Strach z výsledkov

7. nov 2021

Par rokov som nebola na preventivnej prehliadke, bez akychkolvek problemov, ano viem nie je to zodpovedne ale cas uz clovek nevrati.
Bola som na preventivnej v piatok a zajtra maju byt vysledky a celkom sa bojim, to ze budu zvysene niektore hodnoty ako cholesterol napriklad, to ratam. Len sa bojim, ze to bude cosi horsie, nemam ziadne tazko stale ani som nemala, len si vzdy spomeniem na suseda, ktory isiel na preventivnu prehliadku pred nastupom do prace a dnes uz nezije...
Potrebujem bud nejak ukludnit alebo vynadat alebo neviem...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
7. nov 2021

Ono na preventívke ti zistia minimum, naozaj len zvýšenie základných parametrov....nemáš sa čoho obávať, onkologické ochorenie ti na bežnej preventívke u všeob.lekára nezistia(onkomarkery sa bežne nezisťujú na preventvkach) a ostatné sa dá liečiť....

andrea_82
7. nov 2021

Sused isiel na preventivku a dnes uz nezije... Myslis, ze keby na tu preventivku nesiel, tak by zil? Ved asi je lepsie vediet, ze sa nieco deje, kym sa to da riesit, nie?

autor
7. nov 2021

@andrea_82 skor som narazala na to ze sa to uz riesit nedalo...resp 2 roky sa pokusali ale...

autor
7. nov 2021

@mogaa dobre, presne toto som potrebovala pocut...🙏

vanda323
7. nov 2021

@mogaa A ako potom zistia náhodne človeku že má raka?

pseudomonas87
7. nov 2021

Vás postoj je proste nevidím, nepočujem......sste dospelá žena, tak sa tak správajte, presne ako moja mamka, ona nikam nejde, ani na gyndu, ani tam ani tam, veď čo keď na niečo prídu....a to ja som lekárka, ale ona je aj tak múdrejšia....ak by na niečo prišli, tak sa to bude riešiť....dnes už nie sme v stredoveku a nemôžeme celý život pchať hlavu do piesku.....ja mám 34 a beriem päť liekov denne a to boli časy, keď som ich brala 14! Vďaka Bohu za to, že žijeme v roku 2021 a nie v 16.storoci.

autor
7. nov 2021

@pseudomonas87 keby to bol styl nepocujem nevidim tak tam nejdem ani teraz...

pseudomonas87
7. nov 2021

Ja vás chválim, že ste sa odhodlala. A verím tomu, že nič strašné to nebude.

autor
7. nov 2021

@pseudomonas87 verim, ze som len paranoidna, naozaj sa necitim nijak zle...

mogaa
7. nov 2021

@vanda323 náhodne? no môjmu ocinovi zistili až keď mu začali padať veci z rúk....to už mal metastázy na mozgu....predtým asi rok chodil po doktoroch lebo ho bolelo na hrudi, RTG nič nezistil, ani kardiológ, ani internista, ani neurológ....mal rakovinu plúc, primárny nádor sa ani nenašiel lebo už bol rozpadnutý....určité druhy nádorov sa jednoducho zistia až v pokročilom štádiu, ani krvný obraz nič nepreukáže a onkomerkery sa robia až keď začnú byť ťažkosti(čo už býva neskoro).....tak ako rakovinu prs alebo krčka maternice ti zistia až keď sa robí MRI alebo cytológia, rakovinu čriev zistia až pri krvácaní do stolice......

autor
7. nov 2021

@mogaa pri preventivke aj hodnota bielych krviniek dokaze co to napovedat, ci nie?

autor
7. nov 2021

@mogaa ono je pravda ze ja netusim ci mal sused nejake problemy, tazkosti, len viem ze mu volali ze ma okamzite prist do nemocnice...kamos ktory prekonal leukemiu zas on hovoril ze bol strasne zadychcani ze prv si myslel ze chyba kondicka ale potom mu to uz bolo divne...

mogaa
7. nov 2021

možno pri určitých druhoch nádorov ano, ale na základe bielych krviniek sa onkologické ochorenie nezisťuje.....zistí sa na základe iných vyšetrení ak už sú aj iné príznaky.....myslím žel en leukémia sa dá zistiť ak je veľa bielych krviniek ale tam sa opäť robia následne iné vyšetrenia ako napr.odber kostnej drene, lebo tam môže byť aj xz iných diagnóz prečo má človek veľa bielych krviniek

autor
7. nov 2021

@mogaa pozrela som si priznaky a nemam nic...ak je ich teda extremne vela

mam1na
7. nov 2021

Tiež idem na preventívnu budúci týždeň a mám za sebou preventívnu na gynekológiu, na výsledky ešte len čakám. Ale potešila ma pani doktorka nesmierne, že môj myom tam už nebol... 😉🤗
Prvý krok absolvovať nejaké vyšetrenie je dôležitý. A ty si ho urobila. Myslí na niečo pekné, po výsledkoch sa dáko odmeň, urob si radosť, poteš svoj dušu, spĺňa si dáky malý sen. Áno sebe... 🍀💕👌🌷🌤️
Strach je vždy najhorší. Snaž sa to len dáko predýchať a zažeň ponuré myšlienky. Bude dobre, povedz si, že sa všetko dá zvládnuť a že všetko aj zvládneš. 💚🍎🍂🤞
Mne, keď je biedne, snažím sa tú situáciu zahnať činnosťou, vypracem skrinky, vymaľujem, uvoľním priestor, prechádzam sa, pozorujem prírodu a tak.
Držiak sa... 🌷

autor
7. nov 2021

@mam1na akoze nie je to taky strach ze neviem ani dychat len taka neistota, ze mam zavolat zajtra ale doktorka necaka nic vazne ved som mlada (29)...

loginexistuje
7. nov 2021

ale prosim ta cakanie na vysledky preventivky ta rozhadze ? ak budes mas vyssi cholesterol nasadis dietu obmedzis tuky a aky problem
ak mas problem s nutkavymi predstavami a pod poziadaj o listok k psychologovi alebo kup si nieco volno predajne napr persen

autor
7. nov 2021

@loginexistuje 😀 hej moj jediny problem je asi len hlava...

katulienkax
7. nov 2021

Problém je že na preventívke zistia minimum chorôb. Drvivú väčšinu chorôb zistia až len keď mas nejaké príznaky alebo keď je neskoro u rakoviny. Ak keď mas nejaký problém tak ti nezistia nič a pošlú ta k psychiatrovi 🙈

autor
7. nov 2021

@katulienkax 😀 nemam absolutne ziadny problem len si domyslm a chyba mi kondicka...a prespala by som pol zivota ale to je aj obdobim aj pocasim aj vstavanim o 5...

mam1na
7. nov 2021

Tak si sa len potrebovala vypísať. 😉😁

vanda323
7. nov 2021

@mogaa Aha. Ďakujem za vysvetlenie

mnamko
7. nov 2021

Inak velakrat,vedia zavolať skôr ked su zle niektoré výsledky,tak sa neboj

autor
7. nov 2021

@mnamko bola som v piatok, mam volat zajtra okolo obeda, cize to neni ani dlhe cakanie.

autor
8. nov 2021

vysledky su ukazkove