Syndróm dráždivého čreva - liečba

19. júl 2022

Ahojte, máte niektorá skúsenosť so syndrómom dráždivého čreva? Podľa všetkého mám tento syndróm, skôr ako navštívim všeobecného lekára, chcela by som sa tu opýtať, aké lieky sú vhodné pri tomto syndróme. Ja zatiaľ užívam Imodium, keď mi je zle.

mmoonna
7. júl 2023

@pupetko263 mne zabral okamžite,aspoň o sa týka kŕčov a hnačiek

mirka2405
7. júl 2023

Mne velmi pomohol imodium.

pupetko263
7. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna myslíš že aj mne zaberie? Ja som ho začala užívať od včera večera ešte predtým som dosť dlho užívala Reasec a asi si myslím že od neho mám nafúknuté brucho čo som čítala v letáku

mmoonna
7. júl 2023

@pupetko263 tak to ja neviem,aké pokiaľ máš to dráždivé črevo, tak by mal. Mne sa veľmi uľavilo .

pupetko263
7. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mmoonna bola som u gastroenterológa a ten mi ho predpísal

mmoonna
8. júl 2023

@pupetko263 tak hádam bude dobre

mikussik
8. júl 2023

@pupetko263 aj ja mám už takmer 10 rokov diagnózu Syndróm dráždivého čreva. Prešla som endoskopiou, aj kolonoskopiou. Po vyšetreniach mi potvrdili syndróm, dali mi tiež duspatalin, ale viac mi pomohol reasec (bez predpisu takmer totožné Imodium), dieta a hlavne po rokoch mi pomohlo AD. Psychika stojí za väčšinou chorôb, no najmä pri tomto syndróme. Čreva viac pracujú, sú stále pod stresom, preto sú kŕče, nafukovanie a z nafukovania bolesti brucha (keďže sú čreva rozduté nafukovanim). Občas pomáha aj priložiť si teplo na brucho, ale najmä upokojiť sa. Lenže aj ja som z toho bola neustále v strese a nevedela som z toho kola vyjsť. Hanbou nie je ísť k psychiatričke. Každý z nás sa v živote vie inak vyrovnávať so stresom, ale ak prekročí únosnú hranicu, už je potrebná pomoc lekára. Nenechajte si utiecť život a trápiť sa. Mne to trvalo veľa rokov, kým som si priznala, že si sama pomôcť neviem. A viete čo, nehanbím sa, že mám AD, konečne žijem, lepšie zvládam stres a zmenila som svoje hodnoty v živote. Len ľutujem, že som to neurobila skôr.

pupetko263
8. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mikussik lenže Reasec nemôžeš dlhodobo lebo je návykový že vraj

pupetko263
8. júl 2023
Používateľ pupetko263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od pupetko263.

@mikussik teraz užívaš antidepresíva?

mikussik
8. júl 2023

@pupetko263 ešte užívam Ad, ale už len nízku dávku a časom už budem bez nich fungovať. Niekedy má človek "vybité baterky" a potrebuje sa nabiť. Na tom nie je nič zle ani sa zato nemám prečo hanbiť. Každý z nás má svoje hranice a nemôže o sebe tvrdiť, že sa mu to nemôže stať. U mňa to začalo silným stresom, dlhodobé obdobie, z ktorého som nevedela vyjsť. Keď sa mi syndróm prejavil, bála som sa ísť aj do práce. Poznala som všade toalety, prestala som chodiť von. Po čase, po úprave stravy sa telo tiež upokojilo, ale len dočasne. Raz obdobie behania inokedy pokoj. Až na začiatku covidu sa to všetko zlomilo. Najprv som začala chodiť ku psychologičke, ktorá sa snažila pomôcť mi, ale už som potrebovala aj AD od psychiatričky. A ako som ich dostala, pracovala som aj so psychologičkou a vďaka týmto ženám som opäť začala normálne fungovať a hlavne som sa naučila a samozrejme ešte stále sa učím spracovávať najmä stres. A konečne som sa začala venovať aj tým aktivitám, od ktorých som upustila. Vrátilo sa mi sebavedomie, niektoré situácie neriešim, nejde o život. A pomohla mi zmena práce, ale k tomu mi pomohlo aj AD a ako som spomenula, zvážiť čo je naozaj v živote dôležité. Ak ešte zvažuješ ako to riešiť a nechceš lieky, skús aspoň raz do týždňa napr. jogu, alebo tanec, niečo pričom sa uvoľníš a aj telo sa trochu upokojí.

mikussik
8. júl 2023

@pupetko263 a áno, reasec je návykový. Dávala som si ho najprv celý a postupne som si ho dala na polku, neskôr na štvrťku a teraz ho nosím v kabelke "keby niečo".

kismarika
22. aug 2023

@mikussik Ahoj, prosím Ťa, konkrétne ktoré AD Ti pomohli a za cca akú dobu? Ďakujem pekne 🙏

mikussik
22. aug 2023

@kismarika nejaký čas to trvá kým ti nasadené lieky začnú účinkovať. Pre mňa bol prvý mesiac boj a potom jedného dňa po vyše mesiaca som sa začala lepšie cítiť a už to bolo fajn. Začali má baviť veci, ktorým som sa prestala venovať a aj mnoho nepodstatných vecí som prestala riešiť. Prišlo to samé, ale je to práca tbl.,ale aj práca na sebe. Neľutujem to, len ma mrzí že som do toho nešla skôr a to len kvôli tomu, že niektorí ľudia ad odsudzujú a hovoria o nás ako o bláznoch. Odvtedy viem, že nemajú pravdu. Duša a myseľ je veľmi krehká, treba sa o ňu starať a nepozerať na to, čo iní tvrdia. Každý z nás sa môže dostať do podobnej situácii.

kismarika
22. aug 2023

@mikussik Ďakujem Ti za odpoveď,mohla by si prosím napísať meno toho konk.lieku,ak nechceš verejne,tak kľudne súkromne?

eli263
9. nov 2023
Používateľ eli263 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od eli263.

@mikussik ahoj prosím ťa mohla by si mi napísať názov lieku na AD môžeš aj súkromnú správu

jan123m
9. apr 2024

@kiki68
@kiki68 odkiaľ mas ze je to predskokan crohna ?