Teploty a dojčenie

6. máj 2023

Ahojte, malinký je plne dojčený, má 12dní. Všetko to začalo po utorkovej poradni. V noci z utorka na stredu som dostala teplotu 39,8 a neskutočnú zimnicu. V stredu nič, ani v noci.
Vo štvrtok v noci zase to isté. Znovu teplota ale nižšia a samozrejme zimnica, začal ma bolieť pravý prsník ale od spodu a už ani ten nebolí… celý piatok som bola v pohode a túto noc zase. Teplota 39,6, neskutočná zimnica a trpnutie prstov na rukách…. Teraz mám teplotu 38,4…. Poraďte mi čo mám robiť. Laktačná mi včera poradila jesť brufen 400 každých 6h. No žiadna úľava… ani necítim že by som mala nejaké hrčky, bolesť prsníkov alebo čo… tvorba mliečka sa mi tiež znížila 😞 máte niekto podobnú skúsenosť ? Dokopy mi nič nie je, iba tie teploty ma trápia a nerada by som prišla o mliečko😞

Ďakujem 🫶

sajmonka_1216
6. máj 2023

mne sa to stalo, ked som mala zápal prsníka, alebo žľazy, neviem teraz... ale to som zistila až potom, nič mi nebolo, ani nebolelo, len presne ako vravíš teplota, zimnica..
nepomohlo nič iné, len neprestať kojiť a na teplotu paralen napr... nič iné ti zrejme ani nepomôže

autor
6. máj 2023

Ale tak dlho mať teploty ? Neviem či ísť dnes na pohotovosť alebo čo… a či rovno na gynekologickú alebo normálne na urgent ? momentálne teplota 38,8….

zuzkacik4
6. máj 2023

No mas pravdepodobne zapal prsnika... treba vela, vela kojit, no ak sa ti zapalil prsnik, treba aj dat pozor, ci sa ti male dostatocne dobre prisava...mozes ibalgin, ale skor sa odporuca paralen... ak by sa to zhorsovalo, chodi sa s tym na gynekologicku pohotovost...

autor
6. máj 2023

On mi spí 3h, niekedy sa budí po 2hodinách… pekne počujem ako prehĺta, sem tam len dudle a spí na tom prsníku… vtedy ho samozrejme budím aby papal

taktotedanie
6. máj 2023

Odsavajte
Ak sa to nezlepsi musite na pohotovost potrebujete antibiotikq

autor
6. máj 2023

Ja už ani nemám čo odsávať… asi som ho naozaj stratila 😞

mareka49
6. máj 2023

Ale ved pokoj.
Kojím ďalej na požiadanie a v prípade tlaku odsávame.
Vsetko sa upravi.
Ak Teplôt nepolavia, samozrejme lekár.
Určite je to z toho???

autor
6. máj 2023

Prsia sa mi už vôbec nenalievajú… idem akurát z pohotovosti, nevedia čo mi je… pichli mi injekciu na sťahovanie maternice a predpísali mi antibiotiká…

autor
7. máj 2023

A dnes v noci znovu…. Zimnica a 39,3…. Ja už nechápem čo mi je

zuzkacik4
7. máj 2023

Treba vydrzat, ono to trva trochu kym zaberu atb...hlavne nestresuj, aj to ma vplyv na tvorbu, ale aj maly to bude citit, ze mas stres a bude viac nespokojny...

autor
7. máj 2023

No dnes ráno extrém…. 40,3, ledva som na nohách stála

sajmonka_1216
8. máj 2023

Nemusíš mat naliate prsia, aby si mala mlieko. Ja mám fakt naliate keď nekojim možno 6 hodín a viac.. len možno prvé dva týždne po pôrode som mala vkuse naliate a potom už nie, preto som si tiež mylne myslela že už mlieko nie je.. ale tá teplota je fakt podozrivá..