Totálna strata čuchu počas Covid-19

tatisna
15. dec 2020

Ahojte, kvoli covidu mam totalnu stratu cuchu. Je to desive, necitim vlastne pokakane dieta... Mali ste to niektora, ze vobec nic ste necitili a vratilo sa to do normalu? A za ako dlho? A bolo to postupne alebo zo dna na den?

Diskusia je zavádzajúca
Je možné, že diskusia obsahuje príspevky, ktoré sú zavádzajúce (obsahujú klamlivé informácie alebo úmyselne poupravené fakty) a sú vytvorené za účelom manipulácie alebo šírenia strachu a paniky.
raszuz
16. dec 2020

@veve78 ja sa zacinam "tesit" na stedru veceru, tam nas asi donaska nezachrani, takze ja budem asi prisypavat a muz kostovat 😂

tatisna
autor
16. dec 2020

@veve78 tak to je super, ze nemas nasledky. Ja v kuse vsetko ovoniavam ako sibnuta, uz som z toho na prasky...len sa nezblaznit...

raszuz
16. dec 2020

@tatisna keby si videla mňa v pondelok pred testom, lietala som po kancelárii ako fúria a všetko som ovoniavala a ešte som dala ovoniavať všetko šéfovi, či cíti 😂😂😂😂😂

matejajanka
16. dec 2020

@tatisna my prežívame covid práve teraz, manzel stratil čuch aj chut v nedeľu náhle s dnes sa mu čuch pomaly vracia ale chut stále nemá. Ja som nestratila ani čuch ani chut.

tatisna
autor
16. dec 2020

@raszuz 😁tak to mas super sefa, ja si to neviem predstavit s mojim 😁😁😁

tatisna
autor
16. dec 2020

@matejajanka tak super, drzim palce...

raszuz
16. dec 2020

@tatisna je perfektný, ešte odkiaľ si vyštráchal kardamon, keď som necítila ani ten, len zahlásil "Zuzana, kľud, ešte to nemusí nič znamenať" 😂😂😂. Ale zlatý bol, sám bol pred mesiacom pozitívny a v karanténe.

tatisna
autor
16. dec 2020

@raszuz fiha, a je zadany sefino? 😉alebo Ty?

raszuz
16. dec 2020

@tatisna obaja sme šťastne vydato/ženato 🙂. Ale nemožem sa sťažovať, mám ho za odmenu, aj mi bude ľúto, keď mi ho vymenia.

evulinka123
16. dec 2020

Dobrý večer. Tiez som stratila úplne čuch, test negat, bola som na orl co mi dali ovonat som nevitila v nose , redgen ok ale teraz ma trápi taky pach ako spalenina a bolesť hlavy, mate skúsenosti? Ďakujem

miriam11
16. dec 2020

@regi95 ja nemám chuť už 2,5 mesiaca. Je to príšerne, neviem normálne uvariť, ochutnať. Pridalo sa mi navyše fantomovy pach. Cítim občas smrad cigariet, ktorý reálne nieje. Takže Covid je za mňa svinstvo, čo mi narušilo centrálny nervový systém. Lekári nevedia, čo teraz. Som na nervy z toho.

evulinka123
16. dec 2020

@miriam11 ja tiež cítim ale taku pripaleninu, dúfam ze to prejde 🙏

3petka
16. dec 2020

Ja som tiež stratila čuch aj chuť. Ale chuť iba na jeden deň, no chute cítim tak jemne ale cítim tak to som rada. Čuch nemám už druhý deň a predchádzalo tomu že som najprv cítila taký divný hnusný smradok a potom už nič. Muž mi nechce stále veriť 😂

betka226
16. dec 2020

Ja som pozitívna od utorku, priebeh v pohode. Mám nádchu ako šľak, ale čuch aj chuť mám taký tlmeny ako vždy keď som takto chorá. Celkovo som o čuch a chuť neprišla. Bolí ma hlava a stále mi píska v ušiach 😷😭

frederica955
16. dec 2020

Ja som tri týždne od straty, ja som po 3 dňoch začala citit trosku a čím ďalej viac a viac cítim, ale stále mi to skáče že pár hodín cítim a potom zase moc nie. Chuť takisto. Dufam, že sa to už čoskoro vráti do normálu, lebo ma to tiež desí a psychicky ma to už zničilo dosť, každý deň sa kvôli tomu trápim 😭 ešte som aj tehotná a veľmi by som chcela citit vôňu môjho novorodeniatka 🙏🏻

miriam11
16. dec 2020

@evulinka123 ja sa len obávam, že mi to zostane natrvalo. A ten fantomovy pach sa mi pridal po mesiaci až od ochorenia. Co ešte pribudne? Musím myslieť na to, že bude dobre. Len mi to akosi nejde...

petradenis
16. dec 2020

Ahoj,mne sa chuť a čuch po korone vrátili približne mesiac od začiatku ochorenia. Inak chuť a vôňa kávy bola tá naj pre mňa a ráno bez nej neexistuje,ale už to nie je ono

tatisna
autor
17. dec 2020

@petradenis aj ja milujem kavu...a robila si nieco speci aby sa Ti to vratilo?

regi95
17. dec 2020

@miriam11 tak to ti verím. Mne normálne pobolieva aj nos, doma sa mi smejú že ako, som jediná v rodine ktorá bola pozitívna. Ale fakt je to hrozné. Prichádzajú aj Vianoce, budem variť, piecť ale asi všetko bude bez príchute lebo nič necítim 😔

petradenis
17. dec 2020

@tatisna v podstate nie,ale je pravda,že najviac pomáhajú také agresívnejšie vône a arómy.Ja som si robila čaj pomaranč-zazvor a pri šúpani a krájaní som zistila že sa mi čuch pomaly asi vracia,to bolo radosti 🙂 Mala som niekde v prehliadači aj článok, ktoré vône podporujú návrat čuchu,ak to ešte nájdem,pripnem link sem

raszuz
17. dec 2020

Kočky, dnes som robila s malým pokus na prírodovedu - topenie cukru na lyžičke nad sviečkou. Keď sa cukor roztopil, som si čuchla a zacítila som jemný závan karamelu, tak som išla čuchať veci. Výsledok dove antirespirant, ktorý má veľmi jemnú vôňu som slabučko cítila, ale výraznú sviečku, kávu a podobne vôbec.

tatisna
autor
17. dec 2020

@raszuz ja som dnes citila visnovy balzam na pery... Ale fakt ze len tak na 1%...

ivetafer
17. dec 2020

@tatisna ahoj ja som nemala ani chut ani cuch cca 6-7dni potom to postupne prislo

siska53
18. dec 2020

@tatisna ano, jasne, este zije! 😁. Normalne sa.jej to vratilo. Ale dovod nevie.. len v tom case to urcite nebol kovid. Jedine ak ides podla pekovej, tak ta tvrdi, ze detske zelene sople su zvacsa kovidove, tak mozno mala nejaku odnoz z toho 😁

petradenis
18. dec 2020

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=...
Nech sa páči,to je ten článok ktorý som spomínala. Možno pomôže,ktovie

tatisna
autor
19. dec 2020

@petradenis dik moc 👍😉

raszuz
19. dec 2020

@petradenis vďaka, vyskúšam 🙂

raszuz
19. dec 2020

Držte palce, idem skúsiť po týždni variť 😂😂😂

maartiinaa11
22. dec 2020

Teším sa, že aspon niesom sama.. ja som dnes 43 deň od straty chuti aj čuchu. Nemusím asi písať v akom stave je moja psychika a koľko som schudla. A ten pocit, že sa mi to vôbec nevracia.. základné chute rozlisim, ale tu výslednú chuť jedla vôbec. O čuchu písať ani nebudem tam necítim ale že vôbec nič, ani náznak. Idú Vianoce a to je horšie. Držím všetkým palce, ktori sú na tom tak ako ja, snáď to raz príde.🙏

tatisna
autor
22. dec 2020

@maartiinaa11 Veru, lahko sa chudne ale ja tymto tempom do konca roka budem polovicna...🤔 Beriem zinok a vsetky mozne vitaminy a cakam. Citim take silnejsie vone ale chut vobec nemam, iba tie 4 zakladne chute...proste konzumujem len taku hmotu...