Štvorročný syn bije otca

30. jún 2020

Mali ste podobnu skusenost ? Napiste, dakujem.

marca12
30. jún 2020

@kiki68 ladova sprcha???? Kriste

lia_nka
30. jún 2020

Nehnevajte sa ale ja keby udriem moju mamu aj ako dieťa tak mi takú prisype že by sa mi hlava prekrutila.. Neviem tieto moderné deti majú toľkej drzosti a ako aby rodič povedal že si nevie radu s vlastným deckom naše mami by si sním rady vedeli raz dva kľudne ho dajte k mojej mame na týždeň bude viac bitý jak sýty a veľmi rýchlo sa naučí správanie môj názor je že je rozmaznaný keďže vie že maminka nič neurobí ani tatik len mu chytia ruky ja by som mu tie ruky zlomila...keď bude biť deti v škole tak potom sa nečudujte keď vám príde synačik zo zlomeným nosom keď si ho chytia deti po škole ako sa povie ohýbaj ma mamko dokým som ja Janko potom vám už ani svätena voda nepomôže!

martyzpp
30. jún 2020

@lia_nka no, dieťaťu by som ruky lámať nešla 🙄 a keď bude biť deti v škole tak asi sa to niekde naučil, nie? Žeby doma? Je správne oplácať bitku bitkou ak nechcem aby sa viac bil? Neprotirečím si?

katulienkax
30. jún 2020

@martyzpp prd doma proste chalani to majú v sebe niektorí sú viac agresívni ini utiahnutí. A úplne stačí že to vidí na ihrisku nejaké decko ho tapne a rodič ho vôbec nebije a už sa začne bit

katulienkax
30. jún 2020

Pamätám si situáciu keď skoro ročný bratranec prišiel k mojej dcére a začal ju ťapkat po chrbte a náramne ho to tesilo. To si myslite ze ho tlkli rodicia a odtial to mal?

janka2273
1. júl 2020

@martyzpp ona to myslela iba obrazne,určite by nikomu ruky lámať nešla😜😉
a žiaľ má pravdu v tom,že dnešné deti bývajú často drzé 🙄je to výchovou a tá prísnejšia zaberie prakticky vždy... samozrejme všetko s mierou 😉tiež som syna netĺkla od rána do večera,no moja výchova zabrala, kdežto za iné deti v našej spoločnosti som sa častokrat fakt hanbila😱🙄

nairia
1. júl 2020

@lia_nka ja som raz na mamu ako mozno 4-5rocna vyplazila jazyk... taka mi letela vzduchom chladena, ze som jazyk nevyplazila uz na nikoho 😂

joysi
1. júl 2020

@martyzpp lenže niekedy ma lepší účinok jedna výchovná ako 3 hodiny vysvetlovania....myslím si, že je rozdiel v akom veku chceš, aby dieta pochopilo, že robi zle....take 4 ročne dieťa ak robí zle treba mu capnuť po rici, ale 7 ročnému už by som radšej vysvetlila...

martyzpp
1. júl 2020

@joysi vieš, dieťa ale neprestane robiť zle preto lebo sa to nemá a nepatrí ale preto lebo sa bojí bitky

joysi
1. júl 2020

@martyzpp vlastna skúsenosť...môj otec bol totálna citlivka takže ten by nám modré z neba zniesol....pri ňom som si stale dovolila viac, lebo som vedela, že môžem....mama bola "generál" 😁 stačilo, keď na mňa skaredo pozrela a vedla som ktorá bije...bola prísna a dôsledná...hranice boli jasne nastavené a ja by som si nikdy nedovolila ju udrieť....tomu sa nehovorí strach ale úcta a rešpekt....moje deti, keď neposluchali dostali vychovnu a neuškodilo im to a ani sa ma neboja....majú 14 a 10 a su to slušne deti....

martyzpp
1. júl 2020

@joysi ja súhlasím s hranicami a prísnou výchovou ale nie bitkou...ja si pamätám z detstva ako ma raz mamka udrela po zadku. Nepamätám si prečo, pretože som si neuvedomovala, že robím niečo zlé. Ja som sa jednoducho hrala ale mamke sa to asi nepáčilo a vytrieskala ma. Jediné, čo si z toho pamätám je, že som ostala zarazená, zahanbená a myslela som si, že ma mamka nemá rada. Z ničoho som sa nepoučila, pretože som nevedela čo som urobila zle. Mala som vtedy 4 roky...môj syn má rok, nemám predstavu aké to bude neskôr ale rozhodne ho nechcem rozmaznať. Hranice budú a bude ich musieť rešpektovať hoci sa bude hádzať o zem. Avšak veľmi si ho vážim a nechcem ho "ponižovať" bitkou. A aká je to spravodlivosť keď ja som väčšia a silnejšia a dovolím si ho udrieť keď on ešte takú silu nemá, aby sa bránil? A potom, ak začne biť iné deti, JA sa budem hanbiť lebo som mu predsa šla príkladom. Nepáčilo sa mi čo robí, tak som ho zmastila...ak ho ale biť nebudem a on predsalen nejaké dieťa udrie, tak ja budem mať svedomie čisté. Poviem mu, že to odkiaľ videl takéto spôsoby riešenia konfliktov? V žiadnom prípade sa takto k iným nesprávame. Veď predsa keď manžel alebo kolega urobia nejakú chybu, nepôjdem ich vytrieskať.

joysi
1. júl 2020

@martyzpp jasne chápem čo tým myslíš...moje deti dodtali vychovnu po rici a zatiaľ neviem, aby konflikt riešili fyzickým násilím...preto som pisala, že je potrebné rozlíšiť kedy je dieťa vekom/vývojové pripravené "prijať" rozhovor a kedy capnutie po rici....každé dieťa je iné...ja som bola šidlo tak som dostala po rici....zanechalo to na mojej psyche stopu? Nie....toľko môj nazor na riešenie ak dieťa bije tata - maminu 😉

janulik2008
1. júl 2020

Pozri mam neter kt bude mat 5 a ku mne si dovoli lebo sak krstna no ale k mame si nedovoli lebo mama ma respekt. Ked bije? Vratim ... on chapem 4 rocny neni rocne dieta uz ma rozum