Rubrika "Poradňa s dulou" - to čo tam tá pani trepe za kraviny?

extempore
17. feb 2019

Ja už sa na to nemôžem pozerať - tá pani, akože odborníčka (mimochodom si tam nezabudla dať titul Ing.) dáva zdravotné rady tehotným ženám a píše tam úplné kraviny. Len pre zaujímavosť - pôrod je možné vyvolať homeopatiou (!?) a akupunktúrou, dieťa sa v maternici dá otočiť svietením do pošvy, tým, že mu dohovoríte :D a opäť akupunktúrou. Vraj treba dôverovať bábätku, že vie, čo robí :D...
To naozaj? Naozaj táto žena dáva lekárske rady bez príslušného vzdelania a ešte na prvý pohľad kraviny? Naozaj žasnem.

lula313
17. feb 2019

@extempore ako ja tiež som skôr za vedecké poznatky, ale dieťa som mala KP, sedelo si na pätách, nemalo nohy pred sebou ako zvyknú mat v tejto polohe a doktor, že z tejto polohy nemá sancu sa už v 33tyzdni otočiť, že o tyzden naplanujeme cisárak na nejaký 38tyzden. Tak som svietila doma baterkou na brucho, prihovárala sa a to dieťa sa mi fakt dva dni na to pretočilo, síce som nadavala pri porode, že keby som vedela, aká to je bolest, tak radšej rodim cisarskym😀
A prenasala som, dcéra vysoko, doktor, že to sa same nespustí, tak mi dali termin na nastup do nemocky na vyvolávanie. Tak na 40+6 som bola na CTG, žiadne kontrakcie, neotvorena, že nič. Tak doma som si pozrela videa na stláčanie akupresurnych bodov, za 1,5 hodiny som bola v nemocke, PA na mna Kuka, že čo tam zase robím a už 3 minútové kontrakcie a otvorená na 5 prstov, takze niečo na tom bude 😀

luckamorka
17. feb 2019

@lula313 samozrejme že niečo na tom bude, to len niektoré si tu myslia že zato že ony o tom nepočuli tak to musí byť kravina, lebo len ony vedia všetko najlepšie... 😀

janulka257
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
17. feb 2019

@luckamorka Tu nejde o to o com sme poculi. Ale o to,ze sa riadime radami odborníkov a nie nejakej Ing.co ma kurz duly a svieti si do p... baterkou.😁😉
Btw.ja som tiez vselico pocula ale selektujem. Mam zdravý rozum,ktory bohužiaľ niekomu chyba a to bez urážky-tu na MK je ich strasne moc.😉

extempore
autor
17. feb 2019

@luckamorka ja keď som to v piatok povedala mojej doktorke tak sa rehotala na celé Tesco. Dieťa v maternivi má vraj väčšinu času zatvorené očká, je v plodovom obale obkolesené vodou, plus je tam ešte okolí neho maternica, matkinej orgány, tuková vrstva a koža. 😂😂😂😂😂

luckamorka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
17. feb 2019

@luckamorka Cize ty veríš tomu,ze dcerka nepribrala viac len vdaka dohovaraniu. To fakt? 😁😉 Prepac ale to uz je moc aj na mna.....

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam urvalo mi dekel... Je mi jasné, že nie sme všetci Einstein, ale toto je veľa už aj na mňa...😂😂😂😂

jajka257
17. feb 2019

Nuz a mne sa pacila rada, ktoru som si teraz precitala, ze kazda vie porodit bez epiduralky. No ja budem vynimka. Pri prvej vlne riadne bolesti som sa cela dovracala a bolo po srande.... A to som 36 pred porodom hodin uz nic nejedla.....

amonet
17. feb 2019

@extempore asi ked ho dobre trafis tou ihlou do rite sa aj otoci😂😂

extempore
autor
17. feb 2019

@jajka257 tak to je možno jedna z mála právd, ktoré napísala. Čo by si robila pár desiatok rokov dozadu keď neboli epidurálky?

