Sibo - liečba

ssia
18. dec 2023

Ahojte čo na Sibo pomôže? určite ho mám..mne pred mesiacom dal na gastro skusmo Normix na 7 dní a odvtedy nič. Včera mi zobral vzorku a krv na intolerancie. Neviem či niečo ukáže keďže som na diéte bezlaktozy a glutenu .Mávate pri Sibe pichanie v konečníku a svrbenie vonku ? Na rektoskopii som bola a hemeroidy nemám. Chudnem a netravi mi dobre stravu vidím na stolici , je žltá a v farbe jedla akoby.
Na gastre spomenul aj psychika že to môže byť ale pochybujem, toto uz je príliš .
máte skúsenosti s tým podobné?

liliputka2131
18. dec 2023

@ssia ja som mala vysokopozitivny sibo pred nedavnom som dobrala normix zatial klopem ze secko ok ale ja mam i laktozovu a pichanie mam ano no teraz nie dufam ze sa ten stav nevrati ale ano mavala som zo zapchy pichanie a mohla som jest neviem co a i tak mi bolo na h...jedine ked som nic nejedla mi bolo ok

ssia
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika4487
18. dec 2023

Ja dnes mam posledny siedmi den ATB, tiez mam fruktozovu, histaminovu a laktozovu intoleranciu a potravinovych alergii. Bolo mi povedane, ze jedine pozitivum tejto diagnozy je, ze budem mat doživotne stihlu postavu. Ale tak kupila som si Daosin, enzymi na stravenie fruktozy a laktozy a normalne veci sa zlepsili 🙂

ctrl
19. dec 2023

@ssia pridaj sa na FB do skupiny Andrej Medved - moja cesta ku zdraviu vela sa tam pise o SIBO.
Takisto čo pomáha pri tomto ochorení , Andrej ti poradí