Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

kokkin
23. okt 2016

@ivkafu
Dakunem ti za odpoved ,aj si sa nejak liecila alebo si brala ginko alebo dake vitaminy ?

zuzinabila
23. okt 2016

@kokkin nie,lebo som bola prave tehotna.

maryanne2
8. jan 2017

Ja mám tinnitus už takmer 20 rokov, je to dosť intenzívny piskot v ušiach. Ako dieťaťu mi robili množstvo vyšetrení s tým, že nič nenašli, a že to neskôr prejde, ale nič také. Neskor som si na to zvykla, ani som to nevnímala, ale v poslednom čase to zase počúvam,neviem či sa to zhoršilo, alebo ja sa moc sledujem. Bola by som taka rada, keby som počula v tichu naozaj to skutočné ticho 🙂

majkam6
8. jan 2017

@maryanne2 ja ho mam 7-8rokov.a najhorsie je to ze posledne co v zivote budem pocut je ten zvuk. menia sa my tony aj intenzita ale zvacsa su to take cikady.mame s manzelom uz oddelene spalne kvoli tomu lebo ja nedokaEm zaspat v tichu on zase naopak.mne sa ta meni su obdobie ked je to tichsie a az ma tak neobmedzuje a niekedy to je take ze sa idem zblaznit.napr ked ide burka alebo ked sa meni tlak a ked ma boli chrbat

landakova
8. jan 2017

@majkam6 aj u mna sa to meni a tiez ked boli chrbat piskanie sa mi zda silnejsie niekedy sa mi zmeni intenzita tónu az mi to je neprijemne ja mam este aj ten problem ze mam slabší sluch v tom uchu mam nervy z toho

maryanne2
16. jan 2017

@majkam6 Tiež už spím oddelene, v obyvačke, lebo blízko je chladnička, ktorej hucanie mi v noci pomaha zaspať...a je to oveľa horšie po 20 rokoch..zas mam kopu vymennych listockov na vyšetrenia

jankulina
16. jan 2017

Baby skúste cordyceps a herícium, ja na tom frčím už rok a mám po roku výrazné zlepšenie. Zrejme to mám zo zápalu. Nechcem robiť reklamu, ale mne to naozaj pomohlo. Popri tom Milgama, cecko, olej z vlaskych orekov lyžička denne, občas vitamín D a železo. Hlavne mi pomohol ten cordyceps, je to celkovo aj na imunitu a hlavne na skryté zápaly, tiež na cievny systém. Herícium pomáha obnovovať nervové vlákna. Poštudujte. Rýchle uzdravenie. Mne ešte chýba tak 5% a budem ok 🙂 verím tomu, to je základ.

majkam6
16. jan 2017

@jankulina a ako dlho ta trapil tinnitus

lucylka25
16. jan 2017

@egyptanka Ja by som vam doporucila homeopaticke vysetrenie. V homeopatii mame na tinitus okolo 300 liekov. Zalezi na tom, ci vam v usiach piska, zvoni, huhle, atd. Tiez odkedy problemy mate, co ich sposobilo, co sa vam v zivote vtedy dialo, aku mate povahu, ako to cele beriete, atd. Homeopat vam da presny liek presne na vase symptomy a povahu. Ak by ste potrebovali doporucit homeopata, poradim vam dobreho vo vasom okoli. Ja osobne pracujem v BA, ak by ste mala zaujem sa dat vysetrit. Majte sa pekne a drzim palce!

jankulina
16. jan 2017

@majkam6 rok a ešte ma trošku trápi, ale to najhoršie je za mnou.

landakova
17. jan 2017

@lucylka25 dobry den viete mi poradit neakeho v žilinskom kraji?

lucylka25
17. jan 2017

@landakova jasne, píšem IP ;)

zuzinabila
17. jan 2017

@jankulina ahoj,kde sa to da zohnat?

jankulina
17. jan 2017

co som si nastudovala mna najviac oslovil cesky vyrobca mycomedica. Pozrite u nich na stranke. Ja si tieto vyrobky kupujem z http://www.zdravie-global.sk/ tam ich majú najlacnejšie. A sú to ich výrobky od firmy mycomedica. Mňa osobne viac oslovila táto čínska medicína ako homeopatika - myslím, že to má väčšie účinky. A hlavne to na východe používajú tisícky rokov. Neviem či homeopatia má taký účinok. Počítajte si o tom.

jankulina
17. jan 2017

@zuzinabila
na stránke mycomedica je aj poradňa, odpovedia vám do jedného dňa, ja komunikujem s nimi a veľmi mi pomohli.

zuzinabila
17. jan 2017

@jankulina dakujem,precitam si,cinsku sice nepoznam ale homeopatia je totalna loz,vsade sa o tom pise a ludia na to z nejakych nepochopitelnych pricin stale naletia.

