Priateľ chrápe

lu233
14. jún 2022

Ahojte, ako riešite chrápanie u chlapa? Bývam v 1-izbovom byte a keď ku mne príde priateľ na noc tak sa nikdy nevyspim lebo chápe. Ale nie len tak trošku ale poriadne a celú noc. Ja si nestihnem ani ľahnúť poriadne a on už spí. Je to pre mňa dosť problém keďže chodím do práce a musím byť vyspatá.

0silvia0
14. jún 2022

@lu233 asi si budes musiet kupit stuple do usi

anjelicek26
14. jún 2022

Moj manzel tiez chrape, ze sa steny trasu... nie celorocne, ale urcite sezony, hlavne prechodne obdobia je to des... mame tri poschodia dom, muz na prizemi, deti uprostred, ja hore, takto sa vyspime vsetci 😂 V jednoizbaku samozrejme nerealizovatelne... ale ak s priatelom planujes buducnost, tak jedine dve spalne planovat...stuple do usi nie su riesenie, ked sa narodia deti potrebujes ich pocut... my mame za sebou vsetko, usno-krcny, alergolog, plucny, spankovy labak... nic nepomohlo...

nasasa_1
14. jún 2022

Vieš čo u nás dosť ocino chrápal ale bol sa dať aj vyšetriť a veru vtedy mu vynechával dych či čo mu to zistili.

sense
14. jún 2022

Občas chrapr s vtedy idem spať k dcére alebo do hosťovskej ak nepomôže áno to ze jo zobudím... Žiaľ v tvojom prípade asi len štuple do usi

sandra19901990
14. jún 2022

Aj manžel ma s tým problém. Ma krivú nosovu prepážku. Caka ho zákrok.

tetapetra
14. jún 2022

@lu233 keď ma kolegyňa videla po týždennej dovolenke nechápala. Bledá,kruhy pod očami,des. Bola som už aj v takom štádiu,že som sa od únavy, zúfalstva rozplakala. Tak veľmi som potrebovala spať. Hneď ako bolo možné šiel do druhej izby. Odkedy máme dom, je to naparadu. Kto toto nezažil nepochopí.

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@sandra19901990 môj otec mal krivú nosovú prepazku...raz odpadol a priamo na rám postele...operovali mu to, ale vôbec nepomohlo...moja mamina si na to časom "zvykla" ja keď som u otca počujem to aj cez stenu...akoby drevorubač pilil drevo

kitycat
14. jún 2022

Ja ani neviem, co sledzjes tym 1izbovym bytom... Ak k tebe dojde frajer prespat tak hadam do jednej postele 🙂

Kup stuple, drgaj do neho alebo si zajde k doktorom. Aj keby si mala vilu, partneri co spia oddelene je take zvlastne 🙂

anjelicek26
14. jún 2022

@tetapetra tak tak, ja s kazdej dovolenky chodim dolamana nevyspata 🤐

tetapetra
14. jún 2022

@kitycat nechápem prečo zvláštne? Vidieť,že netušiš o čom píšeš. Nikto a nič nestojí za to,aby si obetovala svoj spánok.
@anjelicek26 áno, áno 🙄.

marcellka32
14. jún 2022

@anjelicek26 ja mám zas iný problém, akonáhle nie som vo svojej posteli (na dovolenke), ale na inom matraci, som unavená, nevyspata, dolamana a neviem čo tým tiež...a môj matrac si všade nosiť so sebou? 🙂

nikdenikto
14. jún 2022

Aj môj chrape ale nie tak že by ma to zobudilo, no vadí mi to pri zaspávani. Takže mu väčšinou otočím hlavu a keď nezaberie, normálne ho zobudím nech si ľahne na bok lebo chrape len keď spí na chrbte.

