Stres, nepravidelný tep, arytmia, mdloby

11. aug 2021

Ahojte. Hľadám niekoho kto má podobnú skúsenosť prípadne problém. V práci som už skoro desať rokov a nikdy som nemala s tým problém až posledný polrok. Akonáhle príde klient neviem, či dostanem stres, no neskutočne mi príde zle pociťujem hlavne palpitácie, nepravidelný tep, arytmia, mdloby a triaška rúk. Neviem sa s tým pohnúť, nakoľko kardiologička mi povedala, že nevie , čo má so mnou robiť ( ona tvrdí , že to je spojené s tetániou ) a aj neurológ ( ten mi povedal, že to nie je neurologického charakteru, nakoľko mám potvrdenú tetániu a on sa s tým nestretol, žeby to malo vplyv na arytmiu ). Ja už neviem ako ďalej . Mám neskutočné problémy a z ich hľadiska je to uzavreté....

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 ty mozes vediet ,ze od kedy .....ale namt o zacalo ani nevieme presne odkedy proste to prislo a stale je... uz len ako to dostat od seba prec

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas áno chápem vás, no viete najlepšie je robiť niečo a nemyslieť nedovoliť mysli myslieť na negativizmus sama to neviem ešte ale meditujem, mám hobby, púšťam si na YT videá od ľudí ktorý sú fakt dobrý v tom že všetko sa dá je to o nastavení mysle a myšlienkových pochodov

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 a je nieco co vam vazne pomaha? podla mna potrebujem inspiraciu a nejaký vzor aby som podla toho sla a nasla mozno zdroj toho co potrebujem na povzbudenie a ,,vyliecenie mysle."

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas Michal drienik na YouTube skúste možno Vám trocha pomôžu videá jeho ja ich počúvam nie stále ale počúvam

dominikatomas
11. aug 2021

@llenka014 dakujem ja som si dokonca kupila ja knihu, ze vraj je dobra a pomaha..pravdaze sa neposlieham iba na tu knihu... ale dufam, ze mi pomoze nakopnut sa vpred

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas aj ja čítam knihy už na myseľ

llenka014
11. aug 2021

@dominikatomas dnes mám úzkosti hrozné a aj menštruáciu k tomu neviem ale dnes mám až stážene dýchanie

kofolala
11. aug 2021

Ja mavam toto iste este spred korony s tym nic ona nema ,zacalo to tazkym obdobim ,potom to vymizlo a teraz znova

llenka014
11. aug 2021

@kofolala každý to má inak ja z korony vy nie je to individuálne

kofolala
11. aug 2021

@llenka014 samozrejme, ja sa nehadam,opisujem ako to je v mojom pripade.
Je nieco co vam pomaha tak viac nato?

brita7777
13. aug 2021

A z coho konkretne si schudla ? Mas problem s jedenim, prekonala si nejaku stresovu situaciu ?alebo mozno moze byt hormonalne podmienene..stitna zlaza napr. bola si u doktorky na odbery ? Ja som mala v tehotenstve panicke uzkosti vsetko podmienene hormonmi plus mala som preeklampsiu, vysoky tlak...tiez som vtedy studovala a trpela som, hranicilo to az so socialnou fobiou, preto pisem ze aj hormonalne podmienene to moze byt, po porode uz pohoda samozrejme. Tiez by som skontrolovala tlak.

brita7777
13. aug 2021

@dominikatomas ty ako riesis jedlo ako ked ma niekto anorexiu ? Ze sa bojis jest a riesis to v hlave ?

slovakboy
13. aug 2021

Ja som mal panické záchvaty pri liečení sa z korony. Dostali ma až do bezvedomia. Potom mi diagnostikovali úzkostnú poruchu na pozadí korony. Pomáhajú antidepresíva ale hlavne oddych spánok prechádzky dychové cvičenia meditácia a psychoterapia. Nemoholsom jesť a mal som úzkosti aj cely den. Najhoršie to bolo ráno podvečer lepšie. Ešte stále sa liečim ale už pracujem a úzkosti mám iba pri silnom strese alebo pri myšlienkach na smrť a koronu alebo aj napríklad pri správach kriminálnych alebo pri opisoch smutných príhod. Som citlivejší. No je na tom aj niečo dobre. Človek ma šancu sa lepšie spoznať a naučiť sa žiť aj vnútorne nie len sa báť vonkajšieho sveta.