Tinnitus. Ako sa s ním dá žiť?

egyptanka
14. mar 2008

Ahojte,
pred par dnami mi diagnostikovali tinnitus a tym sposobene piskanie v oboch usiach. Dnes ma prepustili z nemocnice po infuznej liecbe, absolovovala som vyse 10 infuzii a beriem Tobekan 40 mg a Agapurin SR 400. Mam ovsem dojem, ze liecba nezabrala a piskanie je intezivnejsie. Viete mi povedat ako sa s tinitom da zit, pripadne obmedzit to nechutne piskanie?
Robim ako telefonistka a toto mi dvakrat nepridava k 100% vykonnosti v praci.
Dakujem za pomoc, vsetky rady privitam ...

jankulina
23. máj 2022

@ane12 Boli ste s tým u lekára, ihneď na ORL, keď Vám oni nepomôžu tak zacnine s bylinkami. mne pomohli len bylinky, postupne sa liecit a tiseni minskych zvonu si pozrite cez google, su to bylinne tablety.

maria200981
23. máj 2022

@ane12 dobry den pobehala som vela doktorov nik mi nic nenasiel… az som sa dostala k celustnemu doktorovi… ked som si zatlacila lave lico, blizko pri uchu ak som potiahla ucho i vtedy mi v uchu sumelo a to dost nahlas… plus pri mojom vlastnom hlase a silnejsich zvukoch… zistili ze mam svalove napatie v celusti a to najma na lavej strane… i to lave ucho som mala problemove… celustny zubar my vytiahol na lavej strane zub mudrosti a napichal mi botox do celustne aby mi uvolnil to svalstvo- napatie… od vtedy presiel mesiac mi je ocividne lepsie… vyliecit sa uplne asi nevyliecim ale uz mi nevadi hocijaky co i len troska hlasnejsi zvuk ale len ozaj tie hlastne
, plus rozpravat mozem i hlasnejsie a v uchu mi nehuci sle ak by som kricala tak opat by mi hucalo…
ale pokles a zlepsenie citim aj vnutorne som sa viac ukludnila… takze mne pomohol botox do celuste…

maria200981
23. máj 2022

@ane12 chodte na cetecko hlavy, skontroluje si krcnu chrbticu, jasna vec ze k usnemu doktorovi,zuby mudrosti dajte von - mne sa ulavilo rapidne o dost po botoxe celusti na znizenie napatia vo svaloch a nervoch celuste… ak mate podobne priznaky ako ja skuste ten botox do pravej strane svalu celusti - nachadzaju sa tam nervy ktore maju zakoncenie az v strednom uchu na strmienkovom svale… s strmienkovy sval potom robi sarapatu v uchu tak mi to bolo vysvetlene

ane12
25. máj 2022

@maria200981 dakujem za odpoved, usnych prave obehavam, uz som bola u troch a kazdy mi len povedal ze usi mam v poriadku a teda nevedia co mi je. To pukanie pri rozhovorch je neznesitelne, takisto riady neviem vydzrat. Takisto som bola uz u stomatologa a ten mi dal len na noc chranic, aby sa mi nehbyala sanka, to mi vsak tiez nepomohli, pretoze to uz nosim kazdu noc cez mesiac.. uz som z toho zufala, na zaciatku mi len raz cas zalihavalo v uchu a teraz to preslo do formy ze mi puka/bubnuje v uchu pri hovoreni/silnom zvuku/zivani.. Botox do celuste vam teda dal vas zubar ano? Mozno by som mala opat zajst za zubarom a opytat sa na tuto moznost.

jankafranka
25. máj 2022

@ane12 zvys prijem Becka. Mala som nieco podobne strasne pukanie v usiach, ked som telefonovala akoby mi niekto pri tom uchu stlacal plastovu flasu. V noci akoby sumenie v hlave….velmi citlive usi na vyberanie riadu z umyvacky, alebo ked sa deti prehrabavali v boxe s legom… casom to ustupilo. Zvysit prijem B vitaminu a hoci si nechat urobit krvny rozbor ci tam neabsentuje nieco, nejaky vitamin, mineral…

