Trávite spoločný čas s manželom ?

somavi
21. jan 2020

Ahojte , idem sa kus vyspovedať 🤷‍♀️🙂 možno sa poradiť , ako to funguje u vás doma.
S manželom mimo rodinných akcii - myslím my dvaja a naše detičky , nič nepodnikáme . Takto , aby som to uviedla na pravú mieru . Ja by som od deti neodišla ani na dovolenku ani na dva dni preč , keby to nebolo niečo akútne , milujem čas s nimi a mám výčitky , ak pri nich nie som , je mi smutno za nimi . Jasne viem , že veľa párov ide aj na dovolenku , aj kade tade- ja tento typ nie som a ani muž . Trávime čas spolu . ( to neznamená , že iné rodinne vzorce odsudzujem ).
Ide mi o čas večer, keď deti zaspia - idu spat . Sem tam , raz za mesiac , za dva , niekam vypadnúť . Ísť si zahrať bowling, ísť na vínko - kľudne aj s inými priateľmi , do kina. Proste si trosku vyraziť a zabaviť sa .
Manžel všetky akcie odmieta . Nielen takéto bez deti , keď deti spia . Ale aj iné . V lete sa v našej stvrti robí guláš - sú družstva , ktoré varia , ja tam chodím s deťmi každý rok len tak sa prejsť , ochutnať . Chcela som ísť variť , že bude zábava , ale on nie . Nejde s nami dokonca ani len tak - na guláš . Bol koncert Kristíny , baby chceli veľmi ísť - von na námestí v lete , tak on nejde ,on nemusi tieto akcie .. ok išli sme samy . Je toho veľa . Minule nás volali známy / kamaráti , že babka bude s ich deťmi , či nejdeme na hodinku, dve len tak posedieť . Povedal im , že nie , tak som sa rozčúlila , že prečo sa aspoň spolu nedohodneme a on sa rozhodne sám . Že ako ci chcem nechať deti doma samé . Tak som povedala , že veď oni by ani nevedeli , že jasne , že nie samé , išli by sme keď zaspia a prišla by babka , len na take dve hodinky . Že jemu sa nechce .v lete som chcela , ci nepôjdeme na festival s deťmi , nie nechce . Mám ísť sama s nimi . Dnes som mu povedala , že by som chcela ísť na koncert hodinu cesty z nášho mesta. Je koncom februára , ci si nezajdeme a babka príde k deťom . Začína o 20:00, do polnoci sme doma , detičky budú spat. Nie , čo on bude robiť na koncerte , ale mám ísť sama . Tak som už vybuchla , že preboha on nikde nechce ísť . Tak tu začal kričať , že čo od neho chcem , že nech si kľudne chodím sama , že aký mám problém .. tak ja neveim , čo si o tom myslite ?

kovasima
22. jan 2020

Tak my sme tiež veru snáď neboli ako sa malý narodil. Ako úprimne ani mi to moc nechýba, a zase na druhej strane nemáme nikoho kto by nám malého postrážil. Chodíme spolu všade, jedine keď sme pri rodičoch tak si zbehneme na obed len my dvaja alebo tak.

ajka0207
22. jan 2020

@somavi a to sa len teraz zmenil? Ci aj predtym bol taky? Niektori ludia proste nie su na take chodenie "von".

somavi
autor
22. jan 2020

@kovasima staršia ma 9 rokov , takze my sme už 9 rokov nikde neboli - ani ja vlastne, ak som bola 5x kým spali deti , tak to je veľa . No ja toez nemusím stále niekde chodiť , ani sa mi nechce a ani nevladzem , ale mne ide fakt neviem o čas 3x do roka a som spokojná . Mna štve, že sa nevie proste premôcť . Že vie, že by som rada isla , ale neurobí to , lebo nechce . Nemusi to byt koncert, to bola už posledná kvapka teraz , čo ma vytočilo . Predtým som ho volala kade tade , ples, guláš akcia v lete čo sa u nás robí , hocičo ... wellness - on neznáša sauny a vírivky, proste nikde nejde . Ja už mám toho akosi dosť. V poriadku , nájsť nejaký kompromis . Vieš čo , nemám rad koncerty , tak podme na bowling ( to som ho tiež volala , to ho až tak nebaví ). Ale on sa zduje, že si mám ísť sama a aký mám problém a to je celé . Nerieši situáciu. Strašne ma vytáča .

