• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

23. januára 2017 
Teda to je systém! Poslala jsem omylem vzkaz dvakrát a nejde jeden smazat - jen "opravit překlepy". Tak tedy opravuju :grinning:
27. aug 2010 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama Tak hlavně že je zdravej a veselej :slight_smile: Jj, letíme do Moskvy, máme tam tatínka. Rusko - taky není tak moc o co stát, ale doktoři tam jsou naštěstí opravdu vynikající. A tatínek taky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. aug 2010 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarik tam jedeš na furt už???
27. aug 2010 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@barbarik - ani mne nebolo zle celé tehotenstvo a ani SMka sa neozvala, takže je to všetko v pohode. Užívaj si krásne tehotenstvo.
27. aug 2010 o 18:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leteku Děkuju, moc jsi mě ulidnila. Vím, že spoustě holek nikdy nebylo špatně, tak doufám, že to není "špatné" znamení, když jsem od MS zvyklá na prakticky každodenní nevolnosti :slight_smile:
27. aug 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jdu hajat :wink:
27. aug 2010 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes som sa na smrt pohadala so svojimi sestrami... Je mi az zle a cela sa z toho vsetkeho trasiem... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
28. aug 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. aug 2010 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
28. aug 2010 o 19:26  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
normalne mi kvapkaju slzy ako hrachy... ako sa mam ukludnit? moj pulz je asi 150 a tlak mam 200/100.
28. aug 2010 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama som jednoducho taka povaha...zbieram to v sebe az do vttedy, dokym nevybuchnem... nemaju pravo sa starat do mna a do mojej vychovy...je to hriech, ked malu Timejku uspavam tak, ze jej pustim na mobile pesnicku a kolisem ju? ze toto keby videla doktorka... a co? druha sestra byva u mna aj s dvoma detmi, je rozvedena... vykricala som jej, nech sa zbali a vypadne...nevladzem... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
28. aug 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miska246 všechno co děláš je s láskou tak to špatně není ale je fakt, že se to časem obrátí proti tobě, bohužel už taky vím že to co zabírá dnes mi příště nemusí a já můžu pak naříkat ale sama dělám věci co nejsou tak úplně správný a ve výsledku budu otrokem, malý si neumí zas moc hrát sám a můj hřích že s ním trávím dost času nebo ho tahám, možná je to zuby teď dost trpí hodně ale i tak zvykne si a já budu z něj pak hotová ale prostě já jsem máma a co, ostatní to mají respektovat... bohužel taky jsem papiňák, takže tě chápu :slight_smile: to bude zas ok ...
28. aug 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, jak se vám daří? :slight_smile: Mám dotaz ohledně ultrazvuku... Jistě taky znáte náš SM problém s časným běháním na wc. Jak jste přežili to pití před ultrazvukem? :wink:
29. aug 2010 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarik Ahoj a preco pitie pred Uzv? Na zaciatku sa robieva vaginalny uzv a neskor, ked je abdominalny uzv som nikdy nemusela pit. :astonished:
29. aug 2010 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama Dakujem, presne toto som potrebovala vediet, vsetko co robim s laskou, je spravne... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A moja Timejka je taky moj prisavnicek uz teraz... :sweat_smile: Ale nadovsetko ju lubim a aj ked mnohokrat nevladzem, staci, aby sa na mna usmiala a ja som plna energie... moj anjelik
29. aug 2010 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miska246 Opravdu? Tak mě řekli, že musím vypít litr a půl a bude to utz přes břicho (?)
