Ako môžem znížiť hodnotu cholesterolu?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

vo výsledkoch z odberu krvi mi vyšiel zvýšený cholesterol - 6,15 mmol/l, pričom normálna hodnota je údajne do 5 mmol/l.

Akým spôsobom si môžem znížiť hladinu cholesterolu? Neviem, ako môžem neskôr zistiť či nastane zlepšenie, keďže preventívnu prehliadku u lekára budem mať až o ďalšie dva roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zvýšenom cholesterole je vhodné dodržiavať diétu s nízkym obsahom cholesterolu. Na internete nájdete mnoho receptov a rád. Okrem toho je vhodné užívať výživový doplnok Arterin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková