Srdce - katetrová ablacia

barbora286
14. okt 2015

Ahojte mam ist na vysetrenie katetrovu ablaciu, ale som taky strachopud ze sa bojim. ako to prebieha, je to bolestivy zakrok?viem ze su aj horsie vysetrenia no ja sa bojim, nemam odvahu sa objednat hoc to musim podstupit.dakujem

mischel03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liv1
21. jan 2020

@nela1984 ja konkretne nemam az tolko, najviac som mala 20 tisic, ale zabrali trocha lieky, mam 12 tisic cca teraz. Lekar mi o tychto pripadoch hovoril, vela sa o tom bavime. Ano ablacia pomoze v takomto pripade istotne a moc drzim prsty ✊. Btw aky liek ti dali? Neskusali ho vymenit?

mischel03
21. jan 2020

@nela1984 Ak môžem....akú máš presne napísanú diagnózu?

nela1984
21. jan 2020

@liv1 ahoj. Lieky mi nemenili. Vraj všetky betablokatori znižujú tlak a tep tak ma rovno poslala do nusch. Tak uvidím co tam povedia. Brala som metoprolol asi dva týždne.
@mischel03 nejaká komorova extrasystolia z pravej komory

nela1984
21. jan 2020

@mischel03 ďakujem. Dúfam že sa to podarí na prvý krát...

mamca31
21. jan 2020

@nela1984 ahoj, ja som bola v Nusch, sice nie s extrasystolami, ale s tachykardiou, konkretne 3 drahy mi vypalovali a mozem povedat, ze ablacia mi velmi pomohla. Vraj pri extrasystolach sa ablacia robi nad 20000 tusim, neviem presne. Ja ich mavam, ale tak do tisic. A tiez som ich mala pred rozbehnutim tachykardie. Je to hrozny pocit z nicoho nic 200-220tep. a samo o sebe tiez, ked citim vynechanie, spamatavam sa par minut z toho. Lieky som mala tiez vselijake, kvoli tlaku mi dali najslabsi betaloc, kedze aj ja som z nich mala strasne nizky tlak. Ja som bola prvy krat koncom maja 2018 a termin mi dali urgent na 1.august, kedze som uz nevedela ist ani na zachod poriadne.

liv1
21. jan 2020

@nela1984 ja mam to iste. Komorova extrasystolia. No zatial len lieky, uvidime. Uz mi isiel vypisovat papier do nusch a zrazu jeden liek velmi dobre zabral. Ale zas sa to pototo, uz to nie je take idealne. Preskakovanie citim 24 hodin 🙈. Drzim moc moc palce ✊😊

mischel03
23. jan 2020

@nela1984 neboj, podarí sa. 😉

qvendolinka
28. jan 2020

@mianatalia87 Koľko krát ste boli na ablacii?

vanmesko
6. feb 2020

Ahojte tak už aj ja mám po ablacii trvalo to cca 2 hod no dalo sa, ale bol to zaberak, toľko vyvolávani tachykardie som nečakala.. Som druhý deň po, ale sa cítim nanič a že ak chcem môžem hneď do roboty. Bolo aj vám zle? Dúfam že to prejde.
@natalierusnakova
@mamca31
@mischel03

natalierusnakova
6. feb 2020

@vanmesko neboj prejde len sa vyspi a oddychuj😉robili to aj cez kľúčnu?mňa to bolelo asi najviac a asi mesiac vkuse celý hrudník,no tú druhú mi robili len cez spodok a to potom nebolelo ako ten vrchný vpich až na to že ráno po ablacii som vstala na wc tak mláka krvi podobnou, mi to museli zastavovať🙄to bolo hnusne tak opatrne vstávaj☝️

natalierusnakova
6. feb 2020

@vanmesko a našli ti niečo?drzkaj sa

vanmesko
6. feb 2020

@natalierusnakova našli Parox.SVT typ AvNRT slow-fast a vypálili pomalú dráhu uzla AV, robili mi to cez slabiny a ležať min 12 hod, ale to mám v pohode, už som doma, len mi je teda zle a zadychavam a nevládzem nič, ale to bude asi že dookola mi vyvolávali od 30do 240 tep tachykardie, tak to asi musím predýchať, ale tvrdia že na 95% spravené, takže znova ablacia nebude😊

mamca31
6. feb 2020

@vanmesko ahoj no mne po 4 a pol hodinach vyvolavania tachykardii tiez nebolo do smiechu, celu noc som nespala, len ako tak. Som sa bala, este aj menzes som mala a samozrejme tie davky na riedenie mi to spustili este viac. Noha ma nebolela vobec, mne robili aj cez krcnu tepnu, no ta sakra bolela, aj po prichode domov som mala problem zut a prehltat. Ale das to, bude to ok. Ja som bola na predlzenej rodicovskej, takze som bola doma.