PS: škrípanie zubami je ďalší level 😂

dievcacitajucelist
14. jún 2022

@nikdenikto Môj muž síce nechrape, ale tak silno odfukuje, že normálne niekedy "chytám nervy" stlačím mu nos a hneď prestane 😂

0silvia0
14. jún 2022

@lu233 pozri, momentálne je to frajer, momentálne bývaš v 1izbovom byte, takže štuple sú jediným riešením, pozri ponuku:
https://www.earplugs.sk/na-spanie/
Ak raz to bude manžel, ak raz budete bývať vo väčšom a ak raz dokonca budete chcieť deti, potom môžete riešiť ďalej lekárov a iné opatrenia. Nateraz a v tejto situácii by som to vyriešila len štuplami, alebo mladého muža poslať na noc chrápať domov.

majlo1234
14. jún 2022

@tetapetra presne presne, ja som si casom zvykla na chrapanie, ale prislo dieta a manzel sa odstahoval do hostovskej a to je nebe😀horsie je to na dovolenkach alebo u svokrovcov, ked spime spolu. Jsne, chyba mi sa pri nom budit, ale ten chrapot za to nevymenim

lu233
autor
14. jún 2022

@kitycat sledujem tým to že keby mám väčší byt tak sme každý v inej miestnosti ale nemusíme riešiť spoje keby každý teraz mal ísť večer domov (nie sme z jedného mesta a spoje idú dosť zle)
A k tým štupľom a drgania ... Tie štuple nepomôžu tak je je to silné a keby mám do neho drgať celú noc tak by som tak či tak nespala lebo drgnem, na chvíľku je ticho a o minútu zas čiže toto riešenie nie je

lu233
autor
14. jún 2022

@0silvia0 to chrápanie je také silné že štuple nepomôžu (skúšala som) a no áno niekedy raz pôjdem do väčšieho len čo robiť dovtedy ... Pár rokov to ešte potrvá

tetapetra
14. jún 2022

@lu233 nepomôže nič,len stena medzi vami 🤣. Absolútne s tebou sucitim.
@majlo1234 moja švagriná mi vravela,že kopnem... A zrazu ako je dieťa už je v pozore. Takže leží a pozerá do stropu, nakoľko sa pri takom chrapote spať nedá. A ako zvyknú chlapi povedať,im to nevadí 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

majlo1234
14. jún 2022

@tetapetra je to fakt hrozne, kamoska, co pozna mojho muza, mi povedala, ze ma obdivuje, ze ona by sa rozviedla😀😀 je to proste na hovno, a nepomoze naozaj nic. Ale pravda, ja mam soaby spanok, synovi to asi nevadi, este sa na neho natlaci a spi

ibamy2
14. jún 2022

@lu233 tak u toho mojho sa chrapanie zacalo casom vyrazne zhorsovat, kedy nabralo na intenzite a chlap uz chrape v akejkolvek spankovej polohe. Ked som si ale vsimla, ze sa pridalo aj vynechavanie dychania, zacal to riesit na ORL. Skoncil v spankovom laboratoriu, kde mu diagnostikovali tazky stupen spankoveho apnoe/hypopnoe. Ale toto je uz mozno ina vec ako riesis ty.

lalala94
14. jún 2022

@lu233 ver mi, dobré štuple pomôžu, maximálne to budeš vnímať ako jemnučké chrapkanie. 😀 Ja spím so štupľami už roky rokúce odkedy som so svojím mužom. On neskutočne chrápe - má problém s nosovou priehradkou. Lieky ani spreje nepomôžu, možno by pomohla operácia, ale to je také hop alebo trop. Nezostane ti nič iné len si na to zvyknúť, ja to už bez štupľov nedávam a spánok je pre mňa dôležitý.

viera77
14. jún 2022

Môj manžel mal nadváhu, chrápal ako tur, steny sa triasli, deti nespali, ja som nespala, no to sa skrátka pri ňom nedalo. Štuple nepomáhali, bolo to stále počuť, ráno hrozilo, že sa nezobudím do práce na budík, keďže jeho aj tri budíky mali problém zobudiť. Ja absolútne nevyspatá, unavená, zlostná a stále podráždená, začínala som ho už neznášať. Potrebovala som byť vyspatá, aj kvôli práci s deťmi v školstve. V zúfalstve som ho raz nahrala na mobil, pustila mu to....a odvtedy schudol už 20 kg, chudne stále, aktívne športuje, zdravá strava, stará sa o seba...a úplne prestal chrápať a my sa konečne vyspíme. Kto nezažije, naozaj nepochopí.

tetapetra
14. jún 2022

@viera77 wauuuu závidím. Aj môj má nadváhu,ale jemu to je jedno