Tmavá a hustá menštruačná krv so zrazeninami

horseshoe
23. máj 2012

Ahojte. Hladala som podobnu diskusiu tu na fore, ale neuspesne. Posledne mesiace mavam pocas menstruacie tmavu hustu krv, castokrat s kuskami mensich aj vacsich zrazenin. Trva to hlavne prve 2-3dni menstruacie a potom je ta krv postupne cervensia a redsia bez zrazenin. Menstruaciu mavam celkovo viac ci menej bolestivu, ale to som mavala vzdy.
S mojim gynekologom som zatial riesila len tu bolestivost (tu tmavu krv mam posledne mesiace) a na to mi povedal, ze bolestiva menstruacia sa da liecit len hormonalne, co u mna nehrozi, lebo sa zrovna snazim otehotniet.

Podotykam, ze na gyn. prehliadky chodim pravidelne vratane sono vysetrenia a vzdy mam velmi dobre vysledky. Chcem to riesit aj s mojim gynekologom, ale kym k nemu pojdem, chcem zistit ake mate skusenosti vy. Znamena takato menstruacna krv nejake vazne ochorenie, resp. je nebezpecna pre tehotenstvo? Ako sa to lieci?

Dakujem vopred za prispevky.

barborav
23. máj 2012

Ahoj, mala som presne to isté... a veľmi som sa zlakla, lebo zrazeniny boli veľké, dokonca aj celkovo veľmi silná menštruácia. Hlavne som vždy cítila, keď mi tá zrazenina liezla von, to bola celkom dosť veľká bolesť...
Lekár mi povedal, že to sa mi mohlo nejaké endometrium odlúčovať či čo to, ale že je to OK.
Dokonca môžem povedať, že po takýchto pár cyklusoch sa mi po dlhej dobe podarilo otehotnieť 😀 😀 😀 😀 napriek tomu, že som bola predtým hormonálne liečená a nepodarilo sa to. Potom som lieky vysadila od jedu ... takže možno že to je nejaké ..vyčistenie´´...
Držím palce 😉

horseshoe
autor
23. máj 2012

@barborav Ahoj, tak to si ma potesila 🙂 pozitivna odpved vzdy povzbudi. 😉 My sa zatial snazime otehotniet 3.mesiac, tak uvidim, ako sa nam bude darit dalej....Ja som neni zastancom hormonalnej liecby, nikdy som nebrala ani HAK, no ale ak to nepojde, tak jasne skusim vsetko...
Pa a dik 🙂

pancuska
23. máj 2012

@horseshoe ahoj....aj ja som to tak mavala a velmi mi na to pomohol caj GYNASTAN,poradila mi ho bylinkarka a som velmi rada ze som ju posluchla a caj poctivo kazdy den pijem!! mne sa nedari 3 roky ale uz viem pricinu a tak som spokojnejsia,ten cajik si kup a pi uvidis ze bolesti prestanu!!! moja neter sa uci za porodnu asistentku a povedala mi ze ta zrazena krv to sa vlastne cisti maternica a je to len dobre,so mna dokonca vychazdaju take zhluky a to je vraj neoplodnene vajicko,takze neboj sa!! ten cajik si kup fakt ti pomoze ak nie mozes mi prist vynadat 😉 a mozno potom aj zostnes tehu 😉

anjelicek26
23. máj 2012

@horseshoe - ber to pozitivne, fakt. To, ze su tam aj zrazeniny je odlucena stielka maternice, ked su taketo velke, znamena to vysoku stielku.... co je idealne pre zahniezdenie vajicka.

graceful9
23. máj 2012

@horseshoe ahoj, ja som mávala takúto menštruáciu tiež, strašné bolesti, krvácanie aj 7 dní a zrazeniny,,,,a som zdravá,,,,a asi niečo bude na to čo píše @anjelicek26 lebo ja som otehotnela, hoci neplánovane 😀

sisaha
23. máj 2012

@horseshoe ja mam kazdy cyklus taky ako pises. Tiez to trva take 1-2 dni a dalsie 2 dni uz skoro nic. Ak mas vysledky ok, tak by som to neriesila

anjelicek26
23. máj 2012

@horseshoe - ak ta potesi, ja som mavala tiez velmi silnu menstruaciu pred prvym tehotenstvom, velke zrazeniny, po prvom porode sa to zlepsilo... menstruacia je normalna a z 9 dni su 3... lekar v porodnici mi vravel, ze zeny, co mavaju silne krce pocas menstruacie potom rychlejsie rodia, lebo maternica je vytrenovana, silna 😅 U nas by to sedelo, Saska sa narodila za 4 hodiny a Max za 2,5 od prvej mini kontrakcie 😉

ginger_fox
23. máj 2012

@horseshoe ja som mala takéto menštruácie zhruba do nejakých 19-20 rokov veku. Mávala som velmi nepravidelnú menštruáciu raz za 2,3 a niekedy aj 4mesiace. Čím dlhšie bolo medzimenštruačné obdobie, tým tá menštuácia bola intenzívnejšia(mám na mysli väčšie bolesti dlhšie obdobie krvácanie s tmavšou krvou a veľkými kusmi krvi). Lekár mi na to povedal, že je to ok, že sa mi maternica čistí a pokial mi to nerobí zásadne problémy, netreba to riešiť. Zároveň ma upozornil, že dlhšie ako 2 týždne by som krvácať nemala a ak áno, mám okamžite prísť(anémia). Raz keď som nemala menzes už vyše 4mesiacov(tehotná som byť nemohla, tak som to neriešila), som dostala takú silnú menštuáciu, ze som takmer 3dni stála len vo vani a vychádzali zo mňa kusy krvi veľké ako päsť(sprevádzala to nepríjemná bolesť) a potom som naďalej veľmi silne krvácala už 10ty deň bez náznaku, že menzes skončí, som si povedala dosť a začala som to riešiť s gynekológom medikamentóznou liečbou.

aduskatt
23. máj 2012

@anjelicek26 aj u nas by to teda sedelo..ja som prvu kontrakciu zacitila 17,45 a 19,05 ma uz sili🙂

halienka
23. máj 2012

@horseshoe ja takéto menzesy mávam od nepamäti, nie vždy ale často, ja teda aj riadne bolestivé, napriek tomu tiež ťa poteším, otehotnela som prirodzene 2x aj keď som mala iné diagnózy, ktoré mi zmenšovali šance. Ale toto nemá na to vplyv. Ako píšu babky, je to pozitívne v tom, že určite máš dostatočnú výstielku maternice. A s tým rodením to počujem prvý krát ale tiež teda môžem potvrdiť, porodila som za 3 hodiny 🙂 Teda aspoň nejakú výhodu to má, lebo inak ja už to tiež riešim s gyn. hlavne tú bolestivosť, 4 dni som na Ibalgine aby som sa vôbec dokázala postaviť, potom si týždeň liečim žalúdok z toho Ibalginu, takže ja skúsim to teliesko, snáď mi to pomôže, ďalšie tehu už neplánujem.

xlucia
23. máj 2012

@horseshoe mala som to iste. chod sa dat skontrolovat a potom si kup alchemylku v lekarni a pi rano aj vecer. do troch mesiacov budes tehu

katren
23. máj 2012

@horseshoe ja som toto tiez mala, sla som k dr. a hned ma brali na kyret, bo mi pri sone zistili, ze tam mam velke zrazeniny.....takze ja by som isla aspon na sono 😉

ginger_fox
23. máj 2012

@anjelicek26 to s tým pôrodom u mňa pravda nebola. 11hodín šialených bolestivých kontrakcií bolo zakončených akútnou sekciou.

horseshoe
autor
24. máj 2012

@pancuska jej dakujem moc za tip na cajik proti bolesti. 🙂 Uvidime ci pomoze....Pretoze na tu bolest mi nic nezabera ani tabletky od bolesti, jedine co mi ako -tak zaberie je horuca sprcha na brucho - ale to sa neda hockedy, takze vacsinou ticho trpim. A ten cajik sa ako pije? Myslim cely mesiac alebo len pred mrchou? A neublizi, ak by som nahodou bola uz tehotna, len by som o tom este nevedela a pila ten cajik?

horseshoe
autor
24. máj 2012

@anjelicek26 Tak teraz si ma velmi potesila 😀

horseshoe
autor
24. máj 2012

@graceful9 No dufam, ze to bude aj moj pripad 😉

horseshoe
autor
24. máj 2012

@sisaha Tak to ma tesi, ze nie som sama s takymto problemom...K dokimu ale pojdem pre istotu 😉

horseshoe
autor
24. máj 2012

@anjelicek26 fuuuha, to by som bola velice stastna, keby som tak rychlo odrodila 😀 Ja sa totizto skrz tie moje hrozne bolesti pri menzese porodu strasne bojim.
Ale asi je to dost invidualne, lebo napr. moja mama a aj sestra mavali tiez bolestivu menstruaciu a obe sa pri prvom dietati trapili dlhe hodiny, kym porodili. Po porode uz ale tie bolesti nemavali a druhy porod bol uz rychly.

Ale kiez by si mala pravdu 😉

veonka
24. máj 2012

ja som vždy taký menzes mávala aj mávam dodnes. Neviem či je to problém, ale vždy som to brala tak, že je to endometrium- tá výstelka a je dobré že to takto vyjde von, horšie by bolo ak by to nevyšlo a zostalo dnu... takže ber to pozitívne. O bábo sa snažíme aj my a pevne dúfam, že sa skoro podarí. Užívam kyselinu listovú, čaj gynastan a idem piť alchemilku a dúfam, že to skoro klapne. držím palce aj tebe.

horseshoe
autor
24. máj 2012

@ginger_fox no tak to si mala riadne prestavky - 4 mesiace vynechania menzesu je dost. Najstastie ja mavam pravidelny menzes, tusim sa mi stalo len jedenkrat za zivot, ze mi menzes 1 mesiac vynechal, ale to som bola velmi mladucka a este som aj drzala prisnu dietu, tak sa ani necudujem. Tak urcite v tvojom pripade by som to aj ja riesila s doktorom...

horseshoe
autor
24. máj 2012

@halienka dalsia pozitivna spravicka 😀 no kiez by som aj ja bola ten pripad, ze budem mat rychly porod...Ako som pisala aj anjelickovi26 tak moja sestra aj mama mavali velke bolesti pri menzese, ale porod mali tiez hrozny a strasne dlhy. Ale potom druhy porod bol ok. A potom uz nemali tie bolesti pri menzese po porode.
Tak uvidime, ako sa budem trapit ja 🙂 Ale najskor musim vobec zostat tehula 😅

horseshoe
autor
24. máj 2012

@xlucia Dik. k dokimu urcite pojdem - predsa len istota je gulomet 😉 Nad tou alchemilkou uz dlhsie rozmyslam, takze tebe pomohla otehotniet? A pije sa pred menzesom alebo cely mesiac?

horseshoe
autor
24. máj 2012

@katren jj, k dokimu isto pojdem 😉

horseshoe
autor
24. máj 2012

@ginger_fox jj, moja mama aj segra maju rovnaku skusenost 😒

veonka
24. máj 2012

alchemilka sa môže piť iba do ovulácie, potom už nie lebo môže spôsobiť potrat. preto sa má piť len do ovulácie. teda od začiatku menzesu do ovulácie.

marianka0101
24. máj 2012

Ahoj, ja som tiež mala tento problém. V septembri som vysadila HAK, keďže sme sa rozhodli pokúšať sa o druhé bábo. Zrazu silná bolestivá menštruácia s veľkými kusami zrazenej krvi. Po troch mesiacoch som išla ku gyn. a tá povedala, že je to tým, že som vysadila HAK a teraz sa mi telo prečisťuje, urobila mi pre istotu aj normálne vyšetrenie a všetky testy ok s tým, že sa kľudne môžeme pokúšať o mimi. V januári som otehotnela 🙂 Neviem, tiež si takto vysadila HAK, ak áno tak to môže byť ten dôvod, tak ale za návštevu gyn. nič nedáš a budeš kľudnejšia, keď ti potvrdí že je všetko ok.

marianka0101
24. máj 2012

@horseshoe a teraz čítam čo píše
@anjelicek26 a asi ozaj na tom niečo bude, lebo ako mi doktorka povedala, že je všetko ok, tak sme išli "naplno" 🙂 a druhý mesiac som hneď otehotnela 🙂

norwayka
24. máj 2012

Ja som mavala tak isto. Nikdy som to nijak neriesila. A tiez, este som sa len zamyslela, ze by som chcela babatko a uz som bola tehotna 😀

sladkasue
24. máj 2012

@horseshoe no, ja som dostala menstruaciu - ako opisujes asi po 2 rokoch(tehotestvo a kojenie spravi svoje) a tiez som sa trosku zlakla... ale zevraj to je normalne🙂
a inak, na to otehotnenie: cajik ALCHEMILKA!!! pila to moja kamocska a dieta mala hned 1,5mesiace po mne, a aj moja sestra chceli babo a uz aj cakaju...
treba vyskusat!

horseshoe
autor
24. máj 2012

@sladkasue fiha, tak na tej alchemilke predsa nieco bude 🙂 musim si ju aj ja nasadit 🙂 dufam len, ze nebudem na nu alergicka, lebo na niektore bylinkove caje som a vsetko ma z nich svrbi 😒 treba ju pit pre menzesom ci cely mesiac?