Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

lucia10899
28. feb 2018

Ahojte som rada ze som nasla tuto temu...manzel trpi tinitusom a ma aj stratu sluchu chce by skusit infuznu liecbu len jeho usna mu povedala ze ho nikam neposle ze si to ma vybavit sam...viete mi s tymto poradit nejaku nemocnicu Po.Sl.Ke napr.za kym treba ist ako sa to da vybavit?

lubiss
28. feb 2018

@lucia10899 nech si da ziadanku od obvodnej a navstivi inu usnu lekarku..ja som presla cez 2 takisto..to co je za pristup ze najdi si sam by som jej povedala svoje pani doktorke zeby nato nezabudla do konca zivota

ma812
28. feb 2018

@lucia10899 to co ma za doktorku🤔 vymenit. Ja som bola tiez najskor u jedneho lekara co mi o nicom nepovedal a tu zalezi na case. Infuzie su fajn no mne najlepsie urobili injekcie. Ma narok 2x za rok, cize raz za pol roka. Je to 10 injekcii kazdy den. Ja som bola aj v hyperbarickej komore ale nezabralo. Nech si necha prezriet krcnu chrbticu a hlada dovod preco huci... vela stastia 😉

ivuska027
28. feb 2018

@lucia10899 ja som chodila na infuznu stanicu do Košíc - stare mesto, kde mi tiekli 10 dni po sebe 2 infuzie. Treba sa tam objednat, aby mali termin, lebo tam je cca 15 lôžok, takze treba presny termin. Inak toto sa musi pustat pod dozorom, nerobi to krciar. Este moze internista, ale nemaju na to kapacitiy, takze tato stanica je riesenie. Krcny mi normalne napisal co mi maju pustit, v akej kombinacii a mnozstve, dala recepty do lekarne na injekcie(fyziologicky roztok tam maju) a šla som. Platil sa tam nejaky manipulacny poplatok, ale nebola to nejaka vazna suma. Ja som bola sledovana aj u neurologa (myslím, ze mam precerpany limit v poistovni na CT a MRI asi na 10 rokov, čo mi ho tolkokrat robili 😀 ) Trochu sa to potom zlepsilo, ale vratilo sa to.

lucia10899
28. feb 2018

@lubiss ze ona nema kompetencie mu uz ako pomoct tiez si myslym o takej ochote svoje

lucia10899
28. feb 2018

@ma812 tie injekcie ti aky dr.pichal obvodny?

lucia10899
28. feb 2018

@ivuska027 a o takej stanici v Po nevies to mame blizsie? Uz bol asi pri troch usnych za polroka vsade ho len odbiju predpisu lieky a ked sa pyta ci ho niekam neposlu tak ze bud sa s tym neda nic robit alebo nech si vybavuje sam ...nechapem taky pristup ku pacientom...bol uz aj sa pytat na tu komoru ale ta je draha pre nas a poistovna to nepreplaca...

ivuska027
28. feb 2018

@lucia10899 v Po neviem, bola som rada, že v Ke je také. Skús nájsť na internete.
No a nech ide ďalej, neurológia

lucia10899
28. feb 2018

@ivuska027 v ke kde najdem tie infuzie?

ma812
1. mar 2018
indigirl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
indigirl
5. mar 2018

Beriete niekto antidepresiva na tinnitus? Ake vam pomohli resp.nezhorsili piskanie?

seso
5. apr 2018

.

seso
5. apr 2018

Ahoj,chcela by som sa opytat ci niekto z vas skusil hyperbaricku komoru na Tinnitus?Doktor mi odporuča vyskúšat.(mám tininitus 5 rokov)

zojka07
5. apr 2018

@seso moja matka trpi tinitusom vyse roka a absolvovala.komoru - 10 sedeni, zial, nepomohlo asi ani troska.

seso
5. apr 2018

@zojka07 fuha to vážne?A nevieš mi povedať či poisťovna aj niečo preplatí?Je to dosť penazí.Neviem či mám ísť do toho mam 36 rokov a tinnitus mam 5 rokov.