30. aug 2010 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarik Hmmm, zaujimave, lebo ked si na zaciatku tehotenstva sa vaginalny uzv robieva preto, lebo mas maternicu este nizko ulozenu, ja neviem, no sranda... asi to tam u Vas robievaju takto... :confused: Potom mi daj vediet, ako si dopadla... :slight_smile:
30. aug 2010 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miska246 Vidis to, je to cely zvlastni. Ctu tady, jak holky videli na utz miminko uz nekdy v 5. tydnu a me rekl doktor minuly tyden, ze by u me jeste nebylo nic videt. Jdu tedy pozitri - a pry si od toho nemam moc slibovat, pry uvidime jen ten vacek. Pritom tady zase ctu, ze uz byva videt srdicko. Tak ja nevim, necham se prekvapit a urcite napisu :slight_smile:
30. aug 2010 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarik Srdiecko zacina samostatne pracovat ako organ niekedy medzi 6 a 8 tyzdnom, no vobec sa nad tym nezamyslaj... zalezi, ci sa ti tehotenstvo pocita od poslednej menstru., alebo od presneho dna pocatia :slight_smile: Ak je to podla poslednej menstru., je to plus minus dva tyzdne... Embryo sa zacina formovat okolo 6 tyzdna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a plne vyvinute a viditelne je okolo 10 tyzdna. Neboj, vsetko Ti to tak rychlo preleti, ani nebudes vediet ako a uz sa Ti maly anjelik bude v brusku vrtiet jedna radost :wink: :wink: :wink:
30. aug 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miska246 Dekuju :slight_smile: Hlavne aby bylo vsechno v poradku, ale to se samozrejme netyka jen me, ale i vas vsech co jste tady :wink:
30. aug 2010 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarik teda já až poslední dobou občas běžím na wc dlouho nic, (až 4 h.) a pak najednou rychle čůrat ale jako musím říct že časté močení a nucení teda neznám... :confused: taky se mě dr. vždy ptá ale já jí říkám v poho :sweat_smile:
jinak pití před UTZ? jedině pokud se řeší cysty! a je utz vnější je to lépe vidět ale jako v těhu??? nikdy sem nepila a nikdy to nebylo třeba a jak píšou holky vnitřní až do 4 m. myslím...
@miska246 já bych ho někdy láskou až zmáčkla moc :pensive: :sweat_smile:
30. aug 2010 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a ještě mimi vidět nemusí být srdíčko je cca jak píše Miška takže tam mohla být jen bublinka a i v ní je to někdy maluško vidět a pokud srdce není tak je to těžký, počkej další utz to bude pohoda tam už skákat prcek :wink:
30. aug 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama Díky moc :slight_smile:) Tak se necháme překvapit. Pamatuju si, že moje mamka taky musela pít když šla na utz v těhotenství se ségrou,ale to je 15 let zpátky :confounded:
30. aug 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama ja tak isto a aj ked je to bcas take moje certidielko, staci mi sa na nu pozriet a zaplavi ma neuveritelny pocit stastia a radosti... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. aug 2010 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barbarik nooo jako tvrdí se, že když je tam víc tekutiny že je to líp vidět tak asi ví o čem mluví :slight_smile:
holky nedávno mi kámošky říkaly, že za celé těhu byly 4 x na UTZ že víc tu pojišťovna nehradí, to já byla snad 20 x můj dr. si to může dovolit tak jsem aji kjlidná byla při každé prohlídce..:sweat_smile:
31. aug 2010 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama Ahojte dievčará. Ja som tu minule na fóre písala, že idem na MRI mozgu a že sa hrozne bojím, čo z toho bude. Tak u mňa sa skleróza multiplex nepotvrdila. Neviem čo mám na to povedať, lebo lekári si boli istí, že moje problémy súvisia s léziami na mozgu. Keďže táto teória padla, pokračujem ďalej vo vyšetreniach a pátraniach, z čoho moje dvojité videnie pramení. Hrozne sa bojím, aký bude verdikt. Tak ako ste tu mnohé napísali, so SM sa dá žiť a v živote sú aj horšie diagnózy. A preto sa bojím, aby z toho nebolo ešte aj niečo horšie. Ja ďakujem všetkým, ktoré ste tu niekoľkokrát so mnou zdieľali môj smútok a strach a podporili ma psychicky. Všetkým vám prajem hlavne veĺa zdravia v živote a pohody pri výchove Vašich roztomilých detičiek - či už narodených, alebo ešte v brušku. Ako to tak vyzerá, ja pravdepodobne budem prispievať do iného fóra. Rada som Vás spoznala, obdivujem Vás a držím palce.
31. aug 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimika1 dyť ty jsi optimistka! píšeš mocf hezky i ty nám.. :slight_smile:
jsem moc ráda že se ti SM nepotvrdila, a doufám že to nic jiného taky nebude, záhada těla která možná zmizí tak rychle jak ti ´přišla a když ne tak ty nemoci co jsou horší nejsou jistě nic z toho co by u tebe mohlo být takže se určitě neb
31. aug 2010 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
.. neboj.. (nějak mi to už uteklo) jistě to bude ok a určo zas napiš jak nba tom jsi a co všechno ti dělali za vyšetření :sweat_smile: ju drž se..
31. aug 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bekulkamama Ďakujem za povzbudzujúce slová. Určite sa ozvem. Pa pá :slight_smile:
31. aug 2010 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leteku jak se vám daří doma s mimuškem????
1. sep 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok