som jej vysvetľovala ako to je.. A potom mala problémy a uverila, až keď jej to isté kožná povedala.

veronika.nov
25. jan 2014

Ja pouzivam kokosovy olej namiesto teloveho mlieka. Teraz v zime uplne super premasti pokozku. Urcite odporucam.

weronika171717
25. jan 2014

ja som si ho chcela nedávno kúpiť, tak som rada za takúto diskusiu 🙂

fanta3
25. jan 2014

@labelo bod cislo 26. http://www.bionatural.sk/blog/30-tipov-na-pouzi... tak sa da z kokosoveho oleja urobit zubna pasta, tak by to mohlo aj zuby vybielit 😉

22janka22
31. jan 2014

skuste tu mrknut , kvalita za rozumnu cenu
http://www.biokamo.sk/Kokosovy-olej-kokos

angelinka13
2. máj 2014

Ja pouzivam kokosovy olej aj na tvar, zo zaciatku som ho pouzivala aj kazdy den, lebo mam velmi suchu pokozku, no po tyzdni sa mi zacali okolo nosa tvorit tzv. tukove hrcky...tak som to obmedzila na 2-3xtyzdenne. Je naoazj vynikajuci a len by som podotkla,ze pri vybere zvazujte nielen cenu ale aj kvalitu, najlepsie BIO.
Na kozmet. ucely ja pouzivam tento: http://www.nutrimas.sk/Kokosova-fantazia-BIO-ba....
A na varenie a pecenie (super do palaciniek a nie je ho vobec citit po kokose, ma neutralnu aromu) tento:
http://www.nutrimas.sk/Kokosovy-olej-BARCO-1000...

daturka1
2. máj 2014

ja mam velmi suchu pokozku,ja ho pouzivam aj na tvar....

nutrimas
31. aug 2014

Z nasej ponuky Vam odporucame viacere druhy kokosoveho oleja:
Momentalne ponukame za akciovu cenu 6,60€ 1litrovy kokosovy olej vhodny na varenie a pecenie, je neparfumovany, lisovany pri 65°C, pricom touto vyssou teplotou je odstranena kokosova aroma. Toto je ten hlavny rozdiel oproti aromatickym panenskm kokosovym olejom, ktr. su lisovane za studena, cize do 35°C. V nasej ponuke najdete aj kokosovy olej v bio kvalite, vhodny aj na kozmeticke ucely - zabaly na vlasy, namiesto kremu, balzamu po holeni a pod.🙂

lilaegres
13. okt 2014

Ahojte,ja mam s kokosovym olejom velmi negativnu skusenost.kedze vacsina ludi si ho chvali skusila som.kupila som si dva krat po 700 ml bio lisovany za studena takze kvalitka! na vlasoch ako maska sa ho nemozem zbavit uz tyzden a vlasy pri korienkoch aj konca totalne mastne.100 krat vymyvam samponom ale mastne!!co sa tyka ako teloveho kremu katastrofa!!dala som si ho a bola som cela mastna ako knedla.mast a nevpije ona zostava hodiny na tele.ani obliect nic lebo by som si inak zamastila veci.AJ NA TVAR SOM SI HO DAVALA KEDZE JE MASTNY A NEVPLIJE SA MAST MI STIEKLA DO OKA A STIPALO.. :( na jedenie ho absolutne neodporucam pretoze ma tolko tuku ako je masť sadlo takze patri kokosovy olej k nezdravym tukom !!! na co jedine zeby som napisala O.K je ze na ruky a na chodidla ze v noci ked idem spat natrem dam ponozky.inak mam velmi negativnu skusenost velmi a som sklamana.Pekny den 🙂

map0007
13. okt 2014

@erienka dobrý den skusali ste ten deodorant 🙂 ak ano je dobrý?dakujem 🙂

zuzanaf
20. feb 2015

Ja nakupujem tu-najlepšia cena a potešilo ma i to, že v tom teste získal 10 bodov z 10-tich 🙂 http://www.viplekaren.sk/Bio-Kokosový-olej-400ml

devicka
20. feb 2015

ja už pár mesiacov používam bio kokosový olej na tvár, je dokonca aj zbavený vône a vraj aj chuti, ale nechutnala som. odporučila mi ho kozmetička, lebo som mala veľmi vysušenú a dehydrovanú pleť. používam ho na noc a výledok som cítila po pár dnoch a aj kozmetička mi to potvrdila. tento môj "nočný krém" si neviem vynachváliť. treba sa však natrieť pár minút pred tým, než sa ide ľahnúť, aby stihol vsiaknuť 🙂

1martincanka1
20. feb 2015

Natieram sa nim, namiesto kremu proti striam.. krasne vonia a pokozka ostane hebka a fakt mam pocit, ze aj pruzna, takze v tom mienim pokracovat 🙂.. striedam ho s kaksovym maslom - tiez super vec na strie.. co sa tyka deti, vraj je velkou chybou ich od mala olejcekovat, kremovat atd.pokial nemaju nejaky problem.. telo si potom totiz zvykne a netvori vlastne "mazivo"..

