Poznáte zdraviu neškodný a zároveň účinný antiperspirant?

meluela
5. mar 2014

Dosť si dávam pozor na stravu, kozmetiku používam skôr striedmo, ale antiperspirantu som sa zatiaľ nevzdala keďže nechcem úplne vypadnúť z civilizácie 😉 .

Kedysi kolovali chýry o tom, že spôsobuje rakovinu prsníka. Kúpila som si prírodný, ale nefungoval, potom som videla pár článkov o tom, že to boli len fámy, tak som neriešila a vrátila sa k tuhému dezodorantu rexona/dove. Snažím sa ich používať aspoň nie každý deň. Teraz sa snažím trochu urobiť aj poriadok v kúpeľni. Keď už podrobne sledujem špajzu, nech nemáme rovnaké a ešte väčšie svinstvá aj tam. A s prekvapením som zistila, že ono to neboli len fámy a mýty. Veľa vedeckých štúdií (nielen pochybných článkov pár ezoterikov) píše o potenciálnych rizikách kozmetických prípravkov, hlavne keď sa ich účinky nazbierajú. Závery nie sú jednoznačné - zaujímavé však je, že SR úrad verejného zdravotníctva tvrdí opak: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

Pre porovnanie: http://scholar.google.com/scholar?hl=en&num=100...

No ale čo teraz? S veľkou pravdepodobnosťou účinný antiperspirant prispieva k rakovine prsníka a ktovie čomu ešte. Pamätám si však, ako som (ne)fungovala bez antiperspirantu. Máte nejaké osvedčené riešenie? Alebo nejaký osvedčený prírodný produkt, výrobok ktorý by fungoval na inom princípe?

Ďakujem za tipy !!!

extrate
5. mar 2014

@meluela kamaratka pouziva taky z Yves Rocher, bez tych chemii. ona je s tym spokojna, zevraj to funguje. nie je to antiperspirant ale nejak inak sa to vola. cize nezabranuje poteniu, len neutralizuje.

saska.t
5. mar 2014

na www.babickinazahrada.sk ich najdes niekolko, akurat nesmies zabudnut,ze telo si na atipers. bez Chemie musi zvyknut a az potom zacne fungovat 😉 trva to okolo 1 mes.

mamazem
5. mar 2014

Jednoznačne neodporúčam klasické antiperspiranty, telo musí vypotiť vonku toxíny, inak si samy škodíte. Ale pravdaže zápach môže byť nepríjemný. Oplatí sa teda:
myslieť na stravu (nepreháňať to s mäsom, ťažkou stravou)
neuškodí detoxikácia tela
a používať prírodné deodoranty, výborný je napríklad kryštálový deodorant je aj vo forme pevného deodorantu aj roll onu, funguje tak, že neprestupuje do pokožky, neupcháva póry, ale zabíja baktérie na povrchu, ktoré vlastne spôsobujú zápach.
Viac nájdete u nás na mamazem

lovelyn
5. mar 2014

@meluela ja si tiez davam pozor na hlinik/ aluminium v kozmetike a pouzivam parfem od ck a som velmi spokojna.

ajkapajka1
5. mar 2014

@meluela
Ja pouzivam od starlifu....

ivec16
5. mar 2014

@meluela nedavno som natrafila na clanok, kde bol recept na vyrobu vlastneho prirodneho antiperspirantu z kokosoveho oleja. Skus pogooglit. Ja som ho este nestihla vyskusat ale chystam sa na neho...

rainbow16
5. mar 2014

ahoj, pytas sa na antiperspiranty, tie vsetky obsahuju hlinikove soli, a su skodlive. ja som pouzivala deodorant, bud Sebamed, alebo Bionsen (to posledne z UK, na nasom trhu neviem ci je dostupny). v DM drogerii v regaloch prirodnej kozmetiky tiez najdes deodoranty, Weledu a pod.
U mna ale posledne roky najviac boduje Nivea pure&nature bez hlinikovych soli, pretoze na rozdiel od vyssie spomenutych prirodnych najlepsie zabera, mozem ju kludne pouzivat aj v lete ked sa viac potim a nic necitit 😉. inak tazsie sa hlada medzi ostatnymi deodorantmi Nivea, lebo len uplne malickymi pismenkami na spodku je napisane, ze no aluminium salts, no preservatives.

jalucija
5. mar 2014

naozaj ucinny neexistuje

janikes
5. mar 2014

vyborny a ucinny a vraj aj neskodny je KristalDeo, tak nejako sa to vola, je to akoby kamenna sol - robia ho rozne firmy a kupis ho v bioobchodoch, ale aj na nete

map0007
6. mar 2014

Niekde som čítala článok,že proti poteniu pomáha aj Kamenec po holení-že je to prírodný kameň.Že ho hlavne používali muži pi holení,ale aj dámy a aj proti poteniu a zápalom proti poteniu.Sama ti nemám vyskúšane,ale uvažovala som že si ho kúpim🙂

pallacinka
6. mar 2014

Ja pouzivam tento, je 100% prirodny, bez hlinika, a naozaj funguje 🙂
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5882445...

daneso
6. mar 2014

@pallacinka presne tento pouzivam aj nedam dopustit 😵

jabadaba
6. mar 2014

este L´Occitane ma dva druhy roll on deodorantu bez hlinika a inych svinstiev. Vone si nenavyberas, bud Verbena alebo Rozmaryn, ale aspon nieco prirodnejsie.

akvi
2. máj 2014

takto toto aktualne riesim aj ja..odskusala som uz asi vsetko a nic nefunguje tak, aby som sa nemusela hanbit za mapy na tricku ☹ Vyskusala som uz snad vsetky prirodne - Weledu, laveru, alverde a este asi zo dva, co si nazov nepamatam..Vyskusala som aj ten kokosovy olej so sodou bikarbonou - ten bol sice jeden z tych ucinnejsich, ale zanechaval hrozne flaky biele na tricku, dokonca jedno tricko som si znicila tak, ze vyzralo az farbu z neho ☹ Krystal - kamenec mam momentalne..On by sice mozno ucinkoval, len ked sa viac spotite, tak ho vlastne zmyje z pokozky a uz potom neucinkuje, plus flakom od potu sa nevyhnete, kedze on nezabranuje poteniu, len zapachu.. Pomoooc...existuje nieco ozaj ucinne bez chemickych svinstiev?

miska1251
10. máj 2014

Mile mamičky viete mi niektora poradit kde kupim takyto dezodorant je velmi dobry dovaza sa tusim z Ameriky, velmi tazko sa da zohnat. kamaratku mam kadernicku a ona mi vravela ze ho pouziva strasne davno kvoli tomu lebo je prirodny a neobsahuje ziadne rakovinotvorne latky. stoji zhruba 10-13 € ale vydrzi okolo 1 rok a max, 1,5 roka. zevraj je velmi dobry v tom ze sice sa potite ale nevyda to ziaden smradlavy zapach s pod pazusia. Ved vieme samotne ze bezne dezodoranty nam skodia s tvorenym hrciek v prsnikoch preto je dobra tato vec len kde ju zohnat mam aj stranku kde sa da objednat len ja som antitalent na americke stranky.www. nowfonds.com. ak viete niektora o nom nieco napiste mi budem velmi rada

adriana8
27. sep 2014

Tiež mam problemy s tymito sprejmi,v podpazuši sa mi urobil vred...velmi bolestivy a prešlo to až do zapalu potnej žlazy...nikto ma nepresvedčí otom že to nieje od dezodorantov a antiperspirantov...aj doktorka tvrdí že to nieje od toho...brala som aj antibiotiká ale znova sa mi to vratilo...prestala som použivat antiperspirant dove,nive atd...mne funguje kokosovy olej...len samostatny...bio...musim si ho častejšie aplikovať ale nevadi mi to...najnovšie som objavila medi deo,je výborný proti zápachu a je na rastlinnej báze...

nutrimas
27. sep 2014

Odporucame prirodne deodoranty bez hlinika namiesto antiperspirantov, ktr. na rozdiel od antipersp. nebrania poteniu, co je velmi potrebny fyzilogicky proces (potenim sa z tela vyplavuju von odpadove latky, toxiny), ale naopak pohlcuju bakterie, ktr. sposobuju zapach pri ich styku s pokozkou.
Do pozornosti by sme radi dali hlavne prirodny deodorant so salviou, prip. salviovy deo puder.
Salvia sama o sebe potlaca cinnost potnych zliaz, pri nadmernom poteni sa odporuca aj pitie caju zo salvie.
Pestru ponuku prirodnych deodorantov najdete u nas na stranke.

adriana132
26. mar 2015

ja som prave vo faze testovania prirodneho dezodorantu...vyrobila so si ho sama...pouzila som kokosovy bio panensky olej, kukuricny skrob, sodu bikarbonu a par kvapiek esencianeho oleja (eukalyptus lebo iba ten mam zatial doma) dezodorant som napchala do vycistenej dozy od stareho antiperspirantu no a skladujem ho v chladnicke - pre istotu, kedze som nepouzila ani vit.e ani extrakt z grapefruitovych jadierok ako sa povodne pisalo v recepte a tie maju antibakerialne ucinky....recept je na www.kokosovyolej.net ....no a zatial ...nie je zly ale asi si ho trochu vylepsim, alebo vyskusam iny navod napr. zo stranky www.modernaalchymistka ona tam pouziva ine ingrediencie, plus minule som si kupila na vyskusanie solny mineral ...no a ked sa natriem solnym mineralom a potom si dam ten dezodorant ..tak ucinnost je perfektna...dokonca lepsia nez komercny antiperspirant kt.som pouzivala, ale aj tak chcem vyskusat iny ....mozno bude este lepsi

aikki
10. apr 2015

@pallacinka ahoj napiste prosim nazov link mi nezobrazuje dakujem

lubka72
10. apr 2015

fantastický a naozaj funguje, aj pri strese, je vlastne vyrobený, lyžica kokosového oleja, lyžica zem,škrobu, lyžica sody bic., pár kvapiek esenc.bio oleja /napr.levanduľa, medovka/ - ja som dala aj pár kvapiek tea tree oleja, ale je dosť aromatický, ten už nabudúce skúsim nedať zmiešať a nanášať na podpazušie, zatiaľ nikdy nesklamal.

erickatt
10. apr 2015

Ja pouzivam decky puder, obycajny aviril, pod pazuchy a je to fajn, no ja si ho mozem dat aj v robote a neva ze som popudrena

pallacinka
13. apr 2015

@aikki Ahoj, prave zistujem, ze ta stranka je uz nefunkcna, a to som este pred par tyzdnami odtial objednavala. Neviem, co sa stalo ☹

brisilda
13. apr 2015

soda bikarbona je na to super http://www.stajl.sk/2011/05/23/pat-dovodov-prec... ..... vyskusala som a vazne funguje ..... clovek sa sice trosku poti ked je velmi horko ale je to bez neprijemneho zapachu 🙂

radka8505
18. apr 2015

Ahojte. Ja používam už len prírodné dezodoranty a mne najviac vyhovuje dezodorant Iris. Nájdete ho na tomto webe: http://happyskin.sk/prirodna-kozmetika/dezodora...

modrofuzik11
18. apr 2015

dakujem za tipy, urcite vyskusam niektory z ponuknutych produktov 🙂

anjelikdianka
19. apr 2015

Ja aj manžel používame Deodorant stic ALOE EVER-SHIELD od spoločnosti FOREVER living,a sme obaja spokojné,najme ja kedže kojím a nerada by som používala tie všeliaké dezodoranty .A tento je super,pekne vonia a chrání pred neprijemný, pachom v podpazuší neobsahuje žiadné drsné antiperspirantné hliníkové soli,nezanechává škvrny na odeve,obsahuje aloe vera gél.a dost dlho vydrží lebo je väčšie balenie ako obyčajné deodoranty. 🙂

sedem
20. apr 2015

Ja kupujem v DMke krystal zn. Balea,lacne,ucinne 😉

lauramal
5. aug 2016
Používateľ lauramal je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lauramal.

ahojte 🙂 ja používam True Nature dezodorant s arnikou a nechtíkom. Príjemná vôňa ( prírodný parfém, vôňa šípky a ruže), dobrá konzistencia a má iba prírodné zloženie.Nezabraňuje síce poteniu ale zabraňuje nepríjemným zápachom. Môžete si ho kúpiť na tejto stránke http://happyskin.sk/prirodna-kozmetika/produkty/true_nature_damsky_kremov_dezodorant_s_arnikou_a_nechtikom_171.htm
Na tejto stránke majú aj guličkový dezodorant Iris s vôňou jazmínu a grapefruitu http://happyskin.sk/prirodna-kozmetika/prirodne_dezodoranty_pre_zeny/iris_damsky_dezodorant_s_vou_jazminu_a_grapefruitu_26.htm

adka.baby
5. aug 2016

Dr.Nona mrtve more deodorant nedam dopustit plus lieci.