Prehriaty byt

5. júl 2020

Ahojte zienky, prosim poradte mi. Ja tomu uz nerozumiem 😕. Uplne trpim v tychto horucavach. Uz skusam vsetko mozne aby sme nemali prehriaty byt. Rano vyvetram poriadne, zatiahnem zaluzie, a viac okna az do vecera neotvarame. Ale aj tak mame v byte okolo 27 stupnov. Dnes som od piatej rano doteraz vetrala. Ale riadne, aj balkon dokoran. A von je momentalne 16 stupnov, a u nas 25,9 😕. Vsetko som pozatvarala, zaluzie

mareka49
5. júl 2020

@extempore ale klimatizacia ma aj svoje uskalia.
A., nie kazdy na nu ma financie.
B., predstavuje zdravotne riziko pre citlivejsieho dospeleho
C., predstavuje zdravotne riziko pre deti
D., na stare panelaky je obtiazne namontovat

nikiki29
5. júl 2020

@extempore ja napríklad nechápem, že nám správca bytov nepovolil montáž klimatizácie. A máme tu 29-30°C. Balkón nemáme, na fasádu ani strechu motor dať nemôžme, takže klíma nemožná 👿 vitaj 21.storočie 🤦🏻‍♀️

danusa64
5. júl 2020

@mareka49 a nie kazdy klimu znesie, mne je napriklad z klimatizacie zle, v robote ju mame a ja chodim domov s bolestami hlavy a o zaludku ani nevravim ako mi je na vracanie. Raz som isla vo vlaku kde bola klima a pol dna som potom prelezala v postely co mi tak zle bolo. Neviem si predstavit takto fungovat....

nikiki29
5. júl 2020

Máme podobný problém a žiadne schopné riešenie... vnútorné žalúzie sa od okna rozpália, nemajú veľký efekt. Trochu pomôže kombinácia žalúzie, zatemňovací záves a samozrejme vetranie celú noc. Záleží aké máš finančné možnosti... riešenie je prenosná klíma (s vývodom vzduchu cez okno), fólie na vonkajšiu stranu okna, klasická klíma. Nič iné podľa mňa nestojí za reč 😕

anesim
5. júl 2020

@nikiki29 myslim, ze nikde sa uz nemoze montovat klima na fasadu, jedine na svoj balkon, u nas ti co mali zvonku ju museli premontovat na svoj balkon. Ak sa da klima zvonku na fasadu tak sa to berie ako poskodenie

anesim
5. júl 2020

@nikiki29 ja som klimu nechcela, dali sme vonkajsie zaluzie tento rok a je to citit

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danusa64
5. júl 2020

@lubka261 prosim ta a ked si dam tie stuple to ma potom ani budik nezobudi ze? Lebo uz dlho nad tym uvazujem, ale bojim sa toho, ze potom nebudem pocut nic 🤷

dkethe
5. júl 2020

Mokry uterak som vesala do okna, bolo otvorene dokoran aj cez den a fajne

nikiki29
5. júl 2020

@anesim tak je pravda, že na fasáde to vyzerá otrasne, na streche zas problém so snehom... teda tí čo nemajú balkón proste smola. A vonkajšie žalúzie vám prekrývajú časť okna? Lebo mňa odradilo, že mi ten “kotúč” mi zoberie minimálne 20cm z okna a nad okno to dať nemôžme, lebo zas fasáda 🙄 a ovládanie okna by nám tu vyšlo tiež natesno alebo by sme ani neotvorili okno nadoraz, lebo tieto byty staval nejaký inteligent 🙄 no začarovaný kruh, už začíname 3.leto bez schopného riešenia.
Tento rok boli v pláne vonkajšie fólie, ale pomer cena-výkon dosť slabý, tak sme od toho nateraz upustili...

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anesim
5. júl 2020

@nikiki29 zvonku zhora to prekryva kusok, to mi nevadi, a okno otvorime normalne, zaluzie sme dali na manualne ovladanie, odmietla som tahat elektriku na zaluzie., a ta paka je medzi oknami, nie na kraji, to by sa nedalo otvorit

danusa64
5. júl 2020

@lubka261 tak to vyskusam cez volne dni a uvidime😂 nerada by som prisla do roboty na obed, lebo ja som niekedy schopna spat aj do 10🤣🤣

nika82
5. júl 2020

@anesim @nikiki29 ono asi sa to da zalezi od ludi, suseda podnami ma klimu od vlanajska na zatepleni pod oknom nie na balkone

nikiki29
5. júl 2020

@nika82 určite je t o ľuďoch, v zákone to nie je... ale my to máme napríklad od správcu zakázané... proste väčšina vlastníkov odhlasovala, že je proti montovaniu na fasádu. Na jednej strane to nevyzerá ako na cigánčisku - 10 satelitov na meter štvorcový, ale zas to teplo... inak ak má suseda aj balkón to vôbec nechápem prečo si to nedala tam

guiseppinka
5. júl 2020

My mame podlahovku a pekne v lete funguje ako klima. Kedze mame rekuperacku, tak cerstvy vzduch mam stale, rano sa vyvetra, kym mi na terasu nesvieti slnko, tak mam otvorene okno kvoli deckam, lebo su vonku a potom na obed zatvaram.. aktualne mame 26 st dnu a 33.5 von.

nika82
5. júl 2020

@nikiki29 má to takto, fotene z nášho balkóna , ona na balkón podnami

anesim
5. júl 2020

@nika82 my to takto tiez nemozme davat, sme si odhlasovali, ze na fasadu sa to nesmie davat,
A ten kondenzat jej odteka kde? Steka po fasade?

nika82
5. júl 2020

@anesim na fasade zatia stekance niesu, asi tou trubkou ta ma tak 50 cm este od skrine

olivnik
5. júl 2020

Odporúčam ti zvyknúť si na to lebo to bude horsie... Globálne otepľovanie sa už nestopne , ľudia sa nevzdajú veci, áut , cestovania ničoho čo to spôsobuje takže .. hold. Daň prišla a budú aj ďalšie dane ako záplavy, víchrice, horúčavy, suchá , nedostatok potravy a pod... A áno. Ani Slovensko neminie 🙄

extempore
5. júl 2020

@nikiki29 no ja viem, je to na prd... ono, ked klíma je, nie je dobre, ked nie je, este horšie. Niekde som čítala, že teplota sa pomocou klímy moze znižovať len cca o 5-7 stupňov oproti teplote vonku. Napr. ja som z klímy v aute stale chora - väčšina ľudí je chora v zime, ja v lete 😱😛😛😛😛 ale tak nevypeckuj si v aute klímu ked je vonku tritisíc stupňov a pot ti steká cicerkom...

nikiki29
5. júl 2020

@extempore stále lepšie znížiť o 5 stupňov ako vonku v tieni 30 a vnútri tiež 30 😂 ako ja som niekedy zúfalá, vyvetrám večer pred spaním malému izbu a o hodinku dve tam má zas 29° a to vonku je len 20 napríklad... no v noci mu už neotvorím okno dokorán rovno nad hlavou 😞

alazala
5. júl 2020

Jedine vonkajšie tienenie má zmysel

tristanka
5. júl 2020

Bývame na najvyššom poschodí, v noci vetráme a cez deň zapnutá klíma ale len tak jemne. Ja určite odporúčam klímu. Ak vám vadí tak ju môžte zapínať pred odchodom z domu a prídete do príjemne vychladeného bytu.

alexk12
5. júl 2020

Dôležité je ako otocis zaluziu ak ju dáš normálne len ju zohrieva treba vytočiť mriežkou hore

veto
5. júl 2020

@olivnik Auta Europanov urcite nesposobuju vichrice, sucha a ani potencionalny hladomor.

olivnik
5. júl 2020

@veto 🙄 nereaguj keď nevieš čítať s porozumením

veto
5. júl 2020

@olivnik Tak vysvetli, lebo az to ma byt ironia ci mozno parodia, tak tam chyba zasadna vec.