Tlak pod ľavými rebrami

7. jan 2021

Ahojte, uz asi 4 dni mam taku “ťažobu” na lavom boku pod rebrami, take akokeby tlak, neviem z coho to je, ci to je slezina? Alebo oblicka? Co to moze byt? Zacalo to ked mi zacali kramy, vtedy ma bolia aj krize aj brucho a do toho som sa nejak natiahla pre nieco a ma tak pichlo v tom boku ze odvtedy vzdy pri prudkom pohybe to pichalo, usudzovala som to menzesu , ze to prejde po kramoch, nejako to pichanie ano preslo, menzes skoncil, ale zacal ten tlak pod lavymi rebrami. Co to moze byt ??? Je to aj take akokeby nafuknute, cely cas to citim ze nieco proste tam mi vadi...

lienocka73
28. jan 2022

@monikk1901
@smolinka024
@rebeca2 dievčatá ako ste na tom s odstupom času? Prešlo to? Zistili vám čo vám bolo?

simisi
15. okt 2022

@lienocka73 Ty sa mas ako?Mne bolo dobre vyse roka a asi tri týždne dozadu sa mi to opäť vratilo

lienocka73
15. okt 2022

@simisi mne sa to tiež sem tam objaví,ale ja viem,že to mám od chrbtice,tak sa už tým moc nezaoberám...

domca90
23. nov 2022

Ahojte.viete mi s týmto poradiť?lebo ja som už hotová,stále myslím na rakovinu a už mi z toho hrabe....
Bola som u obvodnej(lebo pred 3mesiacmi som začala mať pocit v ľavom boku akokeby mi niečo zavadzalo keď sedím,čupim...)hmatom nezistila nič,bola som na sone brucha,tam tiež všetko ok...a tam mi dr povedala, ze mam ísť k ortopedovi,že to čo cítim môže byt vycnievajuce volne ľavé rebro....aj keď si hmatam,tak cítim to ľave voľné rebro,že viac vyčnieva.myslite že je to normálne a prečo teraz ?keď už mám 36rokov,predtým som to necítila vôbec....alebo v com môže byt problém....
Je síce pravda,že zvyknem často zle sedim na gauči,alebo som 5rokov kojila iba z jedného prsnika. V noci spavala na jednom boku pri kojeni,ale neviem ze by sa to až teraz ozvalo....hlavne sa bojim,že ak by to mohla byt rakovina rebier.....teraz čakám na termín k ortopedovi.
Ako píšem, hotová som z toho....

srnka79
16. jan 2023

@smolinka024 pekny vecer. Nakoniec prisli na to; co to je? Mam podobne - hp lieceny rok, dalsi rok liecenie z vedlajsich ucinkov atb a opakovane vracanie sa bolesti, az mi nakoniec prisiel alergo na hit a gyn. Na hormonalnu nerovnovahu. Momentalne som po prisernom zachvate, asi zlcnik, ale bolest aj v strede a uz aj vlavo, plus bublinkovanie, zavrate. Dietujem uz 3 dni, da sa to vydrzat, ale bojim sa a sono vybojovane az o tyzden (na pohotovosti bez uspechu, otrasny pristup)... tiez sa bojim pankreasu, sleziny a kadejakej rakoviny. Dufala som, ze po tom rocnom trapeni s hp uz budem mat pokoj a nie, ze to cele uacne odznova a znova patrat, co a kde, ked nikde cloveka nechcu vysetrit, ale ho nechaju trpiet mesiace, kym sa dostane na rad...🙁 preto hladam a citam kadetade po nete a zistujem, ze nas je velmi vela s podobnym problemom a rovnako ignorantskymi lekarmi, cele zle...

viky173
19. feb 2023

@domca90 ahoj ako si nakoniec dopadla? podstupila si nejake vysetrenia, ci casom to preslo?

13matka17
17. feb 2024

@simisi ahoj aj si sa dako pohla s diagnozou?

simisi
17. feb 2024

@13matka17 ahoj, ani nie, stale sa tocim v jednom kruhu.Minuly rok v marci som mala MRCP a MR pankreasu, negat výsledok,mala som nizku elastazu ale teraz momentálne januárovy odber bol v poriadku.V decembri opakovana gastrofibroskopia,zapal žalúdka a dvanastnika, helikobakter negat,celiakia tiez.O mesiac mám kontrolne sono,ale bolesť pod rebrom, tlak,stipkanie mam stale, vpredu bok aj vzadu okolo lopatky.Gastros si mysli,ze to chrbtica.Ty sa mas ako?

lenka1209
28. mar 2024

@simisi ahoj prepac ze otravujem ale tiez uz som zufala a strasne sa bojim ze je to pankreas svokra mi zomrela na raka pankreasu tak som velmi vystrasena ...uz 2hy mesiac ma hrozne nafukuje oblasti vedla pupka na lavej strane tlaci to a bolia ma riadne aj krize bola sok u dr. Bral mi z prsta asi 3 vzorky krvi neviem co vsetko tam bolo ale ze krv ok..robil mi rongen brucha ze crevo plne dal mi pripravok co mavaju ti co idu na kolono ..precistilo ma riadne ale ten tlak na lavej strane stale neprestava idem po velkej noci vo stvrtok na sono...strasne sa toho obavam ze co najdu...a aj toho co nenajdu a problemy budu pretrvavat.. ake mas ty bolesti ? Su to take tlakove tupe alebo ostre ? Stale sa nadejam ze ked mam tlakove tupe ze to budu creva a plynnatoat skor ako pankreas ale som tiez tetanicka takze hysteria ma chyta a panika 😭

zzuunnaa
23. apr 2024

@lenka1209 ako ste na tom? Ja riešim niečo podobne, za sebou len odbery krvi a sono a tiež strach obrovský :/