Som na dne

lucydooner
1. jan 2016

Ahojte, volám sa Lucia mám 17 rokov, potrebujem radu maminy. Moja mama je alkoholička, od 11 rokov mi s tým ničí život. Bila ma, psychicky ma ničila a tak to somnou aj dopadlo. Už niekoľko rokov som šikanovaná verejnosťou kvoli mojmu vzhľadu, ludia namna ukazuju prstom, smeju sa mi, stále sa namňa otáčajú, mám panicky strach chodiť na verejnosť sama, niekedy mám strach nastúpiť do autobusu keď je tam veľa ludí, vždy keď okolo niekoho idem, sa pozerám do zeme a bojím sa že sa ten človek otočí a začne sa mi posmievať, celkovo keĎ niekam idem bije mi srdce pokým neprídem niekam kde nieje nikto. Mama vždy keď mi zavolá je opitá, stále mi niečo vyčíta atď. V noci sa len opušťam už niekoľko mesiacov. 27.11.2015 mal moj otec porážku, mňa sa to strašne dotklo a od vtedy som strašne citlivá, všetci zomna robia debila, nikto sa ma nevie spýtať či mi niečo nieje, cítim sa na svete strašne sama, aj keď mám už druhý rok priatela on si myslí že som š*etka a stále mi to vyčíta už padla aj facka. Ja vás iba prosím, hlavne mi nijak nenadávajte, lebo mi to nijak nepomože a ešte to celý stav iba zhorší. Bojím sa keď niekto kričí, zvýši hlas či nadáva. Mám psychiku strašne zničenú, a to mám iba 17 rokov, neviem čo bude somnou o 10 rokov keĎ som takto zničená už teraz. Hľadám strašne v ľuďoch mamu, ale bohužial ju v nikom neviem nájsť. Je toho strašne veľa, toto je všetko stručné, kebyže mi dokáže niekto venovať pár minút napíšte mi prosím na mail: dannysay@icloud.com.

pitufinka
1. jan 2016

Mozes navstivit skolsku psychologicku

lucydooner
autor
1. jan 2016

@pitufinka Do školy už 2 roky nechodím, ukončila som si základné vzdelanie a ďalej to premňa v tomto "stave" nemá význam.

dominika6
1. jan 2016

1)rozchod s debilom priatelom..
Byt s niektm kto si ta nevazi ti na psychike neprida

2)kasli na mamu snaz sa zit samostatne

3)bud radsej s ocom jemu povedz co ta trapi...ci ti verit bude alebo nie,musis to dostat zo seba

4)psychiater

mima1
1. jan 2016

Ta tvoja adresa je pouzita aj tu http://dannnysays.blogspot.sk cize nebude to nieco vymyslene?

pitufinka
1. jan 2016

@lucydooner skolu by si si mala dokoncit/zacat navstevovat, co planujed v zivote robit? :/

lucydooner
autor
1. jan 2016

@mima1 vtedy to bolo ešte všetko v poriadku

betka239
1. jan 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

prvym najlepsim krokom pre teba by bolo keby si sa s priatelom rozisla, ako mozes s takym clovekom existovat? a vies si vobec predstavit s nim buducnost???!

zajac1k
1. jan 2016

Nemas to lahke ale lutovat sa a opustat ti nepomoze. cely zivot ta tyra matka preto si k sebe pritiahla aj frajera debila ktory citil ze si slaba a moze ta tiez nicit. najrozumnejsie bude ked v sebe najdes silu zit - mas cely zivot pred sebou a je len na tebe aky bude. Neviem kedy mas 18 ale najdi si pracu napr. mc donald, upratovanie nieco kde netreba vzdelanie.. popri tom si urob skolu externe. odid z domu a za prniaze co zarobis si zaplat ubytovanie - izbu podnajom s inymi ludmi ktori budu fajn. Frajera posli do riti je to slaboch a chudak - nie je ti oporou, nema ta rad - ak by mal nepovie ze si stetka, neublizuje... zacni od znova a budes mat lepsi zivot. Ak to sama nedokazes vyhladaj pomoc, socialka, prip. nejaka linka pre tyrane zeny, deti..

