• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Som mama so sklerózou multiplex

19. októbra 2017 
@lilkasaska si ma nepotesila no uvidime co sa bude dat preto urobit
29. máj 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majuska013 mňa tiež podporovala obvodná,že nič sa neboj,máš dg,a prt ,práve tí ,čo im nič nieje poberaju.Ja som nastupila pred dvoma týždňami do práce ,ale som KO,robím 16 hod,časníčku a doktorka v centre mi predtým povedala,že by si pre mňa predstavovala prácu ako v Paneláku,jednoducho padla na hlavu.Teraz rozmýšlám,že idem za obvodnou,lebo už to nemôžem vydržať a nemám šajnu čo robiť,nech mi niečo pichá,alebo netuším
29. máj 2013 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A aku liecbu beries?
29. máj 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misulinka44 - nedávno jednomu známému přiznali ČID, a je to těžký simulant a flakac, dost to naštve. Sama mám ČID a pracuju na zkracenny úvazek, na posudkovou me zvou jednou za tří roky (už se mi to zase blizi....), bohužel, rozhodují o me beze me, jen ze zpráv od MUDr. Je mi to neprijemne, i kdyz, vzpovidat se pred komisi taky nic moc ale aspon jsem hned vedela na cem jsem. Začátkem roku mi sebrali ZTP.
30. máj 2013 o 06:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. máj 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilkasaska neviem si predstavit 16hod makat na nohach vsak ja sa niekedy uz rano zobudim a som unavena obdivujem ta
30. máj 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelva40 vsak takto to u nas chodi je to katastrofa no ale co nam ostava musime bojovat
30. máj 2013 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
taky to nechápu, pracovat 16 hodin, to by mě zabilo......
30. máj 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janica.. problém je v tom,že opýtala som sa mm,že ako vyrieši našu finančnu situáciu,tak mi povedal,že mi nájde prácu-našiel.Pracujem ešte len dva týždne,ale neviem,čo so sebou,nevládzem,fyzicky ani psychicky.Mm je tiež ID,takže robí cca 2 krát do týždňa,aj to je v jeho stave dobre.Najlepšie,že odkedy som bola v práci,som nemala Avonex,včera som si poň bola,ja som po mňom mrtvá,a ešte teraz po prestávke.Beriem ho už iba do najbližšej kontroly,končím s ním
30. máj 2013 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majuska013
@janica.. a ešte som zabudla,dva,alebo tri dni za sebou
30. máj 2013 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilkasaska teda, tak si hledat jinou práci, to přece nemůžeš dlouho vydržet :/ ještě jak koukám máš tři děti, to se musíš dost otáčet, takže ještě práce doma až až :unamused:
30. máj 2013 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janica.. len problém je,že nič iné ako časníčku robiť neviem,za strojom v nejakej fabrike,by ma kleplo asi skôr :wink:
30. máj 2013 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je to blbý v dnešní době s prací celkově :cry:
30. máj 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčata, chcem sa vas opytat, ako hodnotite svoj zdravotný stav odkedy si pichate interferony / resp.beriete lieky/?
Je to lepšie? Stratili sa niektore príznaky SM? Ak ano,ktoré?
