Rakovina pľúc - skúsenosti s liekom Avastin

chiaramonika
2. apr 2014

Ahojte. Je to pre mna ťažká a veľmi citlivá téma. Otec ma rakovinu pľúc a chcela by som sa opytat ci niekto z vas alebo vašej rodiny nema skúsenosť s AVASTIN liekom. Kedy ho prepláca poisťovňa atd. Ďakujem.

ellaeliska
2. apr 2014

Dobry vecer,neviem ci vam pomozem,ale moja mamina brala avastin na tumor v oku, cele to hradila poistovna Vszp.zabralo jej to, ak si dobre pamatam je to druh biolog. liecby.

chiaramonika
autor
2. apr 2014

@ellaeliska prosim vas a od čoho závisí ci to pacientovi predpisu alebo nie ? S mojim ocom je uz veľmi zle a nic nerobia vobec. A pred chvilou som našla tento liek na internete ze pomáha.

tova
3. apr 2014

@chiaramonika tlac na lekarov, na poistovnu, media. pre nich je len dalsi pacient ked s nim nic nerobia, riesenia stale su, spoj sa s lekarmi v zahranici, prahe, nemecku, rakusku, hladaj nazor ineho lekara

kaya60
3. apr 2014

Aj moja mamicka dostala tento liek na rakovinu pluc, bohuzial nepomohol. Scvalila jej ho komisia vo VZP. Tlacenie na lekarov je uplne zbytocne, oni len rozhoduju ci sa ten liek na dany typ nadoru hodi alebo nie, nezabera automaticky na vsetko. A ta komisia zasada vzdy v urcenom termine, a tak ostava asi len cakat a dufat.

dai
3. apr 2014

@chiaramonika tiez si myslim ze treba tlacit - ak mas niekoho v poistovnu tak aj cez nu - moj otec ho bral teraz na metastazy v pkucach, aj tak sa zial objavili dalsie - u nas nastastie pojdu von chirurgicky, liecbu mame teraz prave na schvalovani na komisii... zial je to tak ako pisala kaya - rozdnutie pada podla typu rakoviny, stadia , odporucani lekarov etc. ... je to velmi drahy liek a v jeho podani musi byt zmysel... tiez som si neni ista ci nam ho schvalia kedze vlastne ciastocna liecba nezabrala - mimo chirurgie by to bola u nas asi tiez jedina cesta

mariannan
3. apr 2014

@chiaramonika skuste B17 v infuziach...

janka0025
3. apr 2014

@chiaramonika ahoj, nedávno som ukončila liečbu rakoviny prsnika a tym pádom mam o rakovine dost naštudovane. Pri rakovine a následnej liecbe je vždy dolezity druh nadoru , vseobecne nazývamemu rakovina, urcite by som sla za onkol a spytala sa ako to s tym liekom je, ci zabera na dany typ, skúsila by som aj alternativnu medicínu, radikálnu menu stravy, to je vsetko ale dopnkova liečba, no mnoho ludi na svete a minimalnymi sancami sa z toho este dostali, nezufaj,zázraky sa deju,skus pozriet graviolu,je to sice drahsia zalezitost ale ak ide o ludsky zivot, oplati sa, dost sa o nej hovori, ak z medicínskeho hladiska uz toho nieje moc co sa da robit, púšť sa do altrenativnej medicíny.V medicine je dolezite ci uz bol liečeny chemoterapiou,kolko a aku vybral,ci a kolko bol ožarovany, lebo aj ožarovat sa nemoze donekonečna, a lek vacsinou pokial vedia ze ďalšia chcemo by ho len utrapila s 0-vym vysledkom,..skoc teda za jeho onkologom a informuj sa tam, zistuj ,pytaj sa, preco nic nerobia, a ci je nejaka ina, mozno aj zahraničná liečba,. .držím palce

chiaramonika
autor
3. apr 2014

@janka0025 ahoj prave čítam o tej graviole. Otec uz mal Asi 8 chemo a teraz prešli na ozarovanie ma ich za sebou 20 + dávaju mu aj chemo v tabletkach s tym. Kúpili sme mu aj take vitamíny drahe a doktor ho odbil s tym ze to nepomôže a ka som čítala ze je to dobre aj na rakovinu. Skúsim tu graviolu. Kupila som mu aj odstavovac. Robi si stavy atd. len momentalne schudol 20 kíl a nechuti mu vobec jest. Ďakujem za radu. Vsetkym z vas.

billam
3. apr 2014

@chiaramonika skúste este liek Polyoxidonium 12mg /je bud v injekciach, alebo čipky/

janinah
3. apr 2014

@chiaramonika ako čítam,tak otec liečbu má,nemôžeš si kdesi pohľadať liek a tlačiť na lekárov či poisťovňu,že ten liek chcete..chápem,že hľadáš možnosti,ale takto to nepôjde....Avastin poznám,podávali sme ho na mojom pracovisku do oka/a nie na rakovinu,ale na inú dg/,ale už to poisťovňa stopla,je to liek primárne určený na rakovinu v črevách....ak lekár povie,že drahé vitamíny nepomôžu,tak zrejme vám chce ušetriť peniaze,lebo vie,že nepomôžu,on pacienta pozná....čo však je dôležité a ozaj zaberá-musíte mu dvíhať psychiku ako sa len dá,ak to vzdá myseľ,tak to postupne vzdá aj telo...držím prsty

tova
3. apr 2014

@janinah vsetko su len statistiky. Neraz sa lekari zmylili a neraz like ktory si mysleli ze nepomoze pomohol. Lekari a poistovne vyberaju pacientov kotori maju najvacsiu sancu se im pomoze dajme tomu 40% ale tomu co ma 30% tak neschvalia lebo nemozu prekrocit hranicu. Avastin je aj na rakovinu pluc http://www.gene.com/media/product-information/a... @chiaramonika stale pred operaciou a vaznou chrobot si treba hladat nazor ineho lekara, jeden lekar moze pacienta zaziva pochovat a dalsi sa do toho pusti zodpovedne a vytiahne ho z toho. Posli vysledky do zahranicia a nech ti dr. povedia svoj nazor obycajne je to zadarmo. S rakovinou nema bojovat len sam pacient, ale aj cela rodina, rodina vie vyhladat lieky, lekarov . Vitaminy su dolezite, davky vit C injekciou, bio potraviny.... to nelieci ale neni to zbytocne vitaminy vedia v tele uzivit zdrave bunky ktore by rakovina zabila, zmensuju vedlajsie ucinky chemo... zazvor (lizatko, dzus, ...) na tazky zaludok po chemo,

chiaramonika
autor
3. apr 2014

@tova žijem v Nemecku a som rada ze si mi poradila. Vsetky výsledky vyšetrenia atd nech mi prefotia na Slovensku napríklad brat a nech mi to pošle. Nie som tu dlho takze som nevedela ze aj takáto možnosť existuje. Ďakujem veľmi pekne.

tova
4. apr 2014

@chiaramonika mozu vsetko poslat emailom aby to bolo rychlejsie, potom zalezi na sk onkologovi ci chce spolupracovat s nemeckym, a ked by trebalo operaciu co na sk nerobia tak sk poistovna ju preplati v nemecku. Hladaj onko kliniku nieco lepsie v vacsiom meste,,, tu je jedna kde si cudzinci platia aj za hotovosti http://www.hufeland-klinik.de/ ako podpora pri liecbe je dobre brat vit. c v injekciach, ozonova terapia injekcne, kupit kvalitny filter na pitnu vodu, a jest co najviac bio ovocia a zeleniny moze aj mixovane, odstavene.