Priateľovi zapácha z úst

stamik
21. máj 2021

Ahojte, priateľ má už tretí deň neustále pretrvávajúci zápach z úst. Zápach cítiť vždy rovnaký po každom jedle, pití, žuvačke či umytí zubov. Pred dvoma týždňami bol u zubára na preventívnej prehliadke a zuby mal v poriadku no celý další týžden sa sťažoval na bolesti ďasna a spravila sa mu dokonca afta. Zápach začal až pár dni dozadu no na bolesť sa už nesťažuje. Jediné čo mi vedel ešte povedať je že keď potiahne v ústach, tak mu spod zuba akoby niečo vytekalo. Myslíte, že by to mohol byť hnis a ten tak zapácha? Zápach cítiť aj keď vydýchne nosom. Nevieme či riešiť daľšiu prehliadku u zubára alebo iného lekara.

irusa
21. máj 2021

áno môže byť hnis pod zubom

henrikir
21. máj 2021

moze to byt z pokazeneho zubu ale tak isto to moze byt sposobene cukrovkou, ludia ktory maju cukrovku, tak im casto zapacha z ust

miska992
21. máj 2021

@stamik moze. Treba speavit rtg snimok zubov. Vela kazov vznika hlavne pri krckoch a vnikne do zuba akoby zospodu, prejavi sa na farbe zuba az ked je neskoro. Mala som takto kazy..vkuse cely rok afty...vyriesil to az moj novy zubar za co som mu vdacna

stamik
autor
21. máj 2021

@henrikir mna tiež hned napadla cukrovka lenže to nie je acetonový zápach a žiadne iné problémy nemá a ten zápach fakt neprestáva, je neustály @miska992 ďakujem, ozveme sa teda zubárovi

tenerifka
21. máj 2021

@stamik ak mu vyteka zo zuba/dasna hnis, tak je to jasne, smer zubar. Blee, ja som toto nemala citat, ani rañajkovat nebudem, zapach u ludi z ust je pre mña snad najhorsi zo vsetkych zapachov

anaj_janka
21. máj 2021

Môže ísť aj o problém žalúdka,trávenia...

stamik
autor
21. máj 2021

@tenerifka tak z nadpisu bolo hádam jasné čo sa tu bude riešiť..

tenerifka
21. máj 2021

@stamik o nic nejde, mne uz ten aj nadpis robi zle, som hrozna citlivka na toto, kebyze tam je napisane hov---nko, tak mi to az tak nevadi

gabrielkaa
21. máj 2021

@stamik nech priatel trvá na röntgene. Vela krat pri prehliadke nic nezistia. Ja som mala problem so zubom a zubarka to nevidela ,kym som neopuchla a nedostala zapal okostice. jednoducho pod plombou sa mi vytvoril kaz, ktory navonok nebol vidno a sposobil zapal korena

oli18
21. máj 2021

Moze mat zastaraly hnis v mandliach.

kikavadi
21. máj 2021

@oli18 tiež ma napadli čapy na mandliach. Keď sa mu pozriete na mandle, nemá na nich biele hrčky? Ako napr. pri hnisavej angíne?

stamik
autor
21. máj 2021

@kikavadi mandle ma nenapadlo mu obzrieť.. doma sa mu na ne určite pozriem, ďakujem

denda007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
21. máj 2021

nemá problémy so žalúdkom?
môj ex kolega mal cukrovku a tomu páchlo úst katastrofálne...

stamik
autor
21. máj 2021

dobre a teraz moja dalšia dilema.. priatelov otec s mamou ževraj nič necítia.. tak neviem ci ja som vadná už :(

jozefina223
21. máj 2021