volterra
1. jan 2016

@mima1 aj podľa mňa je to niečo vymyslené. Na 17 ročnú psychicky narušenú osobu s ukoncenym len základným vzdelaním je to napísané gramaticky aj štylisticky dosť dobre. Nehovorím, že bez chyby, ale toto mi k jej profilu nesedí.

jana_eyre
1. jan 2016

ahoj.. ako je na tom tvoj otec? mal tazku porazku, nedokaze ti pomoct, vypocut ta? ako sa k tebe spraval do casu, ked sa mu to stalo?

je velmi tazke ti nejako poradit, pretoze nech napisem cokolvek, musis si uvedomit, ze hlavne ty si ta, ktora si musi pomoct sama.. v prvom rade by si sa mala vykaslat na tvojho "priatela" ziaden muz, co ma zenu rad jej nevravi stetka, nefacka ju a nepodkopava sebavedomie.. naco ti je? robi ti tvoju situaciu len horsou..

ak sa potrebujes nakontaktovat na niekoho, kto by ti vedel pomoct, skus zavolat na linku dovery, alebo napisat mail na dusevnezdravie@dusevnezdravie.sk..

popripade ti pripajam cely link na nich, najdes tam dolezite telefonne cisla, maily.. https://www.dusevnezdravie.sk/

moja svagrina pracovala na linke dovery niekolko rokov, ludi s tazkym osudom je vela, ale oni sa tam snazia pomoct co najlepsie ako sa da..

najlepsie urobis, ak si najdes moznost sa s niekym uprimne porozpravat, najdes niekoho, kto ta bude pocuvat a popripade ti poradi.. dolezite je sa zamestnat - aj ked nemas dokoncenu skolu, treba nieco robit, pretoze ta to bude drzat v dusevnej kondicii - neskor si mozes dokoncit aj skolu.. /moja neter mala tazke obdobie, tiez odisla zo skoly - ked sa to vsetko zlepsilo, nasla si pracu a dokoncuje si strednu/

co sa tyka tvojho vzhladu, nikto nie je skaredy ako si predstavuje a pohlady ktore citis vobec nemusia znamenat to, ze niekto riesi tvoj vzhlad.. to je len tvoje nizke sebavedomie - ked si vyriesis osobne problemy, tento sa ruka v ruke vyriesi s nimi..

dolezite je, aby si zacala verit sama sebe, aby si vedela, ze ty sama sa nikdy neopustis - kasli na mamu, ak je taka aka je - nech si zije svoj zivot, ty uz mas vlastny a mozes ho mat krasny - len sa skus s niekym porozpravat, skus najst ludi, ktori ti pomozu.. drzim ti palce..

vvrka
1. jan 2016

@lucydooner neboj, podla toho, ako pises, to s tebou nie je take zle, mas celkom prehlad o svojich pocitoch a potrebach, co je velke plus, lebo nie kazdy vie definovat, co vlastne mu chyba alebo vadi. Takze mas potencial osobnostne rast a obratit vsetko vo svoj prospech. Ja by som ti radila nastudovat si nieco o sebalaske, vyslovene si natlct do hlavy, ze mas hodnotu a mas sa rada, aka si. Literatury je dost. To, ze nemas idealnu rodinu, ta neodsudzuje na dozivotie v nestasti. Vygugli si nejakeho psychologa v tvojom meste, tusim to preplaca aj poistovna, vraj sa platia nejake 2 eura za sedenie (tu v Trnave som tak pocula). Ja myslim, ze to bude dobre, len sa musis snazit a pracovat na sebe. V 17 je to urcite tazke, ale uvedomujes si, co chces zmenit, a to je zaklad. Niekto nepochopi ani v 80ke, na com by mal zapracovat.

ematko29
1. jan 2016

V prvom rade navstiv psychiatra.Az ked ti pomize on budes nat silu rozist sa s frajerom a najdes silu v lepsiu buducnist.ten psychiater je najdolezitejsia osoba ktora ta nasmeruje.A po dalsie ak mas 17rokou a byvas s natkou ktora sa o teba nestara,nebude ore teba lepsi detsky domov?

vvrka
1. jan 2016

Staci psycholog, psychiater je na nieco ine. 🙂 Ludia by si mali ujasnit pojmy.

jana_eyre
1. jan 2016

@volterra ja niekedy tajne dufam, ze vsetky tieto temy - hrozne osudy ludi su vymyslene...

ematko29
1. jan 2016

@vvrka podla toho co pise jej psycholog nepomoze,nevidis ako nemoze istvdo spolocbosti?ved je to jasna socialna fobia.A prosim nepoucuj ma

lucydooner
autor
1. jan 2016

@volterra to že mám 17 a som psychicky narušená ako to tu vy prezentujete hneĎ znamená že nemožem vedieť písať gramaticky správne? Niesom jedna z tých čo by potrebovala vešať na net klamstvá ;)

lululienka111
1. jan 2016

@lucydooner ahoj mam kamarata a prezil si nieco podobne bol psichycki na dne. TYM ti chcem povedat ze viem ake to je . Urcite je to velmi tazke . Ale vies stale mas na vyber . Urcite stim zacni nieco robyt. Pisala si ze mas 17 skus to riesit zo socialkou alebo s policiou .Urcite sa nenechaj tyrat. Musis urobyt hrubu ciaru byt silna a urcite nieco rob skus to co som ti napisala . A rada by som ti pomohla a popisala stebou o tomto trochu hlbsie ...napis mi na moj e-mail Saloe@azet.sk

ematko29
1. jan 2016

@lucydooner Tak teraz tu mame jasny dokaz,ze si tu vymyslas.Clovek v takej tazkej situacii ako si ju vykteslila v uvode sa nepusti takto do zien ktore ti napisali svoj nazor.Podla toho co pises by si nevedela ani co ceknut nie tu vyskocit na ne a este s usmievavym smailom.takze ruky prec od teba dievca.

lucydooner
autor
1. jan 2016

@jana_eyre Otec je sebestačný, no bohužial, nechápe čo od neho človek chce, dlho trvá kým sa dostanem k tomu čo som vobec chcela. Jednoducho kebyže sa chcem o tomto porozprávať s otcom, nedá sa, a vôbec nebudem ho týmto zaťažovať, teraz sa potrebuje on vzchopiť a toto by mu teda nepomohlo, lebo všetko čo sa týka mňa (v tomto smere) bere dosť zle.

lucydooner
autor
1. jan 2016

@ematko29 do nikoho som sa nepustila, keď si to myslíte čo tu píšete, páči sa. Nebudem vám to vyhovárať.

jana_eyre
1. jan 2016

@lucydooner preto sa pytam, ci ma silnu porazku - sama mam otca s porazkou, co dostal pred 22timi dvoma rokmi a odvtedy mi nebol otcom.. ale poznam pripady ludi, ktori sa nezosypali ani po mozgovej prihode..

ak je to tak, skus si hladat pomoc na linkoch, co som ti poslala, alebo mozno vyhladat nejakeho dobreho psychologa, co by ta vedel vypocut a pomohol posunut sa dalej..

lucydooner
autor
1. jan 2016

@jana_eyre ďakujem za pomoc.. vážim si to

lucydooner
autor
1. jan 2016

@ematko29 Vysvetlite mi jeden rozumný dôvod prečo by som si niečo takéto vymýšlala?

katrin21
1. jan 2016

@lucydooner Moje zlate... fakt mi je luto, co sa ti deje..Ale lutost este nikdy nikomu nepomohla...
ale nikto iny s tym nic nespravi, len ty sama. ver tomu a ver sama sebe, aj ked je to teraz pre teba tazke..... Si na FB? najdi si stranku a pomaly si citaj, co tam pise, chod do historie ...
https://www.facebook.com/pavel.baricak?fref=ts

Co sa tyka priatela - zbav sa ho cim skor... Viem, ze sa citis sama a tak sa upinas na neho, ale... je lepsie nemat nikoho, ako mat priatela, co ta ponizuje.. uplne vazne.... Ziadny chlap, ani mama , ani nikto nema pravo ta ponizovať, hresit, zdvihni hlavu hore a bran sa, ak to citis, alebo ked to tak necitis, tak kludne bud aj ticho,ale skus sa nad tym netrapit a povedať si, ze oni nevedia, co robia....
Priatel , co ta uz teraz iba ponizuje nie je dobrym partnerom a nedajboze, aby si zostala este s nim tehotna.... nieco take nech ta ani nenapadne, davaj si pozor, kvoli sebe aj pripadnym detom...
Musis sa postavit potom cim skor na vlastne nohy a zacat si budovať svoj zivot.... Ked si najdes po skole pracu, co v BA nie je problem, kludne odidi z domu, su byty , kde si viacere baby prenajmu iziby a tak sa to da zvladať, IDEALNE pre teba 🙂
Spoznas novy zivot, novych ludi, pomaly si budes budovať svoje sebavedomie...
Ono dieta sa vybera matku pred narodenim, takze tvoja dusa si toto vybrala, musi to prezit, aby sa z toho poucila, prekonala to, prijala a tym sa dostala vyssie a zosilnela.. chapes? Preto sa hovori, ze vsetko zle je na nieco dobre.. vzdy to tak je !

Skus si zacat verit a opakuj si kazdy den pred spanim, alebo aj v slabej chvilke toto : Moj zivot sa ubera spravnym smerom . Tvorim svoje stastie, prichadza ku mne laska a hojnost vsetkeho, co v zivote potrebujem.... ( toto je dolezite, nie co chces, ale co POTREBUJES)...
To znamena lasku, strechu nad hlavou, jedlo.... zdravie....
Snaz sa tym slovam co najviac verit, lebo tym im davas silu a zhmotnujes ich do reality. Drzim palce

katrin21
1. jan 2016

a myslim, ze nepotrebuje ani psychologa.. potrebuje len pochopit, co a preco sa jej v zivote deje.. ODPUSTIT MATKE AJ SEBE SAMEJ, ze si neveri a ze dovoli tym ludom, aby jej ublizovali...
Zmena postoja nasledne zmeni aj psychiku.

ematko29
1. jan 2016

@lucydooner pozri,ak by si bola tak na dne ako to pises a keby si zazila vsetko ci pises,ze sa nemozes pohybovat v spolocnosti ludi. Tak by si tu ani nepisala a ak aj hej tak by si sa nedokazala ani branit .ak sa vies branit tu tak ti to pekne pojde aj doma.premna zamna si tu mut hlavy mamickam.

lucydooner
autor
1. jan 2016

@ematko29 určite by som to tu nepísala kebyže si to neprežijem, neviem akých ste v živote ľudí stretli vy, ale ja by som si o takejto veci nedokázala vymýšlať.

volterra
1. jan 2016

@lucydooner Nuda? Prieskum? Bakalarka?

lucydooner
autor
1. jan 2016

@volterra zaujímavé dôvody, bohužial to čo píšem je pravda. Na bakalarku som moc mladá a kebyže robím nejaký prieskum tak to dopredu asi napíšem a vôbec! nepísala by som sem a nežiadala o pomoc...

ematko29
1. jan 2016

@lucydooner v ppriadku nechcem ti pridavat este viac ak je to pravda.Ale to co si pisala to nieje sranda.Skus sa porozpravat trebarz aj s detskou lekarkou ak nie tak fakt je na mieste psychiater.to ze ti radim takeho lekara tak rizhodne to nieje koli tomu zeby som si myslela,ze su narusena.po tom vsetkom sa ti psychika len tak nepozbiera.socialna fobia frajer ci ta ponizuje a alkoholicka matja to by bolo vela aj na kona.Psycholog sa plati ibaze by si navstivila skolskeho psychologa.Musis nieco robit lebi sa zblaznis.Najhorsie natom je ,ze ak sa nebudes liecit teraz dibehne ta ti neskor ale urcite.drzim prsty