Problémy so štítnou žľazou

lili69
29. feb 2024

Ahojte, je tu niekto kto má vysoké hodnoty štítnej žľazy? Aké máte stavy? Lebo ja mám hodnoty TH4-80 a majú byť do 25, mám slabosť v nohách, potím sa a beriem kortikoidy a thyrozol. Problémy so štítnou mám kvôli liekom Cordarone.

wiwi28
29. feb 2024

Ahoj! Ja sa dlhé roky liečim na hyperfunkciu ŠŽ. Zistila mi ju ešte pediatrička keď som mala asi 12 rokov. Ak neberiem lieky mám chornickú únavu, vypadávajú mi vlasy, rozbehne sa mi tvorba ekzémov. zhoršia sa prejavi alergie, depresia, temné nálady. Teraz už 5 rokov beriem lieky svedomite, stav sa mi výrazne zlepšil a aj ja sama sa v každom smere cítim výborne. Áno pribrala som ale na druhej strane mám konečne energiu žiť a nie len prežívať.

nevenka
29. feb 2024

@lili69 a lieky Cordarone sa nedaju zmenit na ine? To sa vedlajsi ucinok bude riesit dalsim liekom? 🤔
Ja som mala hyperfunkciu po porodoch, vysoky tlak, padanie vlasov, nervozitu, vysoky pulz, tras tela, slabost svalov, unavu, nastastie s ocami nic take hrozne.

lili69
autor
29. feb 2024

@nevenka Cordarone neberiem už od októbra, vysadili mi ho kvôli zlým výsledkom.

nevenka
29. feb 2024

@lili69 tak hadam sa to upravi. Mne Thyrozol zabral, ale tak pricina je autoimunitna choroba Graves Basedow u mna.