nezabudka1410
20. feb 2015

@erienka Kokosový krém som objavila iba nedávno, na odporučenie mojej známej.... išla kúpila, v DMke. Používam ho večer po osprchovaní sa. Na tvár, na telo. Počas dňa si to neviem predstaviť, lebo je dosť mastný (naprike tomu, že mám už suchšiu pleť). V noci sa mi pekne vpije do pleti. Ráno je moja pleť veľmi príjemná. iba odporučím. A manžel, keď som večer prišla do splálne mi vraví:"Cítim sa ako v cukrárni."

lenkamatus
20. feb 2015

baby mala ma rok aj 3 mesiace ma strasne suchu pokozku,mapy suche po celom telicku,myslite ze kokosovy olej jej pomoze?a mozem jej ho davat kazdy den?dakujem

nutrimas
20. feb 2015

@lenkamatus Ak ste este neskusali bambucke maslo, ciste, nerafinovane, skuste aj to. Kokosovy olej ma niekedy tendenciu pokozku vysusat , no treba vyberat samozrejme tie najkvalitnejsie.
https://www.modrykonik.sk/shops/kozmetika-dospe...

nezabudka1410
20. feb 2015

@nutrimas vďaka, určite vyskúšam.

idunnashop
20. feb 2015

@lenkamatus dobrý večer, dovolíme si Vám odporučiť bio marhuľový olej používaný i pre citlivú pokožku bábätiek, vhodný na denné používanie http://www.idunnashop.sk/Bio-Marhulovy-olej-d64...

michaela1711
1. mar 2015

ja som si ho kúpila a môžem povedať že som s ním spokojná a to mám zmiešanú pleť. Je pravda že je trochu mastnejší ale mne sa po určitej dobe vstrebe. Používam ho ako krémy a dávam si ho do čaju kôli imunite každý deň. Každý den si ho aj natieram na brucho na tvár na telo po kúpaní a cítim po ňom takú uvolnenú pokožku. Veľa ním šetrím dávam si len trošku keďže je mastnejší a aj na vlasy som si ho už dala ale len trošku pretrela vlasy po umytí a vôbec ich nemám mastne ale ako masku na vlasy som ešte neskúšala.

alaguema
1. mar 2015

kokosák používam na telo, na tvár v tenkej vrstve iba večer a do sladkých jedál, do pečenia namiesto masla - napr, do plniek a krémov je absolútne vynikajúci. Inak mne sa veľmi osvedčil pri pestovaní pleti aj mandľový olej, bambucké maslo a kakaové maslo. Pre deti tak isto. Vnútorne ale používame konopný olej 1PL denne na imunitu.

adusased
1. mar 2015

pripojim aj ja dobru skusenost s kokosovým olejom, zatial som ho pouzivala na telo , ci pre mna, maleho ale aj pre manzela pri masazi. Skusim aj namiesto kremu na tvar ako tu uz kočky pisali, pouzivam aj na varenie. Hlavne som ho natierala v tehotenstve proti striam a nemam ani jedno popraskanie, aj ked to je tazko, mozno mam len dobru kozu na toto, ja pouzivam z DMky kokosovy olej, mate nejake lepsie? alebo je to jedno, aka znacka?

adusased
1. mar 2015

@alaguema prosim ta domam mam tiez konopny olej, je tam daka spotreba?mam ho cca rok a pol v malej flaske pouzivala som to na hlavu na pokozku a teraz neviem, ci to uz vyhodit alebo ci to je este pouzitelne, spotrebu som tam nenasla

alaguema
1. mar 2015

@adusased všetky rastlinné za studena lisované oleje rýchlo oxidujú, mali by byť v tme a v chlade, držím v chladničke, v tmavej sklenenej fľaši, ale maximálne pár mesiacov, väčšinou to rýchlo spotrebujeme. Ja by som to po roku a pol už nepoužívala ani na natieranie pokožky. Vyhodiť nemusíš, možno použiť na drevený nábytok, alebo na vŕzgajúce pánty 🙂 Oleje, ktoré zoxidovali sú zdravotne závadné, takže na to pozor.

katka1981
1. mar 2015

@hoblinka13, a vies ze aj mne sa zdalo ze vybielil zuby? No ked to vravis aj ty, dam si ho zas, diky moc 😀 😀 😀 Ja som neverila vlastnym ociam.

adusased
1. mar 2015

@alaguema dakujem,radsej ho vyhodim kupim dalsi,ty kupunes z netu? Ja som tento mala od segry z ba tam mi ho kupila

anjelikdianka
1. mar 2015

kokosový olej je vraj najlepší namiesto lublikačného gélu 😉

adusased
1. mar 2015

@anjelikdianka overene😉