Rubrika "Poradňa s dulou" - to čo tam tá pani trepe za kraviny?

extempore
17. feb 2019

Ja už sa na to nemôžem pozerať - tá pani, akože odborníčka (mimochodom si tam nezabudla dať titul Ing.) dáva zdravotné rady tehotným ženám a píše tam úplné kraviny. Len pre zaujímavosť - pôrod je možné vyvolať homeopatiou (!?) a akupunktúrou, dieťa sa v maternici dá otočiť svietením do pošvy, tým, že mu dohovoríte :D a opäť akupunktúrou. Vraj treba dôverovať bábätku, že vie, čo robí :D...
To naozaj? Naozaj táto žena dáva lekárske rady bez príslušného vzdelania a ešte na prvý pohľad kraviny? Naozaj žasnem.

beky1813
17. feb 2019

Tak ale kto ide do rubriky ohladom poradne s dulou, tak neicakava lekarske rady, ale hlada alternatívu

extempore
autor
17. feb 2019

@beky1813 to je síce pravda, ale ona to podáva dosť sugestívne, čiže niektoré, nechcem sa nikoho dotknúť, ale jednoduchšie ženy by to mohli brať vážne a budú sa toho držať...

evittam
17. feb 2019

@extempore No a potom ta tie zeny idu poučovať o tom ako maju pravdu lebo to povedala nejaka osoba typu pani inzinierka.😁😉

evittam
17. feb 2019

@extempore Inak by som sa jej spytala aky typ baterky odporúča na svietenie si do p...A ci nasvecovala aj svoju. Mojej malej by mohla svietit aj halogénom a nemohla by sa otocit.😁😉

deti95060810
17. feb 2019

@evittam 😀😝

deti95060810
17. feb 2019

žienky kde to nájdem, nech sa zasmejem aj ja....

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam asi tak... mna zaujala aj tá homeopatia a akupunktúra... ale absolútna topka je dohovor s bábätkom :D

evittam
17. feb 2019

@deti95060810 Neviem. Nečítala som. Len si to viem zivo predstaviť. Ako aj tie samozvane laktacne poradkyne-s víkendovým kurzom v Tatrach.😉

evittam
17. feb 2019

@extempore Homeopatii neverim. A akupunktura to je nieco ine.

beky1813
17. feb 2019

@extempore tie, co vyhladaju dulu a dajú otazky take, ake davaju, urcite nehladaju nic seriozne

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam pochopila by som, že akupunktúra by mohla zabrať napr. na bolesti chrbta, hlavy... ale na otočenie dieťaťa v maternici?

evittam
17. feb 2019

@extempore Tak mam tiez znamych co maju len dobre skúsenosti s akupunkturou. Co sa týka otočenia dieťaťa fakt netuším. To sa treba spýtať skor odborníka a nie "inžinierky s nejakým certifikatom".....

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam to bude rovnako, ako s tým svietením do pošvy.. ty kks, čo je dieťa komár, že ide za svetlom? :D

extempore
autor
17. feb 2019

Inak, tá "odborníčka" tam radí, že si treba nájsť odborníka, ktorý vie porodiť dieťa aj koncom panvovým... Uvedomuje si táto žena, že niektoré deti, napr. ak sú to chlapci sa KP rodiť nemôžu lebo sa im môžu poškodiť pohlavné orgány?

evittam
17. feb 2019

@extempore 😁😁😁👍
By som chcela vediet co by povedala mne-mala sa neotocila nakolko nemohla-prepadnuty pupocnik. Ani lekari nevedeli az tesne pred pôrodom. A tiez som citila ako sa chce otocit a mozno keby som bola jedna z tych a vyhladala dulu tak by ma isla presviedčať ze to pojde.😁
Ale pozri-je to isty druh zárobku, namotana rodicka si zavola dulu a este aj k porodu-ta tam nabehne ako tornádo s nejakým pôrodným plánom zacne s nim mávať personálu pred nosom, pobudne hodinku, skasne aspon 300Eur a dôležito odkráča.

extempore
autor
17. feb 2019

@evittam hej, alebo na jej "rady" nejaká žena doplatí - viď Pocisková, ktorá vďaka dule porodila v aute..

extempore
autor
17. feb 2019

@extempore Hlavne, že to nazvali "poradňa" a toho človeka "odborník"

evittam
17. feb 2019

@extempore Ja som narazila na porodne asistentky a aj lekárov co nemali problém porodit KP. Dokonca jedna PA velmi fundovana, dlhorocna odrodila minimalne 4chlapcov KP. Vsetko v poriadku. Vsetko sa da ak je k tomu odbornik co dokaze zvazit situáciu. Ja som napr.do poslednej chvile chcela rodit prirodzene aj KP. Bohuzial nedalo sa. KP je len strašiak doby minulej (aj ked ano mozu byt komplikácie-ako som uz napísala) ako aj ine veci.

evittam
17. feb 2019

@extempore Tak to uz nie je moj ani tvoj problem,ze nejaka zena uveri a zveri svoj zivot a zivot svojho dietata do rúk niekoho podobneho. A Pocisková!? No myslela som,ze je inteligentnejsia.

simsalabim
17. feb 2019

@evittam to s tou baterkou mam odskusane. Dcera bola ulozena priecne, tak mi tlacila do boku, ze som ledva chodila. Cele mesiace nezmenila polohu, ja som bola od bolesti uz polisialena, lekar zvazoval, ze asi bude treba vyvolat porod skor.... Po 1 dni svietenia ( nie do posvy, ale na podrusko) sa otocila. Radili mi to pred mnohymi rokmi na americkom mamickovskom fore - u nas vtedy nebolo 😉 Dieta sa otoci za svetom, vnima ho aj v brusku. Nemusi tomu kazdy verit, ale ludova mudrost niekedy pomoze a ma realny racionalny zaklad. Samozrejme, aj kvantum bludov.

evittam
17. feb 2019

@simsalabim Mne by sa urcite neotocila. Nemohla.😉

simsalabim
17. feb 2019

@evittam no ved nic nie je 100%, ci? Ani sucasna medicina. Ako sa hovori, topiaci sa aj slamky chyta 😉

evittam
17. feb 2019

@simsalabim No mna teda ani len nenapadlo svietit baterkou aby sa otocila. Nebolo to životu nebezpečné a nechala som to na prírodu.

simsalabim
17. feb 2019

@evittam no ty si asi nemala tak priserne bolesti. Lekar sa vyhrazal manualnym otocenim ci vyvolanim porodu. Ked som si precitala o tom manualnom otoceni, oblial ma pot od hrozy. Inak by ma to nenapadlo riesit. Radili mi to na fore a vedela som, ze ak to nepomoze, urcite to neublizi. A otocila sa pocas svietenia. Mala som v tom momente pocit, ze mam v bruchu malu velrybu 😂

evittam
17. feb 2019

@simsalabim Tak ako som napísala mne by ani to nepomohlo. A je ine ak ti nieco poradi lekár-odbornik, gynekológ, pôrodník ako nejaká samozvaná odbornicka s nejakým certifikatom.....Ako divim sa zenam co im za tie dristy este aj zaplatia. To je vsetko.
A nebolo to 2x príjemné ked bola mala skoro stale priecne ale dalo sa to vydržať. Musela som.😁😉

simsalabim
17. feb 2019

@evittam tak aj lekari vecia trepnut hlupost a nie raz, o tom potom. Ale ano, tiez by som spozornela pri radach Ing. v lekarskych otazkach. A platit za to vonkoncom nie. Ja som len chcela, ze ludova medicina tiez nie je na zahodenie a konkretne toto mne pomohlo. Ale to neznamena, ze kazdemu. Tak, ako niekto po operacii zlcnika nema ziadne priblemy, je vela ludi, co tie problemy ma... nic nie je 100%. Rutinne nastrihy pri porode WHO neodporuca koli nasledkom na panvive dno ( prejavi sa po rokoch) a pritom su u nas ako rutina.

evittam
17. feb 2019

@simsalabim Tak ja nemam nic proti ľudovej medicíne. My lieky skoro nepoznáme.😉 A teda u nás žiadny rutinny nástrih - uz pred 11rokmi.😉

dkethe
17. feb 2019

Ajajaaaj, kolko jedov z vas ide :D zi a nechaj zit
Uplne zretelne tam pani pise, ze je dobre nechat to na babatko. Ja som chodila na kurz k jednej dule, tiez tam povedala par rad ale v zavere zdoraznila, ze ak sa babo neotaca, ma na to svoj dovod. Ako tu aj niektore pisete.

evittam
17. feb 2019

@dkethe Jedov? 😂😂😂 Ale prosim ta. Mna nemôže nejaka podobna cudzia osoba "najedovat". Jedine blbost ludi, ktora nepozna hraníc. Niekedy.😉