Po Covide-19 cítim pachuť a zápach. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
30. mar 2022

Dobrý deň,

pár týždňov dozadu som si začala všímať, že sa mi akosi deformoval čuch a chuť. V ústach totiž stále cítim nepríjemnú pachuť. Mám pocit, že mi zapácha z úst, aj keď si umyjem zuby, dám ústnu vodu, či žuvačku. Skoro všade cítim rovnaký nepríjemný ako keby zatuchnutý zápach. Ešte možno dodať, že maximálne odpudivý mi pripadá tiež zápach kuracieho mäsa a vajec.

Môže ísť o postcovidovy syndróm, alebo nebodaj nejaká horšia diagnóza?

Je šanca, že sa mi naspäť obnovia naplno chuť a čuch?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o postcovid syndróm, preto je vhodné užívať Milgammu 3x denne minimálne jeden mesiac.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková