Totálna strata čuchu počas Covid-19

tatisna
15. dec 2020

Ahojte, kvoli covidu mam totalnu stratu cuchu. Je to desive, necitim vlastne pokakane dieta... Mali ste to niektora, ze vobec nic ste necitili a vratilo sa to do normalu? A za ako dlho? A bolo to postupne alebo zo dna na den?

Diskusia je zavádzajúca
Je možné, že diskusia obsahuje príspevky, ktoré sú zavádzajúce (obsahujú klamlivé informácie alebo úmyselne poupravené fakty) a sú vytvorené za účelom manipulácie alebo šírenia strachu a paniky.
ela_79
2. apr 2021

@tatisna cítim trosilinku sladkaste vone, stojí to na rovnakej úrovni už pár dní , nezlepšuje sa nezhorsuje sa

tatisna
autor
3. apr 2021

@ela_79 tak to je super, teraz sa to pomaličky bude vracať ale ze fakt pomaly.

vladko90
1. jún 2021

@ela_79 ahoj ako si na tom z tým čuchom a chuťou? 🙄 Ja som stratil postupne až ma nulu čuch už v decembri ale nebol som pozitívny a 7.4 som stratil chuť to už som bol na PCR teste pozitívny ale AG test mi vykazoval negatívny no a mal som aj sťažené dychanie a bolesť na hrudi pri hlbokom dýchaní bez vysokej teploty a chuť a čuch nemam dodnes mozno iba nejakých 10-15% už ma to niekedy štve ešte sa pridávajú bolesti hlavy, svalov a kĺbov, krvné testy ok 28.5 som bol pri lekárke. Niekedy sa cítim ako sa píše zahmlene neviem čo s tým 😕 beriem kopec vytaminov kvôli celkovej imunite ma niekto radu ako čím skôr obnoviť vnem ako chuť a čuch? 🙄 Vopred ďakujem za odpovede 🙃

ela_79
2. jún 2021

@vladko90 môj čuch sa vrátil aj keď nie úplne ale je tu .... okrem Sava a chemických vôni už väčšinu vôní cítim. Hlavne prírodné citim, napr aviváž necítim ale všetko ovocie a kvetiny áno. Držím palce. A po mojej skúsenosti antigenu neverím. Jeden deň úplne bez príznakov a antigen negatív a hneď ma druhý deň som zistila že nemám čuch. O dva dni po strate čuchu antigen pozitívny.

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vladko90
2. jún 2021

@ela_79 Veď to že tie AG testy stoja za veľké... Človek si myslí že je negatívny a pritom chodí či k rodičom alebo súrodencom a neuvedomuje si že ich nakazí, ja cítim vône ale slabo jedine že pridem načisto blízko tak cítim napr. popradsku kavu, citrón, jedlá a čo sa týka chuti tak chuť mám tiež slabú niekedy takú zmatenu napr. o cokolade som minule manzelke povedal jak mi dala ochutnať plnku do torty že je malinová a bola čokoládová 😁 ale tak dúfam že sa to opraví časom a bude všetko ako bolo 🙃

kacenocka2
7. nov 2021

@regi95 a vratila sa vam chuť aj čuch?
Ja som zufala z toho este len 5ty deň

regi95
7. nov 2021

@kacenocka2 áno, všetko je ako pred covidom 🙂 trvalo to dlhšie, ale postupne sa to vrátilo. Všetko dobre prajem a veľa síl 🙂

kacenocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacenocka2
7. nov 2021

@regi95 ďakujem
Inak ziadne nasledky vam nezostali po covide?

regi95
7. nov 2021

@kacenocka2 chválabohu nie, som v poriadku 🙂 len protilatky som nemala žiadne po prekonaní

kacenocka2
7. nov 2021

@regi95 to aj to sa moze stat?🤦‍♀️🙂 No to som prekvapena.. Ja zvazujem ockovanie po tejto skúsenosti

regi95
7. nov 2021

@kacenocka2 môže veru 🙂 ja nie som zaočkovaná takže neviem čo je lepšie ale všetko dobre prajem 🙂

dubro
8. nov 2021

@kacenocka2 mate niekoho v okoli s kym ste v styku co pred par dnami bol na 3.davke? Treba sa medzi 3-14 dnom ludom po 3.davke vyhybat, riziko nakazy a mutacie virusu ktory po ockovani vylucuju. Teraz toho pribudne v Nov, kym neminu Phisera ktoremu vyprsi koncom roka licencia. Velmi sa vsak zasmejem ak krivka nakazy pojde v okresoch ako Bardejov dole, hoci maju vyse polky nezaockovsnych premorenych ludi. To za predpokladu ze si v Bardejove starsi ludia nezacnu davat 3.davku alebo takíto infekcni ludia nebudu v styku s nezaockovanymi, co je problem, pretoze prave im sa dava najväcsia sloboda pohybu miesto toho aby boli po ockovani 14 dni v karantene. Su rovnako pozitivni ako hocikto iny.
To ze mate Covid nie je tragedia, kazdy sa z toho dostal, a protilatky budete mat mozno lepsie nez ini po vakcine a to je to najpodstatnejsie. Cca po 1 mesiaci od nakazy si mozete uribit Elisa Test na protilatky za 38 eur. A na PCR ani nemusite chodit, aj tak Vam papier o prekonani velmi nepomoze, ale ak ste uz boli na PCR, lekar Vam na 1/2 roka vystavi aspon papier o prekonani. V tom pripafe musite ist na PCR rychlo lebo po 10.dni uz mozno pozitivna ani nebudete a nedostanete papier o prekonani, test na protilatky zial nikto neuznava ako doklad morning prekonani, iba poz. PCR ;(

dubro
8. nov 2021

@regi95 po akom case ste si robili test na protilatky? A aky? Po prekonani je Elisa za 38 eur, ten vsak ide dat uribit ako ten co prekonal nie ten co bol ockovany (tym nevyjde nic) Ak ste si zas na protilatky robili test moc skoro (ma sa az najskor mesiac po nakaze) potom tiez mohli vyjst ze nemate. Ale to ste museli mat potom velmi nizku naloz, takmer ani nebyt chora. Strata cuchu byva aj pri nadche. Mali ste vobecpozitivne PCR alebo odkial viete ze ste prekonali covid?

regi95
8. nov 2021

@dubro mala som pozitívny aj antigen a aj PCR 🙂 na protilatky som bola u obvodnej lekárky 3 mesiace po covide

dubro
8. nov 2021

@regi95 a z PCR Vam zdokumentovali aku vysoku naloz virusu ste mali? alphamedicsl to vo vypisoch mailom pisal. Ten cez gov stranku udajne vraj nie. A priebeh ste mali aky? Mali ste aj long/post covid?

regi95
8. nov 2021

@dubro nie, nezdokumentovali 🙂 priebeh si myslim že oproti ostatnym známym som mala ľahký. Teplota do 38C, strata chuti a čuchu, unava. Nič viac. Prepačte, neviem čo to je long/post covid 🙂

kacenocka2
8. nov 2021

@dubro testy mam pozitívne po 5 dni som bola. I keď som mala ľahký priebeh, je možné že nebudem mať protilatky

dubro
9. nov 2021

@kacenocka2 ockovanie teraz ak ste to chytili vobec nerieste. Cca po mesuaci si dajte Elisa Test a uvidite. Hlavne az k chcete byt brana ako prekonana, skocte na PCR a mate na 1/2 roka pokoj. Potom este bzdy mozete riesit on top ockovanie. Po prekonani ist hned na ockovanie je jednoznacne silna zataz pre organizmus, to by som nerobila. Riskujete cytokinovu burku (kvazi predavkovanie, kedy Vam Vas organizmus zacne napadat aj zdrave bunky, to je presne ten “long covid” nastupuje (moze ale nemusi) po davke vysokej nakazy (vysokej nalozi virusu). Pri nizkej to obvykle nie je. To je aj dovod preco sa neodporuca ist ludom, co prekonali, prvych 6 mesiacov na vakcinu.

kacenocka2
9. nov 2021

@dubro ďakujem. Ja sa obavam ci sa z toho vyhrabem. Teploty nemam, coz je lepsie zlo, ale kašeľ, čuch a chuť 🤦‍♀️

dubro
10. nov 2021

@kacenocka2 vsetko bude dobre, nebojte, vylezat treba. Hysteria okolo Covidu je väcsia ako samotny Covid. Sportovci mali cytokinovu burku ako long covid, lebo telo rychlo reagovalo obranyschopnostou a ti co lezia v nemocnici, maju bud nad >60 rokov alebo ine automimunne ochorenia, cukrovku, vysoky krvny tlak, ucpate cievy kvoli nadvahe atd. Ak Vam lekar este nepovedal co robit, davajte si vysoke Vit D (bunkova ochrana) -najsilnejsi aky Vam moze lekar predpisat (bez receptu su to velmi slabe davky, potrebujete sa dostat rychlo na vyssi level hladiny, aby to cele malo vyznam), davajte si tiez denne 2000mg Vit C, a B6, jedzte jablka a cucuoriedky (obsahuju quercerin), Zinok a Selen (150 mg denna davka, dajte vzdy po jedle aby Vam nebolo z neho zle), Vitamin C 2000 preto, lebo zvysok vycikate, co telo nespotrebuje. Ak mate silny kasel, caj/mlieko s medom uvolnite hlieny (ak je suchy) ak nie jevsuchy ale hlienovy, len pite dalej vela. Neberte zbytocne lieky na znizenie teploty, telo si idealne vytvara protilatky pri 38-38,5. Inac mu branite ich vytvorit.

To ci si date PCR nechavsm na Vas, oslobodia Vas ale v najblizsicj 180 dni od ockovania, na ktory by ste inac mozno museli ist aj po prekonani choroby, lebo protilatky ako dokaz zatial neuznavaju ;( Asi vedia, preco ludi nedavaju 180 dni po prekonani ockovat, ked uz je twraz vakcin dost, co myslite? ;) prajem skore uzdravenie. PS: pre mna to bol vtedy tiez sok, panika bola väcsia nez samotna choroba. Problem je medializacia. Ti v nemocniciach nahanaju viac strachu nez tisicky ludi co to prekonali (vedomky, nevedomky) a neskoncili tam.

Mozem sa opytat len zo zvedavosti ako ste Covid chytili? Bol prave niekto z okolia cerstvo ockovany 3.davkou?

kacenocka2
10. nov 2021

@dubro nikto nebol ockovany 3.davkou,ani z rodiny, s nikym som nebola v kontakte