czechzuzanaba
18. jan 2017

Caute baby, chtela jsem se zeptat, berete leky pri tom T.? 10 dni dozadu mi zalehlo v uchu a spustily se mi vselijake zvuky v hlave. Spoustecem byla asi diskoteka. Dr. z ORL me poslala do nemocnice, dali mi 5 infuzek, no bez vysledku. Poslali me domu s tim, ze mam brat leky (agapurin a betahistin). Jenze, me se zda, ze s temi leky je to jeste horsi. Jsem citlivejsi na nektere zvuky, napr. kdyz deti mluvi na me dve zaroven, pracka zdime a pod. Vecer se mi stalo ze jak ta pracka zdimala, uplne mi to delalo tlak v hlave. Premyslim, ze radsi se na ty leky vykaslu, vsak to mam o dost horsi, nez kdyz jsem sla do te nemocnice. Zacinam dnes rehabky na krcni pater, ale to asi jen zkousi, ci to nahodou nepomuze...Hlavne to zalehnute ucho je problem. Taky se mi honi hlavou, ci to nemam napriklad jinou pricinu, treba neco neurologickeho, nevim...dr. mi zatim rekli, ze mam byt trpeliva a cekat. No ty prasky mi delaji fakt zle. Vsecko tak citlive slysim, huci mi v hlave a celkove su z toho nestastna, ci jak to mam popsat :D Nekdo podobna zkusenost? Napiste nekdo ze vam to zmizlo 🙂))

simca06022011
18. jan 2017

@czechzuzanaba vydrz a rob co ti kaze lekar, 10dni je naozaj malo na vyriesenie.

czechzuzanaba
18. jan 2017

@simca06022011 jenze me ty leky delaji zle. Vsak me leci tech 10 dni a je to o hodne horsi, nez kdyz jsem tam sla. To jsi tak mela tez? Me pripada, ze zatim pani doktorka zkousi, co by mohlo treba pomoct. Vlastne pricinu jsme jeste nenasli, ze proc to mam...Mam nizky tlak a ty prasky nedavam. To se tak neda existovat. To radsi at mi piska v uchu... Chtela jsem se tu jen zeptat, ci nekdo ma podobnou zkusenost, ze se mu po zacatku lecby stav spis zhorsil...

czechzuzanaba
18. jan 2017

@simca06022011 ale diky za odpoved, ja vim, myslela jsi to dobre.

simca06022011
18. jan 2017

@czechzuzanaba ale ona nema sklenenu gulu,aby vedela z coho to mas ;) ak ti nie je dobre z liekov, treba ist ku nej spat, ze ti je z nich zle a nech riesi daco ine... mne pisakalo v usiach hadam aj dva roky po zapale stredneho ucha a teraz ma to sem tam chyti, ale uz je to z chrbtice skor.. a sumi mi v nom viac menej stale, na to som si zvykla uz :D lieky som na "pisakanie" asi tiez vyhodila ak sa dobre pamatam.. dostala som nejake ale uz si nazov nepamatam naozaj :D

czechzuzanaba
18. jan 2017

@simca06022011 akorat jsem se vratila, rekla mi, ze to mam dal brat a cekat. Zkusim este jinou dr. asi.

jankulina
18. jan 2017

@czechzuzanaba mne betahistin nezabral, pisu ze az po 3 - 5 mesiacoch užívania, ale keď mi nasadili cavinton to som hneď pocítila malú zmenu a maličké zlepšenie. Treba to len riešiť s lekármi, prípadne doplniť orl a potom aj neurológa.

czechzuzanaba
18. jan 2017

@jankulina dekuju.

jankulina
18. jan 2017

@czechzuzanaba u akej doktorky ste boli? Treba ísť na orl.

czechzuzanaba
18. jan 2017

@jankulina prave ze jsem byla na ORL. Moje ORL dr. me dneska ale odpalkovala, ze uz patrim do nemocnice (mam tam jit na kontrolu pristi ctvrtek, 10 dni od propusteni po infuzich), a kdyz jsem ji rikala, ze ty leky mi nedelaji dobre (fakt je mi po nich zle), tak mi rekla, ze at je beru, nebo to budu mit do konce zivota a to prej teda muze tak byt i kdyz je brat budu. Tak me potesila. No ja jsem si dnes uz ty leky nedala, je mi o hodne lip, normalne vidim, dala jsem si spunty do usi, to mi dost pomaha na ten tlak, kdyz nic neslysim, tak me nic nedrazdi. A budu doufat, ze se to spravi a uklidni. Neumim si predstavit ty leky brat 3 - 5 mesicu jak tu nektere pisete, nevim, mozna tim ze mam nizky tlak, na ne nereaguju dobre.

jankulina
18. jan 2017

@czechzuzanaba chodte sa este poradiť s obvodnou.

czechzuzanaba
19. jan 2017

@jankulina no vcera jsem si dala na cely den vatu do usi, mela jsem je cely den v klidu a dnes rano je to teda o poznani lepsi. Dam tomu asi par dni cas a uvidim.

jankulina
20. jan 2017

@czechzuzanaba určite treba odsledovať čo vám najviac vyhovuje. držte sa, rýchle uzdravenie prajem 🙂

czechzuzanaba
20. jan 2017

@jankulina dekuju. no stale cekam ze to prejde 🙂 kazdy rika ze to chce cas. Objednala sem se este aj na Kramare na stredu, kdyby bylo jeste treba. Radsi vic nazoru..Ale dekuju ze na me myslis 🙂