Psychické ťažkosti a Lexaurin

dopepalacinka
21. jún 2018

Ahoj chcem sa spytat ci beriete niektora lieky typu lexaurin....liecim sa na psychiatrii uz 3 roky vzdy ked ma deti nazlostia tak si musim dat tabletku mate podobnu skusenost?

blairgossip
21. jún 2018

A to vzdy ked ta deti nazlostia tak riesis problem tym ze si das tabletku?

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@blairgossip jasne ze nie ale mam problem s busenim srdca a vzdy sa strasne zlaknem....tak potom si dam tabletku....deti ma vobec nepocuvaju nas tatko je skoro stale v práci a som na vsetko sama...som strasny hypochonder bojim sa vsetkeho

obsadenemeno
21. jún 2018

nie, nemam podobnu skusenost. Ked ma nieco "nazlosti", snazim sa zhlbola dychat a analyzujem, co ma na situacii vytaca - to znamena, ze musim spracovat nejaku emociu a hlavne pricinu.
Tabletky, hlavne lexaurin a podobne, neuzivam nikdy. "Liecia" totiz nasledok, nie pricinu.

blairgossip
21. jún 2018

@dopepalacinka Tak by si sa mala porozpravat s muzom ze takto to ist nemoze, lebo ak si sama a deti ta nepocuvaju sama sa znicis takymito tabletkami.

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@obsadenemeno no to ano nasledok...moju minulost ale co stym teraz odide to niekedy ten dusevny nepokoj????

obsadenemeno
21. jún 2018

@dopepalacinka ries to s psychologom. Mozno by bolo dobre zacat meditovat, alebo yoga. Proste nieco, co ten "dusevny nepokoj" pomoze skludnit.

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@obsadenemeno jeden cas som chodila na terapie a pomahalo to ale muz my tam zakazal chodit vraj yam riesime same sprostosti vobec ma v tomto nechape a nemam v nom oporu nezaujima ho moj dusevny stav vraj som na hlavu my vzdy povie

liligreg
21. jún 2018

Muž mi tam zakázal chodit! Vraj som na hlavu! Kameňom úrazu bude pravdepodobne muž.. lexaurin by si asi mala vymeniť za život bez muža.

obsadenemeno
21. jún 2018

@dopepalacinka tak mu povedz, ze tam chodis, aby si nebola na tu hlavu teda.... sorry, ale teda aby mne muz nieco zakazoval...... mozno tam je problem, nie v minulosti iba, ale aj v pritomnosti.

catherinah
21. jún 2018

V com je problém? Co sa stalo alebo deje, ze Ti to spôsobuje takéto stavy?

beky1813
21. jún 2018

Tak bud terapie, alebo lieky kvoli kazdej prkotine. Pockaj, ked pride puberta, to budes na liekoch nonstop

3009
21. jún 2018

Načo to hovoríš mužovi? Rieš to so psychológom, ak ti to nepomôže, tak určite nie lexaurin a podobné lieky na ktorých si vytvoríš závislosť a potom sa z toho, ale niekedy ťažko dostáva. To potom radšej nejaké antidepresíva, lebo to môže byť skrytá depresia, ktorá sa prejaví pri akejkoľvek záťaži.

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@obsadenemeno presne aj ja si to myslim...ze v prítomnosti stale my niexo zakazuje prikazuje nemozem nikde chodit sama nic nemozem

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@catherinah myslim ze moje manzelstvo na prvy pohlad je v poriadku ale dnu...za dverami sa skryva niekto kto mu vsetko zakazuje prikazuje nic bez neho nemôžem urobiť nikam ist.....a najhorsie je ze ho strasne milujem

obsadenemeno
21. jún 2018

@dopepalacinka nemilujes. Len si to myslis. Si zavisla, to nie je laska. V laske sa predsa neprikazuje a nezakazuje, vies?

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@obsadenemeno myslis?no nieco na tom bude asi ....ale zabudla som spomenut moj manzel je rom nemoze to mat stym súvis?

liligreg
21. jún 2018

@dopepalacinka prepáč, u mna ani na prvý pohľad nie je v poriadku. A teda to som mala možnosť citat len tých par riadkov. Ktovie čo všetko ešte tam je. A práve teraz vidím, čo ďalej píšeš. Si od neho závislá. Rátam, že závislosť vybudovaná jeho manipulovanim

obsadenemeno
21. jún 2018

@dopepalacinka aky suvis moze mat etnikum? Myslis ze su vsetci taki? No moj manzel je albanec, myslis, ze predava drogy a dovaza slecny na prostituciu?
Rasa ani etnikum s tym nema nic spolocne. Skor vychova, kulturne prostredie v ktorom vyrastal a samozrejme povaha.

beky1813
21. jún 2018

Zaujimavo smeruje diskusia.

obsadenemeno
21. jún 2018

@beky1813 ze? ako pekne vychadzaju na povrch informacie.... cize nie deti, ale chrapun manzel je pricinou.
No ale ked ho miluje....asi darmo drat klavesnicu..... 😒

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@obsadenemeno nie nechcela teda nemyslela som to takto....ale trapi ma ze ma nechape najblizsia osoba

beky1813
21. jún 2018

@obsadenemeno no som zvedava, co este vytiahne, aby rozprudila diskusiu

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@beky1813 mas pocit ze vytahujem veci aby som rozprudila diskusiu....nie toto je moj zivot real....a trapia ma viac veci tak ich tu pisem....

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@beky1813 teda sorry to patrilo inej slecne

majcika
21. jún 2018

Co s tym vsetkym ma to, ze je rom? Nech je aj holobriadok z konca sveta....

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@majcika no ja len ci niekto nema stym skusenost ze aky su romovia povahovo...lebo moj manzel by my dal aj srdce ale na druhej strane musi byt vsetko ako on povie

majcika
21. jún 2018

@dopepalacinka blbost....ako aj tema co zajtra na obed

dopepalacinka
autor
21. jún 2018

@majcika ak je to podla teba blbost naco sa zapajas

lucia_9
21. jún 2018

@dopepalacinka Tabletky tvoje duševné zdravie nevyriešia.Je to placebo...Kto iný vidí do tvojej hlavy ako ty.Je dobré sa s niekym porozprávať o problémoch ale netreba si myslieť, že naše duševné problémy vyrieši tabletka alebo psychològ.On je tiež len človek.Vráť sa tam kde to celé začalo a pokus sa prísť na to prečo sa tak cítiš.Netreba to odkladať.🙂 a hlavu hore...netreba to vzdávať.

janickacrazy
21. jún 2018

@dopepalacinka tvoj muž ti nemá čo zakazovať chodiť na terapie, ved mu to nehovor a chod tam, ked je v práci, ked píšeš, že stále nie je doma, nemusíš mu všetko vešať na nos, mnohí muži neuznávajú psychológov, proste to nevedia veľmi pochopiť, kedže sú skor racionálne založení