Spadla som na hračke a bolí ma koleno

26. nov 2021

Ahojte.
Je to mierne vtipné, ale v detskej izbe sa mi smyklo na hračke a nasledoval pád, dopadla som na pravú stranu.
Bolí ma koleno a po dostupeni mi bolesť strieľa až do stehna, smerom ku zadku. Cítim taký chlad prebiehajúci nohou. Mám mierne zapuchnute koleno a modrinu, ale zatiaľ nie veľmi. Je tomu pol hodina co sa mi to stalo. Muž hovorí, že keby z tým niečo mam tak by ma to veľmi bolelo a nevedela by som na tu nohu dostupit. Večer ide do nočnej a ja mám doma 2 malé deti. Co robiť? Je to podľa vás len udrete?

martina1201
26. nov 2021

Na toto ti s určitosťou odpovie len lekár ktorý uvidí tvoj rentgen.

bagre
26. nov 2021

môže byť a aj nemusí... bolesť kolena a modrina je normálna, ten zvyšok neviem

autor
26. nov 2021

@martina1201 len to by som musela ísť peši 300m ku nemu.

autor
26. nov 2021

@martina1201 a ani neviem xi netreba test

martina1201
26. nov 2021

Autorka ja som to nepisala v zlom. Ale osobne mám skúsenosť so synom ktorý mi prišiel domov večer zo školy a od otca s tým že má pre mňa dobrú a zlú správu. Dobrá správa je že som vychytal strelu na bránu od piataka. A čo je tá zlá sa ho pýtam? No veľmi ma bolí ruka. Smer pohotovosť a prasknutá kosť za zápästím a cez mesiac sadra. Druhý prípad mala dcéra, bola na tábore. Išli sme pre ňu a rovno na dovolenku. Hovorí mi maminka 3 dní dozadu som robila mlynské koleso a odvtedy ma bolí ruka. Hýbala s ňou normálne len ju to bolelo. Pýtam sa jej a vedúci ťa vzali k lekárovi? Vraj nie, videla ju zdravotnícka a povedala že to má len narazené. Keďže sme boli na dovolenke v horách vyhľadali sme horskú službu pokrútil jej rukov že hýbe normálne zlomené to nebude mať. Po 3 dnoch sme sa vrátili domov. Smer chirurgia a rentgen ukázal prasknuté zápästie.... Ani jedno z detí netrvalo od bolesti ani nebolo tak že by s rukou nevedeli hýbať. A predsa bola prasklina na kosti.....

autor
26. nov 2021

@martina1201 Ja viem ze si to nemyslela v zlom. Muž povedal, že ak to bude bolieť mam ísť zajtra na pohotovosť, keď tu budú svokrovci. On má teraz nočnú a zajtra poobednú. Takže idem len čakať ako sa to vyvinie, aj keď mi to nie je príjemné. Čakala som lepšiu reakciu...

euka210
26. nov 2021

Pockala by som do rana ci bude horsie, lepsie.
Ja raz vytkla clenok...ze to prejde...a rano opuch a ledva som chodila...ale nic zlomene, len veeelmi dlho trvalo kym bolo zase ok, par mesiacov

vler
26. nov 2021

Mimochodom, mozno nemas zlomeninu ale mohla si si poskodit vazivo, co rontgen neukaze. Som rtg laborantka.
Drzim palce nech to prejde.

jahodka11
26. nov 2021

nam si tak 8rocny zlomil 3 kosticky na nohe...na prstoch... len padol a nejako sa mu pritom ohli prsty...strasne plakal, tak sme isli na pohotovost,ja mierne nahnevana,ze co to vymysla a 3 zlomene kosti.... bohuzial sa ti moc neda ist teraz, pockaj do rana a uvidis... ak to bude boliet, isla by som... rtg vsetko vyvrati, potvrdi, vysvetli...

ipi88
26. nov 2021

Ja som podobne spadla na koleno, hned opuchlo a bolest do rana... Isla som na rontgen a potom este aj na CTcko a mala som zlomene jablcko🙄