Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prosím vás vie mi niekto vysvetliť diagnostiku neuro(boreliozy) , kedy máte 100% istotu, že ju máte?

Vyšetrenia
lucka2709199
12. okt 2019

Dobrý deň, prosím vás vie mi niekto poradiť, komu robili lumbálnu punkciu alebo kto má skúsenosti s neuroboreliozou, že na koľko percent máte istotu, že nemáte neuroboreliozu z odberu práve likvoru? Je to vyšetrovacia metóda, na ktorú sa dá spolahnúť, že vám na 100% potvrdí alebo vyvráti, že máte alebo nemáte neuroboreliozu, či nie? Dala som si robiť krvný test ELISA v roku 2016, kde mi IgG vyšlo pozitívne a IgM hraničné, ktorý sa doplnil ešte Western Blotom z ktorého mi vyšla pozitívna - iba zložka Borrelia p41 (flagelin) ostatné negatívne. Záver bol, že konfirmácia nepotvrdila špecificitu IgG- teda nešpecifická reakcia a vyšetrenie som mala opakovať za tri mesiace, čo som nespravila. V roku 2017 som si dala znova spraviť krvný test ELISA a vyšlo mi aj IgM aj IgG negatívne. Ďalej som to neriešila. Pre neustále tlaky v hlave, závrate, búšenie srdca, migrény, úzkostné stavy (mi v roku 2018 diagnostikovali hyperventilačnú tetániu, ale tejto diagnoze moc neverím, pátram aj po iných príčinach, napríklad aj neuroborelioze, keďže príznaky sú podobné). Preto som sa dostala až v tomto roku 2019 k lumbálnej punkcii a odberu likvoru- kde zistili, že likvor je negatívny a že neuroboreliozu nemám, preto sa pýtam, či sa tomuto vyšetreniu dá naozaj veriť alebo nie.(lebo popravde našim lekárom moc neverím) A či ešte naozaj neobrátiť ešte na doktorku Ďurkovskú, a zaplatiť si drahé vyšetrenia, ktorá dáva robiť testy až kdesi do Ausburgu, ako som sa už dočítala niekde v inej diskusii, ktoré sú kvalitnejšie a tam , to ževraj sa stopercentne preukáže? Keďže som sa aj niekde dočítala, že z neskorého odberu likvoru, ak už ťažkosti pretrvávajú dlhšiu dobu u mňa 5 rokov sa to už nedá určiť, pretože tam už borelie nemusia byť prítomné, ale neviem či je na tom niečo pravda a či to nie je hlúposť. Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.

lesik
12. okt 2019

@lucka2709199 Ahoj.Ja sa akurát chystám na lumbálku do Ružinova a tvoja otázka mi prišla veľmi vhod.Bola som na vyšetrení u prof.Benetina a ten ma hneď poslal na lumbálku a na krvné vyšetrenie kvôli pozitívnej borelióze z roku 2016,kde vôbec neviem,či som ju mala vôbec liečenú...Mám veľa príznakov typických aj pre sklerózu multiplex,taTakže otázka diagnózy bude aj pre mňa zaujímavá.O lekárke Durkovskej som čítala,ak sa vylúči SM,tak sa chystám určite k nej...Aj keď neviem,kt.diagnóza by bola výhrou.

gabrielachochulka
12. okt 2019

na fb je skupina borelioza, skopiruj svoju otazku,isto ti budu vediet poradit
@lucka2709199

katka.sp
12. okt 2019

@lucka2709199 ahoj, ja mam tiež podobné problémy, liečila som sa aj na boreliozu, ale po troch ATB som bola KO, ostala som na posteli, schudla 20 kg za mesiac no cele zle... Takto fungujem už vyše dvoch rokov... Veľa ludi tvrdí, ze to nemôže byť z boreliozu, veľa ludi, ze ano, ale ATB dlhodobo ja nedokážem brat:(inak aj skleróza multiplex ma podobne príznaky takže ja som v koncoch

paniniova
12. okt 2019

Ahojte, je to aktuálna téma aj pre mňa, aké máte prosím príznaky?

nella1405
12. okt 2019

Mám osobnú skúsenosť, z likovra nález negatívny, následne krvné testy boli pozitívne

lucka2709199
autor
13. okt 2019

@nella1405 a prosím vás boli ste u doktorky Ďurkovskej na tie krvné testy? Alebo ste si dávali krvné testy robiť u iného doktora (neurológa, na infekčnom atď.) len tak v bežnom laboratóriu tu na Slovensku?