7. jún 2013 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 píchám Betaferon 6 týdnů a hned po první mi ustoupil nepříjemný tlak za okem a cítím, že mám víc energie
8. jún 2013 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte vsetky dievcata s SM, ja som sa dnes dozvedela tuto diagnozu, s ktorou sa Vy niektore aj roky trapite, tak citam Vase pribehy, na jednu stranu som rada, ze v tom nie som sama a na druhu rozmyslam, ze co vsetko ma caka, bojim sa... :unamused:
11. jún 2013 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renca19 Ahoj, je mi lito, ze patris mezi nas, ale niceho se neboj s RSkou se da v pohode zit. Je to takova protivna kamoska, kteru jsme si ani jedna z nas nevybrali, ale ona si vybrala nas. Ja mam RSku od roku 2007 a od te doby jsem si strihla IVFko a jedno uspesne tehu. Takze niceho se neboj, hlavne hlavu vzhuru a vsechno pujde lip :wink:
11. jún 2013 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renca19 Ahoj,ako ti to zistili? Ake si mala problemy?Mne to tiez zistili tento rok a tiež som mala neskutočný strach.Veľmi mi pomohlo toto forum,kde zistiš,že sa da žiť aj s SMkou a dokonca mať aj detičky.Koľko máš rokov?Pa
11. jún 2013 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renca19 Este rada odo mňa - nečítaj na internete o SM,je tam kopec blbostí,ktoré vôbec nie sú pravda.Ži si svoj život pokiaľ možno ako doposiaľ a toto sa snaž brať tak okrajovo, zbytočne sa v tom neríp a nehľadaj kopec informácii,ktoré ťa aj tak len rozhodia.Držím ti palce.
11. jún 2013 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dadka39 Ja jsem znova na interferonu a posledni ataku jsem mela v roce 2009 a doufam, ze to byla posledni ataka
11. jún 2013 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
jitka10 a dadka 39, dakujem Vam za podporu, ja uz nastastie mam jedneho syna - ale ma este len 6 rokov. Ja uz som ale starsia - uz 44...a prave, ze na roznych stranach som nasla kopec informacii o SM, ktore si aj odporuju. A aj taku, co sa tyka veku, ze po 40 uz SM tak nereaguje na liecbu ako v mladsom veku. Ja som bola uz 1.1. na pohotovosti , lebo som bola ako na kolotoci, vracala som (a nie z opice), davali mi infuzky a pustili ma po 8 h domov. Robili mi aj CT-cko, vsetko vraj v norme. Takze moj neurolog mi dal lieky - Betahistin, ale nenapadlo ho poslat ma aj na MR. Takze az teraz po vestib. vysetreni ma tam poslal ORL lekar.
11. jún 2013 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@renca19 Ohladom toho veku.V mladsom veku su ataky castejsie a intenzivnejsie,preto aj liecba ma vacsiu odozvu.Urcite liecbu potrebujes a urcite ti bude uncikovat.
11. jún 2013 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby kde ste všetky?
19. jún 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte chcem sa Vas opytat, tiez co mate tuto diagnozu. Ako casto chodite na MR vysetrenie? A ci vzdy pri kazdom novom vysetreni MR mate nejake nove loziska.
20. jún 2013 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 - snažím se přežít vedro! Po návratu z lázní dohanim resty doma i v práci a zatím me predehnalo toto tropické počasí..... a s nim mam problémy.....všem ostatním přeji hezky začátek léta :slight_smile:
20. jún 2013 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelva40 Aj u vas je tak strašne teplo?Ja som dnes bola z tepla uplne oblbnuta.A čo nové s adopciou? Niečo sa pohlo?
20. jún 2013 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka39 - S adopcí stále nic nového, momentálně sbírám odvahu zavolat na krajský úřad a připomenout se....zatím se nadšeně vrhám na mobil když mi někdo volá z cizího čísla...........
23. jún 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cherry1981 Počas liečby chodím na MR raz za rok.
30. jún 2013 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne začali problémy rok po tetanovke... Nenájdete sa tu aj vy?
http://www.slobodavockovani.sk/news/vyhlasenie-k-priestupkovemu-konaniu-na-ruvz-trnava/
30. jún 2013 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby, chcem vás veľmi pekne poprosiť... Ako prebiehalo vaše tehotenstvo s touto chorobou? Môže sa rodiť aj normálne ak nie je bábo zle otočené a mamička je inak v poriadku? Sledovali vás nejako zvlášť počas tehotenstva? Ako sa vyvíjala choroba po pôrode? Pýtam sa za kamarátku, ktorá čaká bábo v decembri a má túto chorobu. Momentálne je v pohode a neberie žiadne lieky. Ďakujem vám veľmi pekne :wink:
8. júl 2013 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok