Tmavá a hustá menštruačná krv so zrazeninami

horseshoe
23. máj 2012

Ahojte. Hladala som podobnu diskusiu tu na fore, ale neuspesne. Posledne mesiace mavam pocas menstruacie tmavu hustu krv, castokrat s kuskami mensich aj vacsich zrazenin. Trva to hlavne prve 2-3dni menstruacie a potom je ta krv postupne cervensia a redsia bez zrazenin. Menstruaciu mavam celkovo viac ci menej bolestivu, ale to som mavala vzdy.
S mojim gynekologom som zatial riesila len tu bolestivost (tu tmavu krv mam posledne mesiace) a na to mi povedal, ze bolestiva menstruacia sa da liecit len hormonalne, co u mna nehrozi, lebo sa zrovna snazim otehotniet.

Podotykam, ze na gyn. prehliadky chodim pravidelne vratane sono vysetrenia a vzdy mam velmi dobre vysledky. Chcem to riesit aj s mojim gynekologom, ale kym k nemu pojdem, chcem zistit ake mate skusenosti vy. Znamena takato menstruacna krv nejake vazne ochorenie, resp. je nebezpecna pre tehotenstvo? Ako sa to lieci?

Dakujem vopred za prispevky.

ada510
21. apr 2013

@horseshoe Ahoj toto som mala pred dvoma rokmi aj ja len sa to zhorsovalo ked mi potom spravila gynda prehliadku zistila že mám endonetriazu(nezhubne nadory) museli mi spraviť kyretaz potom tabletkova forma...a odporučenie že mám mať čo najskôr dieťa bolo to ťažké no minulý rok v novembri sa mi konečne podarilo otehotiet a sme šťastný;)

alexiss27
21. apr 2013

@sailes ja mavam od porodu teda 5 rokov velmi silne menstruacne krvacanie s velkymi " kuracimi pecienkami" a posledne co som mala teda pred 3 dnami ma donutilo zobrat si v praci dovolenku pretoze som nevladala koli krcom ani chodit akoby sa mi maternica zbalznila a krutila sa na vsetky strany...na preventivky chodim pravidelne teraz idem v maji znova...nikdy mi nic nezistili...4 roky sa snazime o dalsie babo a nic...som zvedava co mi povie lekar teraz pretoze vzdy ked som mu to spomenula tak povedal ze je vseko v poriadku a nevadi to, znama hovorila ze bola na vysetreni v martine na nejakom specialnom a tam jej zistili ze ma v maternici velky miom a ten nemohli ani sonom zistit ...odstranili jej to a uz je ok...tak som sama zvedava...uz ma napadlo ci nemam endometriazu ale na to by hadam lekar prisiel ...ci?

alexiss27
21. apr 2013

@ada510 drzim ti palce ja som tiez zvedava co mi povie lekar mam tiez podozrenie na endometriazu...ako ju tebe zistili?

ada510
22. apr 2013

@alexiss27 z ultrazvuku a to som mala len 21 rokov a brala som ATK aj tak doktory to nechápali...:/ no našťastie je teraz setkobuz ok...

martaholla
5. jún 2013

Ahoj baby ja som dobrala Norethesteron hormon...a dostala som menzes ponom co je normal
a ked ze som dlho predtym krvacala 14 dni raz my aj meskala 37 dni
v menzese som mala zrazeliny kusky velke ....a dostala som injekciju
au au au ,,,,,
a lieky Ketonal 50mg .....no a za 7 dni mam zas brat hormon Norethesteron
bojim ze budem nanom alebo ze pojdem na kyretaz ..doktor povedal ze to co som dlho krvacala ze sa to nahromazdilo a muselo sa to odlucit....no bojim ze ked zas budem brat hormon ze sa my to zas tak nabuduce spravy,,,,dnes mam 26 rokov a take narodky nuuuuf chcem babo ale ked som tak chora prve zdravie

ivka_8
11. sep 2013

tak ahojte mne lekár na to povedal že si nemám robiť starosti tiež mám už bábo 😵

bijan
11. sep 2013

@horseshoe ja som tiež mávala takúto mrchu,ale všetko bolo ok.otehotnela som po 8 mesiacoch snaženia, pila alchemilku a brala acydofilum folikum - k.l.ako prvorodička som za 3 h.porodila:-)zatiaľ mrchu nemám,ešte dojcim 5 m.dúfam,že po pôrode sa mrcha zmení.

miminkova
16. feb 2014

A to len sonom sa da zistit u gyndosa ci mam endometriazu ? Bo ja mavam sem tam tiez take vacsie kusy, mam aj bolestivu menstruaciu, no zatial mi nikto nie na to nedal ani nepovedal a uz sa snazime o mimitko dva roky, no boli sme v martine, mozno pojdem na laparku, tam by to mali zistit, ci ? keby nahodou...

smej
15. máj 2014

ahojte...potrebujem poradit...5.5.som bola na sono a povedali mi ze mam vyssuy sliznicu a je tam mala bodka ze vraj male tehotenstvo. no a menstruacia mi prisla o tyzden skor,silnejsia trochu s mensimi kuskami krvy trvalo to tva dni a potom uz len cista krv.....moze to byt nieco vazne??!! dakujem...

luciferkax
15. máj 2014

@smej samozrejme... môže to by ť potrat, utekaj na pohotovosť!!

satanka1
15. máj 2014

@miminkova endometrioza sa dá zistiť že vraj len laparkou...teraz som si všimla dátum..už to máš zrejme vyriešené

miminkova
15. máj 2014

@satanka1 moja myslela som si a aj sa mi to potvrdilo....hlavne ze gyndos... nie, to si len namyslate.... ach jaj

smej
15. máj 2014

takze moze to byt potrat? lebo som pocula ze to moze znamenat vycistenie materninice aby sa uhniezdil plod.

satanka1
15. máj 2014

@miminkova no pekne..doktori

adahaj
4. mar 2015

ahojte, chcem sa opýtať, či ta alchemilka sa pije iba nalačno, alebo aj po jedle?

hranolcek
6. sep 2017

Ahojte, ja mam presne zrazeniny, prve dva 3 dni asi 4 mesiace už. My sa snažíme 9mes. A nič teraz som začala piť alchemilke a beriem femibion tak verím,že sa podarí.

drimonna
28. feb 2019

Ja mám teraz skoro to isté! Polroka som nemala menštruáciu a teraz to mám takto...A celkom sa aj bojím,ako keby cikám svoje črevá,také malé...to sú zrazeniny? Viem,už tu teraz nebude nikto...veď 2012 :(((

mess123
10. jan 2021

Dobrý deň, dúfam mi niektorá odpise aj keď to je stará diskusia, som tri mesiace po potrate pôrodom v 21tt, beriem antikoncepciu včera nabehla menštruácia no v podobe hlienu, po utreti mám hrozne tmavého krvavého hlienu je to nejaký problém?