chichua
13. okt 2019

@lucka2709199 zachynost boreliozy z lumbalky je len okolo 30-50%,na western blot staci pozitivny jeden antigen....Mudr.Durovska robi LTT testy na borelu,tiez nie su 100% ale urcite spolahlivejsie ako lumbalka.ide o to,ze ak je imunita velmi znicena chorobou,nemusi tvorit ziadne protilatky proti boreliam,vtedy mozu vyjst napriek chorobe LTT testy negativne.podla mna tu borelu mas a k nej mozno aj ine koeinfekcie a nie tetaniu. Ona ti sposobuje tie stavy. Ked sa budes liecit,prejdu aj tie stavy.
Pozri si wwe.borelioza.cz
alebo fb.skupina Lymska borelioza,chlamydie,mykoplazmi,parazity,viry a ine koinfekcie

katka.sp
13. okt 2019

@lucka2709199 najskor v Piešťanoch v reumat. Centre a potom na infekčným posielajú testy niekde do popradu

chichua
13. okt 2019

@katka.sp da sa liecit aj bylinami

katka.sp
13. okt 2019

No dá.....

nella1405
13. okt 2019

Ja som pacientka u Dr Klubal v Prahe (Davaju si robiť vlastne krvné testy, pri prvom vyšetrení mi zobrali asi pol litra krvi, obrazne povedané 😀, ale zisťujú úplne vserko podrobne) je to drahé, ale tu som len chodila z ordinácie do ordinácie.. prvý krát mi vyšli pozitívne borelie tu na SK v obyč labaku, to som si dala ako samoplatca vyšetriť krv, ale nakoľko vysledky lekári spochybňovali aj napriek pozitívnemu výsledku tak som išla na odber likvora.. teraz hodnotím ako úplne zbytočne, mne osobne to nepomohlo, aj keď tam vyskočili nejaké hodnoty a poslali má na infekčné, tam to opäť spochybnili a zasa som bola na začiatku.. najlepšie je obrátiť sa na odborníka, žiaľ je ich málo, u Dr Ďurkovskej som nebola

nella1405
13. okt 2019

Ešte doplním, u mňa to boli neskutočne bolesti hlavy a pálenie pľúc, boli mi zistené štyri koinfekcie, jednou bola aj pľúcna chlamýdia.. brala som doxycyklin (to ešte pred návštevou dr Klubala som si vydupala na infekčnom) po dvoch týždňoch od ATB mi začalo neuveriteľne pískať v ušiach.. bola som zúfalá a vyčerpaná.. ale hneď na to som otehotnela, to má doslova vytrhlo z najhoršieho, telo si zázrakom poradilo samé.. už som rok a pol po pôrode a až na občasne tažkosti sa cítim dobre v porovnaní s tým čo sa dialo pred tehotenstvom.. v decembri sa chystám opäť k dr Klubalovi, nechcem to nechať voľne plynúť

chichua
14. okt 2019

@nella1405 Preco chodis ku Klubalovi a nie Durovskej?zijes v Cechach?ci sa ti viac pozdava?nebojis sa,ze si tie infekcie prenisela na dieta?

nella1405
14. okt 2019

Pozerala som na oboch veľa recenzií a Klubal sa mi pozdával viac, Durkovska je zameraná na tie borelie mám pocit, ale Klubal sa naozaj rieši veľmi komplexne a podrobne zdravotný stav. Či neprenesiem na dieťa, v tehotenstve som sa nebála na plod sa to neprenáša. A teraz mám dobrý zdravotný stav takze tiež nie, ale zasa dávam si trosku pozor, hlavne pri puse a podobne. Tehotenstvo bolo neplánované a bála som sa ako to zvládnem pri tých problémoch, ale paradoxne mi to veľmi pomohlo.

nella1405
14. okt 2019

@chichua máš aj ty osobnú skúsenosť?

chichua
14. okt 2019

@nella1405 Skusenost nemam,ale zvazujem aspon testy na infekcie si spravit.kazdy robi inou metodou,tie LTT testy su zevraj spolahlivejsie aj ked....Praha je strasne pre mna daleko inak by som ho viac zvazovala.ale u mna je problem,ze ja atb nemozem ja si musim nejak pomoc bylinami...teba kolko u neho stali testy?co vsetko ti vyslo?

chichua
14. okt 2019

@nella1405 na tej fb skupine je mamka,kt.na svoje dieta preniesla svoje infekcie.to dieta bolo zdrave,ale v krvi malo protilatky aj proti borele aj daco inemu. Teraz bola v Prahe konferencia o borelioze a vraveli tam,ze prenos na dieta je pocas tehotenstva mozny..

