Ťažký covid pacient na kyslíku - priebeh a skúsenosti

red_cat
3. feb 2021

Ahojte,

Mali ste prosim niekoho na kysliku so zapalom pluc? Ocina mam takto od pondelka:( je tazky onko pacient a hrozne sa bojime. Tazko sa mu dycha. Teraz je 8my den co ma priznaky, tazkosti s dychanim uz ma 4 dni. Prosim ake su vase skusenosti s liecbou kyslikom v nemocnici u takychto ludi? Velmi sa onho bojim:((

didi2102
6. mar 2021

@ivaa_ u mňa ostalo tiež že zatiaľ necítim chuť ani čuch na 100percent,no mám pocit vody v pľúcach,pokaslievam a niekedy keď hovorím má začne dusiť,neviem si predstaviť keď ma môj otec zasiahnutych90 percent ako to bude a aké následky,ale sme radi nech to je akokoľvek že utiekol hrobárovi z lopaty

red_cat
autor
6. mar 2021

@ivaa_
@didi2102 dievcata nechcem vas strasit ale toto je tak nevyspytatelna choroba. Aj nam povedali v piatok ze sa stav lepsi a ze ma saturaciu 98, ze mu zacnu znizovat kyslik. Povedali ze sa z toho dostane. A nadranom zomrel:( drzte sa..ja neverim uz lekarom ze robia co sa da, starostlivost mizerna..

red_cat
autor
6. mar 2021

@didi2102
@ivaa_ a ja som po kovide 6 tyzdnov a mam neuropatiu a zjazvene pluca. Zle travenie, depresie a uzkosti, mozgovu hmlu, tocenie hlavy, zlu pamat..to su uz len take ceresnicky na torte. A to mam 31r a som inak zdrava

didi2102
6. mar 2021

@red_cat prosím ťa ako ti zistila zjazvene pľúca? Ja som bola na obyčajnom RTG vraj ok tak neviem , mám ísť na pľúcne tam asi poviem nech mi urobia ďalší RTG

didi2102
6. mar 2021

@red_cat inak ja beriem teraz tie atb a kortikoidymam tiež 31,cítim že mito veľmi pomohlo

haanovajana
6. mar 2021

@ivaa_ moja mama takto skončila v nemocnici,po 3 dňoch na plucnej ventilacii.Nedávali jej veľkú šancu 3tyzdne bola napojená na umelú pľúcnu ventilacii a prebrali ju.Z ARA bola na jiske a potom na normálnej izbe.Teraz je už 4 týždne doma z nemocnice.Len nevedela chodiť s teraz už chodí na jednej paličke,každý deň musí cvičiť.A to sa nevedela sama posadiť nič,bola plienkovana.

ivaa_
6. mar 2021

@haanovajana ach už nech to všetko skončí konečne :( je to hrozne , proste mladí ľudia zomierajú

red_cat
autor
6. mar 2021

@haanovajana este ze exisuju stastne konce🙏 skoda ze aj my sme sa nemohli tesit..a uz je definitivne po vsetkom a nadej je prec:(

baskaaa5
14. mar 2021

@red_cat to mi je ľúto môj ocko včera zomrel tiež mal saturaciu 95 tak sme verili a na druhy deň už bol na UPV a o pár dní zomrel primite odomna úprimnú sústrasť

red_cat
autor
1. sep 2021

@ivaa_ ako ocinko? Dostal sa z kovidu?

red_cat
autor
1. sep 2021

@baskaaa5 och to ma mrzi😢 uprimnu sustrast, drzte sa

red_cat
autor
1. sep 2021

@didi2102 a tvoj tatik ako? 🙏 vyliecil sa? Snad ano a s co najlahsimi nasledkami

didi2102
1. sep 2021

@red_cat otec ma pľúca na 60percent,stále on,stále nález na pľúcach,berie koooopu liekov,opúchať ... Visa vráti do práce sa stále nevie,ľahko sa zadycha ,v lete mu telo kolavovalo z vyšších teplôt a mal horúčky 39 bežné,je to ešte na dlhú trať no už povedali že pľúca sa nikdy nevrátia do pôvodného stavu

ivaa_
1. sep 2021

@red_cat ahoj áno našťastie sa dostal . Ale stále je taký zadychany aj po takom čase :/ a stále chodí na pľúcne lebo sa mu ťažšie dycha stále

baskaaa5
7. sep 2021

@red_cat dakujem