somavi
autor
22. jan 2020

@ajka0207 keď som ho spoznala , tak s kamarátmi chodil kade tade .

nanka1986
22. jan 2020

@somavi doma mám to isté. Všade s deťmi sama. Teraz som dostala poukaz do kúpeľov, obyčajný na 2 hodiny. A už bol v šoku, že čo zasa a to on nevie, či pôjde a vyhovára ký....

somavi
autor
22. jan 2020

@lindusss2016 ja vlastne to iste , chodím s deťmi sama väčšinou , niekedy sa pridá , ale sama si sem tam vravím , že mal radšej ostat doma , lebo je len nervózny a chce ísť rýchlo domov .

somavi
autor
22. jan 2020

@nanka1986 a ako to prežívaš ? Je ochotný sa o tom rozprávať ? Riešiť to ? Ja zas rešpektujem , že to nemá rad, ale kompromis by mal byt na oboch stranách podľa mna. Raz za čas by sa premôcť mohol . Po wellnesse túžim aj ja , on neznáša sauny a vírivky povedal . Ja už som z toho na nervy . Jasne , môžem ísť s kamoskou , mamkou.. ale mne išlo o ten čas strávený spolu - aby sa utuzil nás vzťah, lebo akosi intimita je úplne preč .

somavi
autor
22. jan 2020

My spolu chodíme cez deň na kávu . Ale už tých 10 rokov len káva - to ma neuspokojuje😁

nanka1986
22. jan 2020

@somavi no on je pracovné mimo SVK, čiže ten čas, keď je doma, trávi ozaj iba doma. Na jednej strane ho chápem, potrebuje oddych po týždňoch makacky v práci, na strane druhej ma to štve. Hlavne, keď deckam nasľubuje aquapark, zoo, kadečo a potom nič, skapal pes 🙄

frota3
22. jan 2020

Hmm ako poviem ti tak, ze isto by to trapilo aj mna. No nic ineho ako sa s nim o tom porozpravat ti proste neostava

somavi
autor
22. jan 2020

Ďakujem zienky . On ako muž nie je zlý , zas nechodí sa opíjať , naše deti miluje . Len ma vytáča ta jeho pasivita . To neni len o nejaký akciách , my ideme s deťmi na korčule a on stojí a pozerá . Ja idem s malou za ruku , staršia sa korčuľuje sáma dokola . Neobuje si korčule a nebude korčuľovať s ňou . Stojí - asi splnil úlohu , je tam . Potom začne byt nervózny , že mu je zíma a nech už ideme domov 🤷‍♀️ To iste lyžovanie . Potom povie , že vidí to tak , že nabudúce vezme lyže už aj on . Lenže príde čas , oni nie sú navoskovane, zle je viazanie či čo a nechá to tak , až prejde zima . Korčule si musí kúpiť . Keď sme v obchode , poviem , vyskusaj si korčule , tak teraz nie , nabudúce . Pritom vie oba športy . Ja to proste nechápem .

domculik
22. jan 2020

@somavi suhlasim so @0silvia0, sla by som s detmi a s nejakou kamoskou, alebo iba s kamoskou a manzel nech strazi deti. manzel musi pochopit ze obcas mas takuto potrebu, je to uplne normalne a prirodzene, uz len v ramci psychohygieny. snad sa neskor prida, a ak nie, aj tak je to v poriadku. moze si kludne najst takisto svoj cas na seba. moj manzel z casu na cas vybehne von s kamosmi, ja takisto s kamoskami. hoci ak, tak najviac chodime sa niekde zabavit spolu, lebo moj manzel je snad jediny, pri kom nemam pocit ze ho musim zabavat a dbat aby sa nenudil... niekedy uz proste sebecky tiez nemam na to naladu ... a sebecky obcas treba byt, ked si v pohode a stastna ty, bude v pohode a stastna cela rodina 🙂.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nickpick
22. jan 2020

@somavi uprimne obdivujem ta, ze to s nim zvladas....to vzdy bol takyto aj ked ste nemali deti? vies, to ze chlap nepije je sice pozitivna vlastnost, ale ta pasivita a neschopnost aktivne zit zivot s rodinou je cosi co sa v buducnosti bude len a len prehlbovat a ak nezmeni svoj postoj bude ti to viac a viac vadit...odcudzite sa lebo vam budu chybat spolocne zazitky najma ked deti vyletia z domu

jana_eyre_2
22. jan 2020

Veď chod večer s kamarátkou, muž bude doma keď ho také nebavi a ty prídeš na iné myslienky.. nie každý má povahu na takéto vypadnutie.. alebo bol predtým iný?

ja s mužom sme introverti, všetky susedské gulase a posedenia neznášame, hoci pár ľudí v okolí nás nechápe a už asi nás berú ako čudákov (máme svoj okruh priateľov a to nám stačí na občasné stretávanie).. ja idem raz za čas niekam s blízkymi kamarátkami večer keď decká zaspia a muž spí pri telke.. on takéto vecerne výlety vôbec nepotrebuje odkedy sme spolu (15r).. spolu by sme aj niekam možno šli ale len sami dvaja - ale nemá kto prísť k deťom, vlastne sme nikdy neboli večer niekde odkedy sme rodičmi.. tak to neriešime, hoci môj sen je ísť raz na filharmóniu, ale tak raz sa dočkám..

My zase milujeme výlety, cestovaním po okolitých mestach a lesoch takmer každý vikend si kompenzujeme potrebu niekde byť, je to psychohygiena a trávime tak čas aj s deťmi a večer sme v pohodlí domova..

viera77
22. jan 2020

@somavi Takze je nas viac s takymto typom manzela. Ten tvoj prispevok o korculiach je u nas tiez ako cez kopirak. Mame dcerky 9 a 5 rokov. Mam doma neskutocneho introverta, pasivneho a flegmatickeho chlapa, s ktorym som za 10 rokov nebola (1x restauracia - deti boli na prazdninach u babky), naozaj nikde. Jeho nic nezaujima, nema ziadne zaluby, ziadny sport, skratka nic. On nic nepotrebuje, nikam nepotrebuje ist, atd. Ja som zase naopak, tvor spolocensky a aktivny, travit volny cas len doma s detmi ma neskutocne ubija. Toto sme uz riesili aj v manzelskej poradni a nic sa nezmenilo. Vraj mam vymysliet aktivity a on sa urcite prida. Tak som aj vymyslela....a jemu staci vecer si vraj pozriet spolu nejaky film a pohar vina - po mojom, stale len kysnut až zaspať pri telke doma na sedacke. Ano, jemu staci, lebo na vsetko ostatne treba peniaze a na tie je, co sa tyka travenia volneho casu, ci uz s deti alebo len my dvaja, neskutocne lakomy. A samozrejme, predtym takyto nebol, poznam ho z tejto stranky ako uplne ineho cloveka, ved som si ho aj zobrala za manzela. Ale vtedy sa musel asi poriadne premahat. Nas vztah koli tejto jeho pasivite velmi upada, netusim, co bude o 2-3 roky. Tymto stylom zivota nehrozia ani ziadni kamarati - páry, musime uz byt za extra čudakov. Ked si predstavim páry v nasej rodine, v okoli, ako aktivne spolu travia cas a tym si aj buduju vztah...a teraz je zase plesova sezona, moj sen aspon raz ist....ale pochopitelne nie sama alebo s kamaratkou.

le4
22. jan 2020

@somavi no toto by aj mna hnevalo. Musis muza navnadit na utuzovanie vztahu ☺. Vymenovat vyhody, najma ze ho uvidis aj v inom svetle.. ako muza... milenca... Jedno ovplyvnuje druhe, darmo... a ak nebude suhlasit, nezostava ti nic ine, ako ist von s kamaratkou. Nie je introvert, neboji sa davov?

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera77
22. jan 2020

@retatka vymenime? 😂

Vsetkeho tak akurat a s mierou, to je podla mna ideal. Kompromisy, vzajomne dohody, aby aj introvert a aj extrovert boli vo vztahu aspon ako-tak spokojni. Nie len jednostranne, a ten druhy sa bud dozivotne bude len prisposobovat alebo si bude musiet zvyknut a zariadit sa podla toho. Ale ziadna kamaratka/-rat ten cas (ne)straveny s manzelom/-kou urcite nikdy nenahradi. Alebo casom rozchod...ale to asi nechce nikto z takychto typov parov.

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
viera77
22. jan 2020

@retatka A ako u nas, v panelaku detto, nuda ako hrom...ano, tvoj hovori presne mojimi slovami, zivot je prilis kratky, aby sme ho presedeli zatvoreni doma...aj detom predsa treba ukazat co-to, pripravit ich na zivot, zdielat s nimi krasne spomienky...a to teraz, kym clovek este vladze, na starobu to uz bude horsie, dohanat zameskane z mladosti...inak je to cele o com? A presne, pritiklady sa pritahuju, len ako to s nimi zvladat? No nikdy by mi nenapadlo, ze ten moj bude v skutocnosti az takyto typ cloveka.

eliska13
22. jan 2020

@viera77 veď to je práve to, čo utužuje páry.Deti o pár rokov budú chodiť s kamošmi a my zistíme, že si nemáme doma čo povedať a vymyslieť😀môj je aktívny aspoň cez víkend ako tak....v zime je to na figu som z toho nervózna.A syn je dosť snrncnuty do mužovej povahy, takže za nenormálnu, ktorá všade musí byť a všetko vidieť som ja.Oni by nedbali presediet víkend na gauči pre mňa je to premrhany čas.Ale strašne zalezi ako žili jeho rodičia aký dostal model v rodine tam sa tiež len uvaril obed a lebedili doma.
@retatka to je môj človek👍ale ako hovoríš všetko s mierou zase suseda je na nervy, že muž už v sobotu ráno stepuje, že idú plávať, poobede na návštevu a večer do kina každý chce to, čo doma nemá nič neobvyklé😅

retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retatka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rokycakova
17. aug 2020

@0silvia0 môj domáci welnes je varím, periem, upratujem, s malým sme 4 roky strávili po nemocniciach a teraz 6 rokov skladám prádlo, upratujem, varím denne, periem, chodím po záhrade pie am, olejem lietam jak utrhnuty vagón 6 rokov, spoločný rodinný čas 0

rokycakova
17. aug 2020

@rokycakova čo by som ešte chcela muž dobručký, zarába, veď on furt robí, až na to že zabudol ze deti majú 9 rokov a 6
A na výlete jedine tak s mamou
otca asi nemáme
1x sme boli na ryby, čumela som tam do vody celý deň jak idiot

panelacikova
17. aug 2020

@somavi no... nečítam diskusiu. ale až na návštevu babky, či koho, nevidím nič, čo by nebola hromadnejšia akcia. niektorí ľudia na to stavaní jednoducho nie sú. mňa takéto akcie napríklad tiež nebavia, to už musí byť niečo super extra, že idem tak raz za 5 rokov... aj to musí byť za rohom. možno je typ, čo si radšej posedí doma. možno on by rád trávil čas s tebou, ale doma pri fľaši vína, či pri pohári piva. boli navrhnuté z tvojej strany nejaké výlety do prírody? aj tie zamietol? alebo navrhla si dať deti babke, dedkovi a urobiť si s ním romantický večer? aj to zamietol?