nella1405
14. okt 2019

@chichua koľko stalo testy si už popravde nepamätám ale konzultácia momentálne vyjde na 8000 kc. Vyšli mi borelie, plucna chlamidia, yersinia, bartonela 🤦🏼‍♀️ Inak ale tiež zvažujem tie byliny.. Vserko chcem prebrať teraz v decembri s Dr, aké máš ťažkosti že uvažuješ testy ?

nella1405
14. okt 2019

@chichua tak to som netušila, ale ďakujem za upozornenie tiež to preberiem s Dr, prípadne dám malému urobiť testy, inak tu skupinu neviem nájsť, nehodila by si sem link? ☺️ Viem že bola konferencia, dr posielal info ale tiež je to pre mna ďaleko na to aby som sa zúčastnila

chichua
14. okt 2019

@nella1405 ja som mala chlamydie a mykoplazmy,teraz mi vychadzaju elisa testy negat,mam podozrenie aj na borelu.mala som minule leto taky divny flak na nohe,ale kedze som kliesta nemala,tak som to neriesila..no a problemy mam take na striedacku: bolest usi,pisanie v usiach,slzenie oci, bolest,uzlin,zatekanie hlienov v krku,zachripnutie,tlak na hrudniku ale aj v krku,zle dychanie,trpnutie ruk,bolest noh,nenormalna unava,stavy na srdci ako pred kolapsom a strasne rychlo sa mi svaly presiluju-prejdem pesi par poschodi a mam z toho brutal svalovicu,niekedy ked idem dole kopcom tak sa mi nohy trasu,ako keby ma nemali udrzat.. Cakam na vysledky z bezne infekcneho,ale asi to je len strata casu,zatial som bola na ekg-mam tam mierne zmeny ale ze je to ok a na mri hlavy-mam tam viac drobnycn lezii ale ze to nezodpoveda RS..riesim to zatial cez moju tetu-neurologicku ale aj tak si podla mna mysli,ze pojde o psychiku ako vacsina dr. Ja som si ista,ze su tym infekcie. Ta fb skupina mi otvorila oci.idem skusit skopirovat link na ni

nella1405
14. okt 2019

@chichua 😣😣😣 našla som sa vo viacerych tvojích symptomoch, teraz nie ale pred tehu väčšina z toho čo píšeš, je dôležité že sme na to prišli z čoho to je, lebo aj ta psychika je naozaj podlomená, keď to všade zvalia na depresiu a podobne... ja som začala brat aj antidepresíva, čo som už bola v koncoch potom mi jeden neurológ povedal že mám prestať.. hrozné naozaj, lekári u nás mám pocit že ma dokaličila ešte viac.. tu Prahu si cením preto že mi dal urobiť najširšie krvné testy, snáď na všetky infekcie a pre mna bola obrovská úľava keď som zistila z čoho boli tie problémy.. aj keď zbaviť sa toho úplne je boj na roky, ale aspoň viem proti čomu bojujem.. každopádne držím palce a do tých testov na borelie by som šla určite na tvojom mieste

chichua
14. okt 2019

@nella1405 Ved to,esteze som natrafila na tu fb skupinu,lebo by som isto skoncila na psychiatrii..akurat teraz dumam,kde vziat peniaze na testy u Durovskej ci Klubala.Som na materskej,manzel tomu co som sa dozvedela na internete neveri,ten by to tiez na psychiku zvalil. Som netraz na takom mrtvom bode. Este uviime co mi vyjde u tej infekncej ale borelu mi ani vysetrovat nedala,kedze pred mesiacom som mala elisu negativnu ale zas nulove hodnoty tam neboli,tak je mozne ze telo len nevytvara dostatocne protilatky.. Rozmyslam cinsi zaplatim ako samoplatca wb na boreliu alebo pojdem rovno do tych LTT testov. Cim viac o tom citam,tym mam vacsie pochybosti o tych testoch. U som citala,ze u D. Vysli ltt negativne a u Klubala pozitivne a aj opacne.

katrin21
14. okt 2019

@katka.sp na boreliozu treba k ATB brat aj nejaky odmaskovac.. borelka je typovo ako plucne chlamydie a mykoplazmy..ATB ju " nevidia,", je vnutri buniek akoby..treba brat odmaskovat : serrapeptaza, alebo NAC/ n acetyl cystein, obsahuje ho napr. ACC long ,alebo kupit priamo samotny NAC/ k liekom.. a potom.prirodne doplnky , vygooglite si: rng diskusie borelioza tam najdete ,ako na to...
Klasicka liecba je malo uspesna.

lucka2709199
autor
14. okt 2019

@chichua ďakujem za radu. Takže z lumbálky nemôžem očakávať zázraky a jasnú odpoveď, že jednoducho boreliozu nemám. Len čo by som sa chcela spýtať. Ja som bola totižto hospitalizovaná v nemocnici ( pre neustále závrate, búšenie srdca, úzkosť, tlaky v hlave, migrénu) robili mi lumbálnu punkciu (na zistenie neuroboreliozy, a ešte ďalších infekcií, či v tele neprebieha nejaký zápalový proces, z čoho mi majú výsledky prísť o 3 týždne a potom sa zase hlásiť k neurologičke, ktorej chodím). Okrem lumbálnej punkcie mi v nemocnici robili aj MRI mozgu. Chcem sa spýtať, že či sa nedá zistiť aj z MRI neuroborelioza teda už na 100%, keď sa nájde na mozgu nejaké ložisko ( a máte istotu, že mate neuroboreliozu, či to tiež nie je spolahlivé, lebo ložisko v mozgu nemusí byť aj keď má človek neuroboreliozu?
Inak na tie chlamýdie a mycopalzmy som si dávala robiť testy v laboratoriu v Piešťanoch a vyšlo mi takto z odberu: 31.10. 2017
Chl. pneumoniae IgA ELISA - negatívny
Chl. pneumoniae IgG ELISA - negatívny

Myc. pneumoniae IgA ELISA - negaívny
Myc. pneumoniae IgG ELISA - Negatívny

a ešte nejaká
Yersinia entercolitica agl. - negatívny

Vopred vďaka za odpoveď.

lucka2709199
autor
14. okt 2019

@nella1405 chcem sa spýtať, že koľko vás vyšlo dokopy vyšetrenie a tie krvné testy u toho doktora v Prahe, či kde ste to boli? Koľko ste platila? alebo dokopy? Je to dosť drahé? Lebo vyšetrenie u pani doktorky Ďurkovskej víde teda dosť draho len za jedno sedenie a odbery zaplatíte okolo 500 € a to ešte nehovorím, že ak vám vídu pozitívne výsledky, tak koľko stoja antibiotika, tak to radšej ani nechcem vedieť. Vopred ďakujem za odpoveď.

nella1405
14. okt 2019

@chichua úplne chápem, môj partner detto, nepodporil ma vôbec kým som nebola u Klubala ktorý to potvrdil 🤦🏼‍♀️ Bolo to všetko ešte horšie keď som ani doma necítila pomoc. No a finančne to je náročné, tiež zo začiatku nechcel aby som chodila na drahe vyšetrenia (chcel aby som počúvala tu lekárov a brala tie antidepresíva), ale keď som otehotnela už som mu nedala na vyber a od vtedy ako by to uznal. Inak probelmy sa u teba začali až po dietati? Máš aj nejaké opatrenia ako to na dieťa nepreniesť? Musí to byt ťažké pre teba fungovat na materskej s tými problémami.

nella1405
14. okt 2019

@lucka2709199 asi záleží aj od toho čo Vám preplatí poisťovňa, aspoň tie antibiotiká snáď áno, ale neviem ako to u nej funguje. U dr Klubala je to 8000 kc vyšetrenie 30 minút (ale v reáli som tam bola určite dlhšie). A odbery neviem, to si nepamätám už, ale záleží určite od toho čo vsetko dáva vyšetriť. Mne to pripadá v konečnom dôsledku lacnejšie ako tu cestovať každú chvíľku k lekárom ktorí mi nepomohli a dávať si ako samoplatca vyšetrovať krv za neskutočne €

chichua
14. okt 2019

@lucka2709199 ja som si to teraz pozerala u oboch dr.to vyjde zruba okolo 1000€.klubal 8000kc za vysetrenie a okolo 20000 kc za testy na infekcie,durovska 100€ kozultacia a zvysok testy,ale ak sa testuje borela tak je to ovela nizsia suma,len s borelou sa spajaju aj ine infekcie a znizena imunita takze ked sa testuje vsetko je to taka velka palka.inak obaja maju cenniky na svojej stranke.

chichua
14. okt 2019

@lucka2709199 neuroborelioza sa neda z mri zistit.tie loziska v mozgu vznikaju po infecii,neda sa ale zistit z akej.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli