Som unavená, mám závraty a nevládzem nič robiť

Ahojte,

Chcela by som sa opytat ze to je normalne ze som taka unavena ako pes, mam 11 mesacneho syna a je narocne ale velmi. Cely den " je na ceste" a ja o 17:00 hod uz cakam kedy bude 20:30hod a moze ist spat. Som unavena vycerpana casto mam zavraty nevladzem nic robit ☹
Aj vy sa tak citite? Alebo som taka slaba iba ja..
Inac cez den uz spi celkom dobre.

evittam
1. dec 2016

@lentilka1234567890 Čo robíš cez deň, spíš celú noc? Aké máte aktivity? Ak spí cez deň - tak si oddýchni aj ty....

natalym
1. dec 2016

Normálne. Daj si magnézko alebo železo a spi a oddychuj, keď sa
dá.

timea7
1. dec 2016

@lentilka1234567890 nemyslím si, že to bude len dieťaťom, určite by som išla na tvojom mieste na komplexné vyšetrenie. Môžu ti chýbať minerály, môže to byť problém so štítnou žľazou....

biokozmetika
1. dec 2016

ja som sa cítila rovnako...ak máš aktívne dieťa a nemáš priestor poriadne si oddýchnuť tak tá únava je pochopiteľná ale ak máš až závraty tak hlavne tekutiny a dobrá strava a možno sa dať vyšetriť na železo a štítnu žľazu a ak kojíš tak kojenie odoberá tiež dosť veľa energie (ale samozrejme, že je to super pre bábätko len tá strava musí byť ozaj dobrá aby ostala energia aj tebe😉)

lentilka1234567890
autor
1. dec 2016

Krv aj stitna zl.su v poriadku. Uz ho nekojim, cez den spi cca 2hod. Neviem co mam robit uz, niekedy mam pocit ze odpadnem. Hlavne poobede okolo 17:00 pride namna ta unava. Mam aj problemy v sukromi tak mozno to suvisi s tym?!

evittam
1. dec 2016

@lentilka1234567890 Tak v tomto prípade si nemyslím, že ťa vyčerpáva len dieťa.....Tam bude problém niekde inde. Neodpovedala si čo robíte celý deň, či spí celú noc - ak áno - tak nemá byť prečo problém v tom, že sa venuješ cez deň dieťaťu....

danielahamar
1. dec 2016

v prvom rade by som dieťa dávala spať skôr ako je 20.30, oddychuj keď môžeš a ako čítam asi to nemáš doma najlahšie, takže aj to je dôvod vyčerpanosti

ewisam
1. dec 2016

@lentilka1234567890 Ked spi drobec spi aj ty... robota neutecie nieje zajac. Nie celkom rozumiem, prepac lebo ja mam doma deti tri, ked spim za den 6h tak bucham sampus, deti mi pocas dna nespia takze v noci mam druhu sichtu s babom, a dnes uz druha tema co citam ze je mama unavena pri jednom babatku...😉
Preco nepoprosis niekoho aby ti dieta zobral von ? Babky, surodenci, otec dietata?

evittam
1. dec 2016

@ewisam Súhlasím a preto sa pýtam, čo robia celý deň....Ja mám dve deti, nemá mi ich kto postrážiť, muž pracuje v zahraničí - 5 týždňov je preč a týždeň doma. Na všetko som sama - navarím, upracem, hrám sa s dcérkou, chodíme von, medzi deti, so starším píšem úlohy - no a všetko možné, tak tiež dosť dobre nechápem z čoho je unavená len z jedného dieťaťa.....A to obe moje deti sú aktívne......

alaguema
1. dec 2016

@lentilka1234567890 čo jedávaš? Veľakrát je za únavou zlá strava, málo pohybu, nedostatok niektorých vitamínov/minerálov. Kúp si Q10, macu, ginko, pangamin a jedz veľa zeleniny a ovocia, nekombinuj bielkoviny so sacharidmi, obmedz kávu a cukor. Ak to nepomôže, treba komplexné vyšetrenia.

lentilka1234567890
autor
1. dec 2016

No cez den tiez musim varit upratovat atd chodime na prechadzky hrame sa ale je velmi aktivny. Cez den spi niekedy aj 2h niekedy vobec nic a v noci spi velmi zle.. manzel s nami uz nezije takze s malym som vacsinou sama

evittam
1. dec 2016

@lentilka1234567890 No, ale to sú normálne a dennodenné starosti - a to máš len jedno.....Tam bude problém v niečom inom a nie v starostlivosti o jedno dieťa a domácnosť....

cervikpepik
1. dec 2016

@evittam prepac,nechcem rýpať,mam rada Tvoje príspevky,pises rozumné ale chcela by som teraz k tomu niečo napísať
Mas dve deti,ok.lenze....Tvoje obe deti spinkaju od 5.mesiaca celú noc...čiže aj keď si sa ma trápila dovtedy od piatich mesiacov máš pokoj,v noci.
A to je kameň úrazu...ked nespis v noci cez deň si nepoužiteľná....áno dá sa chvíľu vydrzat,ale nie mesiace a roky...môj syn má takmer dva roky a v noci mi vresti hodiny a hodiny...je to na slučku...cez deň som Aďa,ze nespadnem z nôh,nieto aby som s úsmevom lietala s vysávačom...je to veľký rozdiel fungovať keď človek vládze a keď je non-stop unavený a vyčerpaný

cervikpepik
1. dec 2016

@cervikpepik ospravedlňujem sa za chyby,mobil mi hádže svoje slovíčka

evittam
1. dec 2016

@cervikpepik Pozri, chápem - ale zakladateľka nepíše ako spí v noci - len, že spí zle. A prečo tebe tvoje dieťa reve a reve celé noci - treba nájsť príčinu - nejaká bude.....?! A 2-ročné? Prečo, aký má dôvod? A áno máš pravdu - nejak sme sa nikdy po nociach našťastie netrápili - ani do tých 5.mesiacov ale aj tak mám čo robiť cez deň a som rada, že si večer vyložím nohy.....

cervikpepik
1. dec 2016

@cervikpepik a predsa ešte niečo...pises starostlivosť o dve deti je ťažká...určite ťažšia ako s jedným,ale máš už školáka....ten je dajme tomu do druhej v škole,pride domov,pises si s nim úlohy,potom sa ide hrať von alebo doma....to nie je dieťa,kt.utieras zadok,prezliekas ho,krmis...to je už Tvoj parťák,nie ďalší drobec,ako dcerka

shia
1. dec 2016

@lentilka1234567890 inak vsimla som si, ze 4.nov si sa pytala, ci mozes byt tehotna...si si uz ista, ze nie si? lebo ja som mala presne taketo priznaky, ked som otehotnela...brutaaaalna unava, po 16tej hod som nedokazala hlavne prvy mesiac fungovat, padala som, zavrate, unava, ale strasnba unava, zaspala som vecer totalne...hm?

evittam
1. dec 2016

@cervikpepik Ale, ale - vidno, že nevieš o čom píšeš - áno je v škole - ale aj tak mám čo robiť - tu sa mamičky sťažujú, že nevládzu s jedným dieťaťom.....A jedna veľká múdrosť a porekadlo hovorí:...."malé deti - malé starosti - veľké deti - veľké starosti"...Takže niečo takéto konštatuj až keď zažiješ. Nehovorím-nesťažujem sa - ale proste nechápem ako niekto nemôže zvládnuť jedno dieťa a domácnosť....Keď sme mali len syna, tiež bol muž na týždňovkách, chodila som do práce, starala sa o dieťa, o domácnosť a o všetko okolo a tu som.....a nikto mi nepomáhal a tu sú mamičky čo sa idú - fakt s prepáčením - pototo z jedného dieťaťa a domácnosti a ešte sedia doma na prdeli.....buď je tam zdravotný problém alebo proste len zle zorganizovaný život a priority - to je všetko. Ale to je môj názor - kľudne teraz do mňa....😉 XY žien tu má 3-4 deti a nemá toľko rečí okolo starostlivosti a domácnosti ako tie čo majú len jedno....

cervikpepik
1. dec 2016

@evittam Syn mi už rozprava,ked sa ho pýtam,preco plače,tak mi povie,ze chce ísť ku nám do postele...a to bohužiaľ nedovolim,nevieme s nim spať,spava otrasne...a tie zuby...pol roka nevykuklo nič a teraz všetky štyri ocaky idú naraz😠
možno to,neviem.... zakladateľka píše,ze spia veľmi veľmi zle...čiže predpokladam,ze viac ponocuju ako spia

evittam
1. dec 2016

@cervikpepik Pozri, 2-ročné dieťa ti už veľmi dobre rozumie - a ako píšeš tak s tebou normálne komunikuje - ja si myslím, že s tebou pekne manipuluje......Ak je zdravý, najedený a nič ho nebolí nemá prečo vrešťať celú noc......

cervikpepik
1. dec 2016

@evittam určite nič do Teba😉len viem ako sa človek cíti po preflakanej noci,nie jednej...verim,ze je jej ťažko,musi asi vydrzat,ako ja a iné ženy 😉

cervikpepik
1. dec 2016

@evittam asi ho práve bolia tie opuchnuté ďasná koli zubom😞

evittam
1. dec 2016

@cervikpepik Nemysli si, že ja to neviem aj keď mám deti aké mám - aj my sme zažili pár takých nocí.....😉 Ale proste ako som už napísala -netreba nechať so sebou manipulovať....

papricka33
1. dec 2016

@evittam indiáni hovoria " nikdy nesud nikoho, kým si nekracal v jeho mokasinach. howgh! 🙂

@cervikpepik veru, ak chýba nočný spánok je to celé zle a ani to občasné podriemkanie po obede nepomôže ☹ aj vojaci majú pravidlo, že aspoň 4 hodiny musia v kuse späť. Dlhodoba spankova deprivacia je pre mozog deštruktívna ☹

cervikpepik
1. dec 2016

@evittam v tom Ti pritakavam👍...jediný,kt.tvrdi,ze so mnou krpec nemanipuluje je svokra...
Ale viem,ze len vystraja...

eliska13
1. dec 2016

@lentilka1234567890 áno je to normálne, keď nespis poriadne v noci.Pre super matky odkazujem; ze mam len jedno dieťa a bola som tiež veľmi unavená a často som s malým poobede správala.Ono niekedy je lepšie mať 2 deti,ktoré sa zahraju ako mať jedno a tomu sa stále venovať.Okrem toho každá zvládanie ináč psychickú a fyzickú záťaž.Niekto únavou niekto kričí niekto ma zlý spánok niekoho byť doma na smrť nudí a čaká kým pôjde do práce aj stereotyp ubíja.
Ale u teba vidím skôr problém v súkromí v rozchode s mužom možnosť máš úzkosť depresiu depka nemusí byť len stav,ze človek nevládze vstať z postele a má zle myslienky
Je to aj strata energie zlý spánok únava.....
Ak máš dobré železo stotinu skús dopĺňať poriadne mávne b6 veľa tekutín a veľa chodiť von

jeennyv
1. dec 2016

@lentilka1234567890 ak zle spavas v noci resp sa nevyspis lebo aj dieta spava v noci zle zdroj unavy je jasny...nic nenahradi nocny spanok viem o tom svoje...ja som sa kedysi ucila v noci ked boli tazke skusky a vecer je klud isla som spat o 4 rano...no bola som jak vyflusnuta cez den a ked trebalo niekam ist potom som poobede prespala alebo ked sa dalo prespala cely den lebo som odpadavala atd..taky zly kolotoc...ak maly bude v noci lepsie spat bude aj tebe lepsie..niekomu staci aj par hod spanku niekto potrebuje regenerovat viac

ewisam
2. dec 2016

@evittam som na tom obdobne, tiez nikoho nezaujima ci mam navarene, upratane muz je cele dni v robote, pride vecer sadne ku kompu a pracuje dalej... takze viem o com to je
@cervikpepik ja musim suhlasit s @evittam chapem, ze vas to vycerpava kocky, ale preco nepoprosite o pomoc rodinu, kamosku neviem koho mate po ruke? Ja som tiez nevyspata, tiez mi mala v noci vrieska, cez den fungujem...pretoze moje starsie deti nezaujima, ze som v noci hore. Netvrdim, ze je to to prave orechove, ale hold, to je udel mamy a som rada, ze tych mojich babulkov mam

evittam
2. dec 2016

@ewisam No a ešte ti vie niekedy niekto povedať - "veď ako ti je doma perfektne a dobre-ty sa musíš aj nudiť".....😂 Akože netvrdím, že mi je doma zle alebo niečo podobné, ale už by som aj rada vypadla aspoň na pár hodín do práce - to by mi stačilo. Ale ešte nemôžem, hádam od septembra.

ewisam
2. dec 2016

@evittam Ja naozaj tie zeny chapem, tiez som bola vytazena pri jednom a nechapala, ako niekto moze vysivat, vypekat, studovat a neviem co, kym ja som stihala sa starat len o svoje dieta a bola som v koncoch. Ale casom clovek a aj poctom deti asi clovek pride na to, ze sa to da, lebo sa to dat proste musi a clovek je donuteny. Jedine co sa zmenilo je ze odpadavam do postele rovnako ako ked som mala jedno, ale stiham oprat, navarit, upratat, vyvencit deti... a akosi lepsie chapem mamu, kt. sme sa kedysi chichunali, ze este nezacal film v telke a ona uz v polohe lezmo spala... 😀