Ranné búšenie srdca

natsel
7. jún 2015

Ahojte🙂 Naozaj neviem, čo s tým mojím úžasným neskutočne rýchlym ranným tepom! Na noc beriem betablokator, aj tak ma celý tento týždeň zobudí nemerateľny tep. Totálne zostanem z toho mokrá. Úzkosť nemám. Až potom...:-/ Dnes mi to asi po 3. minútach prešlo- je voľno. Ale ísť s takým tepom do práce....naozaj strach, či to srdce vydrží. Už som googlila náhlu srdcovú smrť, pri vysokej frekvencii srdca ☹(( PS: Cez deň tep úplne super- okolo 65. Ráno 137. Večer tiež pomalý . Všetko vyšetrené- EKG, ECHO, Holter, záťažové EKG/ bicykel/..všetko v poriadku. Môže sa mi niečo stať? Ako to mám ukľudniť? Dám si rýchlo MGN, pol xanaxu....ale je to príšerné. Už teraz stres, čo bude ráno ☹((

trgypadl
7. jún 2015

@natsel aky mavas tlak v tejchvili pri tom pulze?

natsel
autor
7. jún 2015

no ako kedy....trošku zvýšený...ale max . 140/95

natsel
autor
7. jún 2015

....len ja sa dosť vyplaším a už to ide...☹

trgypadl
7. jún 2015

@natsel hm raz darmo niekedy vela robi psychika....aj ked si clovek mysli ,ze je v pohode nemusi to tak byt....a na tele sa to prejavi napriklad zrychlenym pulzom...
Len ja to mam ttosku ine ked mam vysoky pulz moj tlak je nizky velmi
Lieky ako uzivas?

natsel
autor
7. jún 2015

ráno a večer 🙂...ja len že , či sa mi nič nestane ☹(( bojím sa, že raz tú rýchlosť srdce nezvládne ☹

trgypadl
7. jún 2015

@natsel hlavne si musis dat do kopy psychiku.lebo Ty asi hned reagujes na to,ze je tlak a pulz vyssi a zlaknes sa...a uz to idu ruka v ruke s uzkostou...musis sa potom v klude predychat....ja ked si zakaslem,tak niekedy to povoli

trgypadl
7. jún 2015

@natsel a sportuj to robi na pulz vela

natsel
autor
7. jún 2015

áno viem, strach ☹ teraz mam napríklad 117/77/ pulz 69

trgypadl
7. jún 2015

@natsel neboj sa budes v poriadku...ja som bez liecby a zvladam to zatial..
Treba mysliet pozitivne

natsel
autor
7. jún 2015

a koľko mávaš tep? stále, či len záchvatovo rýchly?

trgypadl
7. jún 2015

@natsel ja mavam tak 124,128,132,112 ako kedy ,ale je to neprijemne ked clovek citi ze ide hore....ale ja idem tlakom dole...cize 90/60 a niekedy aj nizsie....
Ja to mavam vacsinou pocas dna
Inak mavam okolo 80

natsel
autor
7. jún 2015

mne to ,,moje" príde ako ranné desy..sa mi to stalo 1 x v pondelok a potom akoby som to už očakávala a privolávala si to....rozumieš mi ? panika ☹ ..hlavne, ked mám ísť v takom stave do práce....doma rozdýcham...ale takto..ach jaj

stary_ujco
7. jún 2015

Panicka porucha. Az berieš xanax, tak ti ho asi niekto predpisuje. Odporúčam konzultovať to u psychiatra, ako postupovať dalej...

trgypadl
7. jún 2015

@natsel jasne chapem...cakas kedy to asi pride a uz si nervozna z toho celeho tak telo zareaguje

natsel
autor
7. jún 2015

...ano..panika, tento týždeň sa necítim práve najlepšie, akoby zhoršený stav, ale iba ráno ☹ to búšenie nepríjemné:-/ inak sa cítim dobre!

aristka
7. jún 2015

Tiež si myslim,ze by to mal riešiť iny odbornik ....panicke ataky nevyrieši kardiolog...

natsel
autor
7. jún 2015

@aristka čo tiež?

trgypadl
7. jún 2015

@natsel chodis aj k psychologovi?

natsel
autor
7. jún 2015

Nie..iba k psychiatričke :-/

trgypadl
7. jún 2015

@natsel ona Ti stanovila aj nejaku diagnozu???

natsel
autor
7. jún 2015

panická porucha....6 rokov ....ale cítim sa dobre, pracujem, cestujem, starám sa o rodinu, všetko ok, akurát tento týždeň ma trápi to spomínané búšenie....chcela som sa poradiť, či to je len psychika, alebo môže ísť o niečo vážne :-/

trgypadl
7. jún 2015

@natsel psychika bohuzialll.cize treba zrelaxovat a vypnuut

natsel
autor
7. jún 2015

vieš ide o to, že každý dr, ktorý zbadá diagnózu: panická porucha, hneď prestane všetko riešiť- nervy! tak som zostala v strachu o srdce nejak :-/ a je pravda, že mám toho teraz dosť- skúšky, školenia, práca.....cez deň sa cítim naozaj veľmi dobre, chodím aj cvičiť...ale tieto moje rána :-/

trgypadl
7. jún 2015

@natsel pisala si,ze vsetky vysetrenie boli v poriadku...takze to skor suvisi s tou diagnozou...a pri nadmernej zatazi telo reaguje

natsel
autor
7. jún 2015

@trgypadl áno...Ďakujem za podporu...musím sa jednoducho prestať tak báť 🙂

trgypadl
7. jún 2015

@natsel jj drzim palce

natsel
autor
7. jún 2015

@trgypadl 🙂 🙂 🙂

simisi
7. jún 2015

@trgypadl si bez liecby?Mna tiez trapia vysoke tepy,bezne mavam okolo sto v klude,v noci 75..minuly tyzden som mala holter,a dr to uzavrel ako sinusovu tachykardiu...rada by som si nejako bez liekov znizila pulzovu frekvenciu,predsa to nie je pre srdiecko dobre 😒

tenty
7. jún 2015

@natsel nedavala si si robit testy na histaminovu intoleranciu, moja znama mala pozitivne testy a sposobovalo jej to len busenie srdca, ine problemy nemala

bianca
7. jún 2015

@natsel tachy mas mozno len preto ze to ocakavas.Chcelo by to znova EKG holter ale aspon na 3 dni.Ak to bude psychikou tak nastavit liecbu tak aby uz rano bola pohodka