Pozor na morčatá - pleseň

meggie1984
20. apr 2018

Ahojte, chcela by som Vás touto formou upozorniť na nepríjemné infekčnê kožné ochorenenie - pleseň na koži. Syn to dostal skoro so 100% pravdepodobnosťou od morského prasiatka. Taktiež jeho nevlastná sestra a uvidíme, či sa ešte niekto pridá.

Morča bolo z domáceho chovu, kde sa o nich riadne starajú. Majitelia majú tiež detičky. Túto potvoturu môžu dostať z podstieľky alebo sena.

evka_hornakova
8. dec 2020

Ďakujem veľmi pekne za vaše príspevky. Každá rada je cenná. Dnes sme boli u druhej dermatologičky, diagnózu potvrdila ale zmenila nám celú liečbu. Teraz máme: Mycetal (spray),Batrafen (krém), Medoflucon (tabletky). Samozrejme liečba bude dlhšia - kontrolu máme až 22.12. a sme mimo kolektív MŠ.

kikus0212
28. júl 2021

@maruski99 z podstielky pleseň nezvyká.

kikus0212
28. júl 2021

@reni44 netreba kupovať morča zo zanedbaných podmienok. My sme mali už 50 morčiat od hocikde a nikdy im nič nebolo, teraz máme jedno s plesňou a veterinár aj dcéra čo študuje veterinu povedali že ak sa to lieči a majiteľ na to neserie tak je nemožné aby morča zdochlo alebo nakazilo majiteľa.

kikus0212
28. júl 2021

@beabelisova z podstielky sa to neprenáša.
Neviem kde si vyhrabala také info.

cezia
14. aug 2021

Ahojte chcem sa spýtať ... Máme tiež túto pleseň u dvojročnej dcéry. Kožná nám dala najprv antibiotické maste a až teraz batrafen. Dcéra to má po dvoch dňoch natierania (celkovo problém začal cca mesiac dozadu) zdurené, červené a mierne mokvave. Na začiatku to bolo rovnaké ako fotky na začiatku príspevku. Zhoršilo sa to zle stanovenou liečbou a plus to máme pod plienkou. Mali ste to niekto až v takomto stave alebo skôr len suché max napuchnuté červené. Kľudne poprosím aj správu lebo začínam mať z toho obavy čo s tým robiť.. vďaka

evka_hornakova
16. aug 2021

@cezia
Dobrý deň. Liečba býva zvyčajne veľmi zdĺhavá. Ak sa ochorenie nepodchytí hneď v prvotnom štádiu - môže trvať aj 2-3 mesiace.

evka_hornakova
16. aug 2021

@evka_hornakova
Toto ochorenie mali aj deti našich známych a tí to mali rôzne po tele ( na stehnách, po rukách, prstoch...) takže myslimsi že môže to byť hocikde ( aj pod plienkou ) a tam sa to samozrejme môže horšie hojiť.

evka_hornakova
16. aug 2021

@evka_hornakova
Avšak ak nie ste si v niečom istá - navštívte znovu dermatologičku.

hortenziamia
14. dec 2022

@77moni77 môžem sa spýtať o akú masť ide? Máme podobný problém.

evka_hornakova
15. dec 2022

@hortenziamia
Dobrý deň. My sme mali: Mycetal (spray),Batrafen (krém), Medoflucon (tabletky).

ellemell
15. dec 2022

Toto som mala kedysi aj ja. O morča ani tak nejde, tie malé potvory sa k tebe môžu dostať skrz piliny a seno. Aspoň tak to bolo povedané mne. Mala som to našťastie len na ruke a kožná mi na to dávala takú masť, len už si nepamätám čo to bolo, keďže sa zarábala

matabb73
Autor odpoveď zmazal
Zobraz