zojka07
6. apr 2018

@seso ona chodila do Mt, poistovna jej polovicu preplatila, ale aj tak si doplacala 25 eur za 1 sedenie, ale poistovna na samotnu dg.tinitusu komoru nepreplaca, ona mala este aj znizenu pocutelnost. Treba vyskusat, kazdemu pomoze nieco ine, ale urcite nie menej ako 10x. Vyskusala este laser u jedneho dr. V DK, to si celkom pochvalovala, ale teda tiez nepomohlo

seso
6. apr 2018

@zojka07chcela by som do NZ a tam kukam cennik 70€ /jedno sedenie.Zda sa mi to vela,ale co uz.Zdravie je len jedno

fazulkova
6. apr 2018

@indigirl ahoj, moj priatel berie antidepresiva aj na tinnitus, on ma ale aj Meniera, chodil po orl, neurol., psychologoch a nic mu naozaj neomohlo, bral vazodilatancia, nootropika, vitaminy a nepomohlo... antidepresiva aj anxiolityka mu pomohli, bez nich by sa mu tocila hlava a zvracal pri kazdom strese vascsom, hucanie a piskanie je stale, ale v mensej intenzite.. on je aj bubenik a na jedno ucho horsie pocuje.. neviem, ci n to naozaj existuje nejaky liek.. ja som mu rozne caje pokupila, mal aj ten strojcek so sumom a nic..podla mna to je najma v hlave, ako vsetky choroby..

lubiss
6. apr 2018

@fazulkova a skusal napravenie chrbtice ? akupunkturu ? mne to pomohlo dost..a nie nie je to v hlave ja nemam ziadny stres nic co by nemal kazdy bezny clovek a zacalo mi to po posranej viroze...

seso
6. apr 2018

@lubiss ahoj ,akupunkturu kde robia?

ma812
6. apr 2018

@lubiss a akupunkturu na krcnu chrbticu? Mna dost boli aj ju mam dost stuhnutu. Verim ze tinitus mam z casti aj z toho. + stres a rychle zivotne tempo...

seso
6. apr 2018

@ma812 tiez mám problémy s chrbticou,mam vysunutu platničku o 4mm .

fazulkova
7. apr 2018

@lubiss tu chrbticu riesil, ale nic naozaj nepomohlo,,,akupunkturu som mu tiez navrhovala, ale jeho niekam dostat.. tebe to pomohlo?

seso
7. apr 2018

@fazulkova mne zatial nic nepomohlo.Ja to mam take hučanie skoro stale.Piskanie len trocha a to mi az tak neprekaza.Len dr.ma posiela este do tej komory.Vlani som tam volala a povedali mi ze zatial na Tinnitus to nikomu nepomohlo.Tak zato rozmyslam ze co robit.Dr.ze treba vsetko skusit ked nechcem byt uplne lucha ako 60 rocna.

ma812
7. apr 2018

@seso ja som bola v komore a za mna ziaden ucinok. Boli tam ine pripady po havarkach, tazky cukrovkari, ja som si tam az hlupo pripadala. Nie je to nic prijemne na hodku a pol vas tam zavru, ja som mala s tym problem dost. Na slovensku to poistovna nepreplaca...

seso
7. apr 2018

@ma812 Mas dlho tinnitus?

seso
7. apr 2018

@seso
@ma812 co si este skusala?

eliska13
7. apr 2018

@ma812 a chodíš na masáže či pravidelne k neurológovi?lebo tinnitus je väčšinou z krčnej chrbtice bloky, spazmy, vysunutá platnička to je na dlho...neurológ zvykne dať infúzie, injekcie, ale môže tam byť zápal a na chrbticu treba denne cvičiť aspoň 10 min naťahovanie cviky na uvoľnenie svalstva s pravidelnými nasazami nech sa tie stvrdnutú miesta svaly šľachy uvoľnia