maria200981
25. máj 2022

@ane12 ano viem co prezivate mne tam bzuci sumi tlakuje … najviac mi vadi moj vlastny hlas ak hlasnejsie rozpravam … plus hlasne zvuky, krik ludi, taniere pribory cinknutşa, trubenie milion inych veci… ten zvuk v uchu je hlasny prehlasuje zvuky navokol tiez mam usi v poriadku …. trapila som sa pol roka skusala vsetko nakoniec mi ozaj ten botox pomohol …. ked si zatlacite pri uchu pri spanku pri lici alebo ked si potiahnete usny lalocek do stran a pustite nevadi vam to? mne vadilo i to… nie kazdy zubar za zameriava na celustne …
musite hladat Ambulancia celustnej ortopedie a dermatologie…
Ked som tam bola tak pri zatinani zubov si vsimli ze tie svaly na lavej strane mam ovela viac napata ako na pravej… pri celusti je mnoho nervov ktore vedu az do stredneho ucha… kedze to zasahuje i na psychiku cloveka ( nie raz som si i poplakala) tak kazdy ti povie chod k psychiatrovi… mne skusili napichat botoch do tej lavej strany ze sa mi uvolnia svaly a nervy na lici a naozaj citim zlepsenie… vzdy mam pri sebe vatu ak viem ze idem do hluku ( do skoly, na svadbu) davam si vatu do ucha… po botoxe mi vadia uz len hlasne veci pred botoxom mi bzucalo v uchu skoro pri kazdom dennom zvuku …. skuste sa opytat teda na ten botox

maria200981
25. máj 2022

@jankafranka kazdemu zabera nieco ine a kazdy moze mat problem niekde inde… mate stastie ze Vam to preslo da sa povedat samo od seba .. ja to uz mam 7 mesiac po botoxe ako vravim lepsie ale vzdy to mam … pozrela som krv pobehala mnozstvo doktorov nik mi nevedel nijako pomoct …

maria200981
25. máj 2022

@jankafranka ja som ani nevedela popisat ten zvuk co pocujem ale ty si nasla ten spravny popis aj pre mna… presne akoby niekto stlacat pet flasu blizko pri uchu

janula2511
28. mar 2023

Žienky okrem piskania v uchu máte aj iné problémy?ako točenie hlavy nestabilita?

maria200981
28. mar 2023

@janula2511 moj tinitus je neobvykli… ja nemam problem v tichosti prave naopak mne sa tinitus spusta pri hlasnejsich zvukoch…
pri hlasnejsich zvukoch mi v usiach( intenzivnejsie v lavom) bzuci, prasti, ako pokazene radio ta intenzita zvuku je silna realne to pocujem - preto sa chranim pri vyraznejsich zvukoch a davam si vatu… ine problemy nedoslychavost alebo tocenie hlavy nemam- na silny tinnitus mi pomohol botox do celustnych svalov ak by to niekomu pomohlo…

ma_rek
9. jún 2023

Ahojte, tak ja sa zatial trapim s tinnitusom 6 mesiacov a to hucanie az piskot 24/7 v obydvoch usiach niekedy neskutocne hlasno a do toho cvrcek solista hlavne v lavom uchu. Ako viem je to symptom problemu ktory je u kazdeho iny, cize musim skusat rozne metody riesenia a to vitaminy B12, A, B-komplex, E, Zinok, Magnezium ktore beriem kazdy den po dobu 6 mesiacov, dalej uprava stravy na vyvazenu, dalej pohyb u mna je to beh 4 az 5 krat do tyzdna, dalej minimalizovat stres (neprezivat ho priliz), dalej zvukova terapia a to biely alebo ruzovy sum ktory si pustam do sluchadiel denne na dobu 8 hodin (uz 3 mesiac) ktory si rano nastavim tak aby bol o nieco tychsi ako moj tinnitus co je velmi dolezite, nikdy nie hlasnejsii aby ho nemaskoval a to ma za nasledok ze po dlhodobom pocuvani vase podvedomie sa nauci ze ten zvuk je nepotrebny a ho vypne co ma za nasledok ze vase vedomie ho prestane postupne vnimat.... avsak dolezite je najst skutocny dovod vtedy by sa mal uspesne vyliecit nie len stisit. Ta zvukova terapia naozaj funguje znizilo mi to moj tinnitus na uroven ze ho prestavam registrovat (ostal uz len slaby sum a cvrcek sa zbalil a odisiel dufam ze navzdy) aj ked uz nemam sluchadla na usiach. Tiez idem na fyzio chrbtice a krku plus termoskrining ktory vie odhalit skryte zapaly (hlavne v oblasti zubov) v tele, dalej 4D vysetrenie krvi (subor 126 vysledkov z krvi) Prajem vam vela stastia rychleho sa zbavenie tej hnusnej choroby...

maja16
8. aug 2023

@ma_rek ahoj na ten ružový šum máš špeciálny načúvací prístroj od lekara, alebo len MP3?Ďakujem a držím palce.👍

ma_rek
9. aug 2023

@maja16 Ahoj Maja, je to MP3 prehravac ktoru odporucuje kniha vylecil sem si tinnitus. Model Sony WALKMAN NWE-394B a sluchadla Koss KE/10K. V tej knihe je popisane podrobne preco prave tento model.... hlavne koli tomu ze ma jemnu stupnicu hlasitosti. Este pre tvoju informaciu ako som opisoval v prvom clanku bol som aj na termostrining kde bolo vidiet ze teplota vo vnutry usi je az o 2,5 stupna vyssia nez na povrchu koze a a spravne by mala byt len 1.5 stupna vyssia.... co poukazuje na skrity zapal.... takze som si kupil kvapky do usi coldisept nano silver, obsahuje striebro a med a je to velmi ucinne na zapal. Pouzival som ho 2 tyzdne kazdy den a prestal som pocitovat vnutorny tlak a uz aj (len velmi slabe) svrkotanie zmyzlo uplne na 100 percent.... Ako sa pise v knihe tinnitus je len symptom nejakeho problemu a u kazdeho kto ma tinnitus moze byt problem iny.... cize urcite skusat vsetko dostupne aby sa podchytil problem a potom pocuvanie spravne nastaveneho ruzoveho sumu pocuvat dlhodobo aby sa to vyplo aj v podvedomi.... ja este dodatocne aj meditujem kazdy vecer cize sa sustredim na uz velmi slaby jemny sum chvala bohu uz len v jednom tone a beriem ho ako moju docastnu sucast ktorej sa nebojim naopak sa o nu zaujimam (aky ma teraz podton a aky je silny) a to este urychli proces vypnutia v podvedomi.... Najhorsie co mozes zrobit je ze sa toho budes bat utekat predtim a preco ja a podobne reakcie..... prajem vela stastia s eliminaciou tinnitusu..... ja uz mam problem vecer meditovat kedze ja ho uz niekedy (v upnom tichu) nepocujem.... 🙂

ma_rek
9. aug 2023

linka na stiahnutie ruzoveho sumu z knihy - vylecil sem si tinnitus.
https://uloz.to/file/WxZkyyxZu/pink-noise-z-ame...

ma_rek
9. aug 2023

linka kde sa mozete dozvediet viac o knihe - Vylecil sem si tinnitus https://www.beztinnitu.cz/

maria200981
11. aug 2023

@ma_rek aj ja mam pri hlasnejsom zvuku a este aj pri dotyku tvari ci hlavy (ako nervove senzory ) tlak v uchu az ho pocujem plus ten bzukot… je to velmi neprijemne uz zo mam vyse roka

maja16
21. aug 2023

@ma_rek Ďakujem za odpoveď🙂

ma_rek
21. aug 2023

@maria200981 Ahoj Maria, je mozne ze mas skryty zapal v oblasti ucha.... skus tie kvapky coldisept nano silver, mne velmi pomohli

maja16
23. aug 2023

@ma_rek ďakujem za tip. Vyskúšam, ale chodila som hneď po lekároch a nič....

masabi
6. okt 2023

Pridávam sa do debaty, tiež mi hučí v uchu už asi týždeň, začalo to počas choroby. Počas dňa keď sa zamestná chodím, varím, vonku až tak nevnímam, skôr v pokoji. Pomáha mi zmierniť tamponik vatovy do ucha... (to som zistila tak, že na noc si dávam štuple do uší, keďže manžel chrápe 🤣🙏). Keďže som chodila na ORL (mala som absces), spomenula som to lekárke, jedine čo mi pozrela do ucha a že či nemám problém s kŕčnou chrbticou... No ja mám pocit takého tlaku, akoby mi za ľahko v uchu. Takže nevzdávam to, snažím sa sama si pomôcť... Ako sa dá ale určite si dám ešte inde vyšetriť ucho. Aktuálne idem vyskúšať kvapky Audiron, uzivam Reishi, B12, D3, C, mažem si na prekrvenie lesnú prechádzku alebo Slaviton v okolí ucha, lepím náplasť na prekrvenie. Nie je to nič príjemné len dúfam ze mi to neostane🙏🍀

andrejka67
12. nov 2023

@zuzinabila prosím Vás,aké homeopatiká pomohli na tinnitus? Môj priateľ ho má už rok,je to strašné silné,mal aj Covid a stresy..

zuzinabila
12. nov 2023

@andrejka67 ja som nikdy nebrala homeopatika

ma_rek
13. nov 2023

Ahojte, Tinnitus je sympton nejakeho problemu co je u kazdeho asi iny.... najcastejsie je psychickeho problemu hlavne u ludi ktory aktivne prezivaju emocie ako aj ja 🙂 Velky pozor na stres a hlavne sa nebat, nehnevat na ten tinnitus, ak ho mate skor ho brat ako docastneho navstevnika inac to zacne podvedomie zhorsovat....

kurce22
29. dec 2023

@ma_rek do ucha ci do nosa sa davaju prosim?

ma_rek
31. dec 2023

Ahoj, coldisept nano silver kvaply aplikovat do ucha aj 3 krat denne.