jajka257
17. feb 2019

@extempore zomrela😂😂😂ale vazne. Par desiatok rokov do zadu, by som pri mojom porode zomrela ja aj dieta.

lindusss2016
17. feb 2019

@extempore za mna je aj dohovorenie babatku ucinnejsie nez homeopatia
😐

evittam
17. feb 2019

@lindusss2016 Tak ja tiež na homeo neverim. A rozprávať sa s babom v brušku som sa rozprávala aj ja ale nie aby som verila,ze na zaklade toho priberie ako chcem ja.😁😉

lindusss2016
17. feb 2019

@evittam no tak ten koment som napisala, nez som sa prelistovala na druhu stranu 😂 moja sa tiez narodila 2,5 kg tri tyzdne pred terminom, ale veru ja som jej nikdy nedohovarala, aby drzala dietu 😂😂😂 ale ved ked tomu niekto veri, tak preco nie...mna to nedrazdi, ale pobavilo 😃

evittam
17. feb 2019

@lindusss2016 Ved ja sa tiez len bavím.😉

extempore
autor
17. feb 2019

@jajka257 fúha, no tak už ty si asi najlepšie rozumieš. 😘

evittam
17. feb 2019

@jajka257 Akoze kvoli komplikáciam ci len kvoli bolestiam? Asi skor to druhé....

prettiness
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jajka257
17. feb 2019

@evittam kvoli komplikaciam a vela veci sa vtedy pokazilo.......

0martina0
17. feb 2019

bože kde ja žijem,ja keby som vedela že take veci funguju tak dohovaram mojim babam počas tehotenstva aby im narastol pipik a mala som aspon jedneho chlapca,a tak mam štyri baby no ale ako sa hovori neznalosť zakona ma neospravedlnuje😂

evittam
17. feb 2019

@prettiness Len zo zaujímavosti-ta dula ta aj odrodila? Ci len bola pri tom?
Ja zase vdacim lekárom za obe deti. Prvý prirodzený pôrod krasny zážitok vdaka PA, lekarovi, mužovi. Druhy akutny CR ale vďačím lekárovi za moj zivot aj zivot našej dcery...

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam mňa by zaujímalo, že koľko za túto bohumilú činnosť tie odborníčky-duly berú... Lebo keď si raz odo mňa laktačná poradkyňa, ktorá nemala ani maturitu vypýtala na hodinu 50€, tak som sa jej veľmi pekne poďakovala....

evittam
17. feb 2019

@extempore No co som počula a ako som napísala tak za "hodinovy vietor" v pôrodnici cca 300Eur. A medzitým ani nechcem vedieť.😁😉

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam dobrá ryža :D

evittam
17. feb 2019

@extempore Mne ked laktačná poradila ako mam len 24/7 chodit, ležať naha s dieťaťom na prsníku a prazdnom tiež som sa jej len poďakovala a spýtala sa ci o dalsie dieta a muza (ktorý sa okrem ineho staral ako mohol )sa
postara v rámci tej konzultácie.😁😉 Ani si nestihla vypytat "honorár" ako rýchlo vypadla

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam to sme to teda dobudovali... neverím, že týmto ženám ide o dobro matiek... podľa mojich skúseností si chcú nepatrične zarobiť na strachu a nevedomosti mamičiek. Fakt si neviem predstaviť, načo pri pôrode tá dula je... po odbornej stránke nemá čo "radiť" zdravotníckemu personálu a ako ľudskú podporu si tam predsa viete vziať otca bábätka alebo rodinného príslušníka...

evittam
17. feb 2019

@extempore Tak ja by som pri pôrode cudziu zensku nechcela a este za peniaze.. Mala som muza.

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam asi tak... mne tam stačil aj môj muž :D

lilka5566
17. feb 2019

Aj ja myslím ze to svietenie môže fungovať, zasvietis mu do rovno očí a ono sa otoči 😁😁