mamca31
6. feb 2020

@vanmesko tiez som mala svnrt aj avnrt aj fast-slow aj slow-fast a este nieco uz si nepamatam, niekde to mam odfotene. Tykokos nie je to sranda ked sa ti hraju normalne so srdcom..

vanmesko
6. feb 2020

@mamca31 no tak to som rada že len 2hod, spánok teda tiež žiaden, ťa obdivujem teda čo si vydržala. Tak musím vydržať, len mi prišlo divné že doktor povedal že môžem hneď po prepustení do roboty dobre že má do nočnej neposlal😁

natalierusnakova
6. feb 2020

@vanmesko hej mne tvrdili 99%a bola druhá ablacia🙄😆takže bacha ....nie nie neboj musíš veriť...

vanmesko
6. feb 2020

@natalierusnakova no zbohom 😁 ale budem veriť 😊

mamca31
6. feb 2020

@natalierusnakova
@vanmesko veru, aj mne na 99percent a uz som mala par mensich zachvatov, par sekund, ci minut, za rok a pol asi tak 4krat, co aj povedali, ze moze byt, no minuly tyzden 180 tep 10-15 min, som sa sakra zkakla 😬. Uvidime no. Ale zas ja som to pred ablaciou mala na dennom poriadku uz

mamca31
6. feb 2020

@vanmesko no oni hned do roboty posielaju a nechapem tiez, ja by som to vtedy nedala

mischel03
7. feb 2020

@vanmesko zákrok bol v pohode,tiež som mala,čo ty, po zákroku len trochu sem tam akoby srdce zabolelo,ale inak ok. Dr. vravel,že dva týždne po zákroku môžeš ešte pociťovať dá sa povedať všeličo, pretože sa hojí rána. Baba,čo jej to robili vtedy ako mne, jej preskakovalo srdce celé dva týždne a potom bolo všetko už ok. Neboj napraví sa to. A keď končili,tak ti to skúšali znovu vyvolať?

mischel03
7. feb 2020

@vanmesko keď som sa pýtala na obmedzenia po zákroku,tak povedali,že 10 dní nedvíhat ťažké kvôli nohám,žiadne schody, 4 dní nesoferovat a potom šport začať pomaly, nie hneď vysoký tep. Pozvoľna. Do práce dá sa povedať hneď. Ale ja som na rodičovskej....

vanmesko
7. feb 2020

@mischel03 ani neviem či na záver to skúšali vyvolať, viem len že dali kontrasnú látku a kontrolovali dačo...Čo sa týka obmedzení tak mne tiež že schody a ťažké nie, no šoférovala som druhý deň a do roboty pokiaľ nemám manuálnu tak hneď, ale nešla som neni som ok, tyždeň som si dala voľna. A šport po 5 dňoch môžem aj jumping 😁 a tam tep je bežný 150, len nie adrenalínové.

mamca31
7. feb 2020

@vanmesko ja som rok a pol po a stale sa bojim sportu. Aj bez toho mi sem tam vybehne na 180 😂. To fakt skusaju, ci je to ok? Nepostrehla som to ani ja

natalierusnakova
7. feb 2020

@mamca31 áno skúšajú,mňa dali bokom na 20min.a potom zase napájali a skusali
@mamca31

mamca31
7. feb 2020

@natalierusnakova zaujimave, mna nedali bokom 😂 nevsimla som si skusku a mozno som uz bola tak mimo..hah. ale urcite daco porobili..

natalierusnakova
7. feb 2020

Tak vieš ako ja už dvakrát tak som si všimla😆
@mamca31

mamca31
7. feb 2020

@natalierusnakova ty si uz expert na abl 😂😂

vanmesko
7. feb 2020

@mamca31 ja som len krátko, šak len 2 dni a nemavala som zas len tak vysoký tep, okrem tachykardie, ale keď tvrdia že môžem všetko, tak ešte dám si týždeň a bude aj posilka aj jumping 😁, aspoň sa otestujem a vlastne mi aj doporučil lekár že ten šport nemám obmedziť😊

natalierusnakova
7. feb 2020

@vanmesko ty už si doma že?