Pozotívny test na Downov syndróm

levika26
21. feb 2021

Ahojte dievčatá.. Vyšiel mi pozit test na downov syndróm. 1:130 z tripl testov. Krv mi brali 16+3. Pričom na prvotrimestralonom skríning som mala 1:5840. Dosť som sa zľakla. Prečo sú tie vysledky také rozdielne..? Bola som aj na kontrolu pri primárovi Dosedlovi v KE a on vravel ze tie tripl testy zvyknú byť aj falošné pozitívne. Pri USG našiel nosovu kosticku.. Čím na 90% DS vylúčil.. Vraj 10%deti s DS túto kostičku ma.. Stalo sa aj vám ze ste mali test pozit a USG to vyvrátil? Alebo nejaké iné skúsenosti? Ďakujem

pininka1
21. feb 2021

Poznala som babu ktora mala vysledok 1:25 a mala.zdrave dieta ale aj jednu co mala 1:100 a bol to downov syndrom. Okrem Dosedlu by som urcite skusila ak Dankovcika.

simsalabim
21. feb 2021

@levika26 odporucam amniocentezu, ak by si zvazovala tehotenstvo ukoncit. Ja som mala 1:82 a dcera je zdrava. Absolvovala som amniocentezu.

mima1
21. feb 2021

Ja som pri prvom mala 1:80 a je uplne normal v pohode. Ak mas moznost skus este ineho lekara

jana005
21. feb 2021

@levika26 ahoj, nestresuj, ak na usg bolo všetko v poriadku.
Testy vôbec nie sú 100%, je to len riziko, odhad.
Mali ich už dávno zakázať, plno tehotných to zbytočne stresuje.
Ja som mala riziko 1:20, amnio som odmietla, išla som len na ultrazvuk, kde mi doktor povedal, že je všetko v poriadku, že na testy nech sa vykašlem.
Drobec sa narodil zdravý.
Jasné, že som sa bála, bola som zmierena so všetkým, aj keď som to nedávala najavo.
Potrebuješ byť kľudná, nie v strese.
Veľa šťastia

luciella
21. feb 2021

Pokiaľ našiel dr Dosedla nosovú kosticku a iné parametre sú ok,netreba dá báť. Určite by riešil amniocentezu. A tak ako píšu baby vyššie,aj nižšie riziko bolo a dieťa bolo zdravé.
Ak pôjdeš k Dankovcikovi tam ti ešte aj odporučia odbery za 400 eur.... Proste niekedy je to biznis a fakt sa netreba bat. Užívaj si tehotenstvo, bude všetko v poriadku. Ver mi ako odborníkovi 😉

luciella
21. feb 2021

Presne inak niekedy ich nerobili a bolo všetko v poriadku,stačí vyšší vek a už to vychádza na riziko. ....

mimaan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denden77
21. feb 2021

1:50 a pozitivne.. ja by som isla na krvne testy alebo amnio 🤷‍♀️

petamich
21. feb 2021

veru suhlasim s @denden77 ja by som napr. sla na nifty alebo trisomy, ktore ti to povedia na 99%, asi by mi to za to stalo

denden77
21. feb 2021

@petamich veru.. ja som sla na trisomy v dalsom tehotenstve pre istotu uz automaticky, este pred vysledkami tripple

cookie29
21. feb 2021

To predsa nie je pozitívne. To je len štatisticke riziko. Môžeš ísť na Nifty alebo na amniocentezu ak chceš istotu ale pokial na USG žiadne odchýlky ja by som moc nestresovala

any_soj
21. feb 2021

@levika26 neboj sa. Tvoje dieťa, či má Downov syndróm, autizmus alebo predispozíciu na rakovinu či cukrovku, je rovnako vzácne a hodne lásky, než ktorékoľvek iné dieťa.

ruzasipova
21. feb 2021

Ja som mala podla USG tiez vsetko v poriadku, ale kedze mi tripple testy vysli zle, sla som na amnio. Ta potvrdila downov syndrom. Odporucam ti teda este nejake dalsie potvrdenie, ze je male zdrave.

sonnenshein
21. feb 2021

Ja som mala 1:60, amnio sme s manzelom odmietli, pretoze by aj tak nic nezmenilo na nasom rozhodnuti, a zbytocne by mohlo malu ohrozit. Je absolutne zdrava.

nela6
21. feb 2021

@levika26 mne geneticka vysvetlila, že triple vychádza zle, lebo ho ovplyvňuje tvoje telo, placenta a plod, keď vyjde zlý výsledok, nevie sa, ktorý faktor v tom zohral najväčšiu úlohu... najlepšie je 3d v 12tt s meraniami a proste kombinovaný test, potom na morfologicky ist tiež na 3d

marrria1
21. feb 2021

@levika26 ahoj, ja som mala výsledok z Triple testov 1:25, podozrenie na DS. Sono bolo v poriadku, nosovu kosticku doktor našiel ale sj tak ma posielal na genetiku, kde nás samozrejme tlačili do amniocentezy. Ja som to odmietla keďže, bábätko by som prijala v každom prípade nedokázala by som ho dat zabiť a nechcela som ho ani nijako ohroziť. Dcérka je zdravá 😊, tieto testy sú veľmi často falošne pozitívne...

miadi
21. feb 2021

To nie je pozitivny test na DS iba statisticky taketo vysledky ako mas ty jedno z 130 deti mà DS Stale dost velka sanca ze je vsetko ok. Isla by som na tvojom mieste na trisomy. Niekedy aj to jedno zo 130 moze byt prave to tvoje. Trisomy su neinvazivne babatku nic nehrozi. A budes mat klud.

miadi
21. feb 2021

@marrria1 to je skor nepochopenie ludmi to nie je falosny pozitivny tento test nie je diagnoza. Je to len štatisicky udaj .

marrria1
21. feb 2021

@miadi no v papieroch ktoré mam z Triple testov je písané že skríning je Pozitívny, a viem ze sa jedna o štatistický údaj. Napriklad v mojom prípade jedna žena z 25 s mojimi výsledkami bude mať dieťa s DS ( všetko čo je horšie ako 1:250 sa berie ako pozitívne)

miadi
21. feb 2021

@marrria1 nam vyslo 1:2 DS a 1:5 Edwards.. malemu prestalo byt srdiecko mal DS. Lepsie je dat si urobit tie trisomy a mat istotu na com su. Ci uz si chcu dietatko nechat ci nie. Je dobre vediet na isto.

pseudomonas87
21. feb 2021

@levika26 ahoj, a prečo ešte neskúsiť nifty test ? Triple naozaj môžu vyjsť falošné pozitívne.... kolegyňa mala šancu 1:14,. A má zdravé dieťa.

kubkovamama
21. feb 2021

@levika26 mam mesacnu dcerku, tretie dieta. Test bol takisto pozitiv-a nastastie falosne. Vysledok je priemerom merania,odberu,veku,poctu deti.Aspon mne to tak moja dr.vysvetlila a ukludnila.Mne pozitivitu sposobil vyssi vek a viac tehotenstiev. Takze,netrapit sa a uzivat si tehotenstvo.

mamicka2005
21. feb 2021

@levika26 ja som mala 1:165, mám 37 rokov, kôli veku som pre istotu podstúpila genetický platený Nifty Pro test. Výsledok vyšiel negatívny, tak som potom už bola kľudná. Teraz som v 34tt.
Pokiaľ nevieš či by si prijala aj choré dieťatko, tak odporúčam buď platené genetické testy alebo amniocentézu. Budeš mať informáciu a budeš sa môcť rozhodnúť. Držím palce 🙏🍀

levika26
autor
21. feb 2021

Tie trisomy testy mi navrhol aj Dosedla.. Ak chcem mať istotu.. Nakoľko on tripl testy absolútne neakceptuje.. A k Dankovcikovi sa nechystám.. Bola som v jeho centre pri predchádzajúcom tehotenstve.. Síce mi 3d robil iný doktor. Ale tvrdil ze všetko je OK a nebolo.. Budem asi zvážovat tie trisomy.. Aj keď sme rozhodnutý že bábätko si necháme

levika26
autor
21. feb 2021

@nela6 to 3D v 12tt mi vyšlo 1:5800 a robil mi ho Dr Dosedla.. A ani nenavrhoval žiadne ďalšie vyšetrenia.. A ja beriem aj fraxiparin a anopiryn z dôvodu predchádzajúcich portratov..mozno aj to ovplivnilo výsledky?

mamicka2005
21. feb 2021

@levika26 pozri si aj Nifty Pro, má lepšie ohlasy, rieši viac chorôb, v tej cene máš už aj pohlavie. Ja som platila 480€. Pani obchoďáčka sa pohybuje často po KE. Ja keď som jej volala, tak ešte v ten deň sme vyriešili odber za jej účasti u mojej gyn. Krv skúmajú v laboratóriu v Hong Kongu. Píšem Ti len moju skúsenosť.
Držím palce 🍀

levika26
autor
21. feb 2021

@jana005 snažím sa byť kľudná.. Aj keď na to stele myslím.. Doktor mi po USG tiež povedal ze mam byt kľudná tak snáď mal pravdu..

petamich
21. feb 2021

@levika26 nemyslim si, ze fraxiparine alebo anopyrin ovplyvnuje vysledky, kontroluju sa konkretne markery z krvi, plus vek, velkost plodu atd. ja budem mat 35 (vacsinou vychadza horsie), tiez mam fraxiparine a vysiel mi negativny, ak si chces byt ista alebo aspon sa na to vediet pripravit dajte si spravit trisomy a budete vediet na com ste, ked viete, ze si drobca nechate, tak je otazne, co vobec chcete a obzvlast ked USG vysiel dobre 🙂 a moc drzim paste, dobrym kamosom vyslo 1:8, sli na trisomy, tie vysli negativne a maju krasne zdrave dievcatko :D ono je to pravdepodobnost, niekomu z tych osmych to vyslo, oni to neboli

mimusa_25
21. feb 2021

Ahoj tiež mi vyšli výsledky z krvi pozitívne na DS v mierke 1:120. Bola som teda riadne vystrašená a moja gyn ma poslala do BB na rizikovú poradňu - to som bola v 17 tt kde to naštastie nepotvrdili a takisto potom Grochal v MT mi potvrdil že dieťatko bude zdravé . A dnes mám už skoro 4 mesačného zdravého synčeka 🙂

levika26
autor
21. feb 2021

@mimusa_25 a potvrdili ti to na USG?