Diskotéka/festival pri bábätku

20. máj 2022

Ahojte, možno to bude zvláštna otázka, ale kedy ste prvý krát išli na diskoteku/festival, keď už ste mali dieťatko? Teda bábätko bolo na noc u niekoho iného. Ako veľké bolo bábätko? (nemyslím tým rodinnú svadbu a pod. Ale vyslovene diskotéku, koncert, festival - zábavu na celú noc). Pýtam sa z toho dôvodu, ze manželovi to pripadá normálne ísť sa takto zabaviť a naše dieťa nechať na noc u babky, a prehovara ma na festival. Ja si však neviem predstaviť odísť na noc od 5 mesačného dieťaťa a ísť sa "baviť". Mne to skrátka normálne nepripadá, pretoze som nastavená tak, ze kým bude dieťa ozaj maličké sa takýchto veci zrieknem a veľmi ma mrzí, ze ma manžel na to iný názor. Preto ma zaujímajú vaše skúsenosti ci ste od tak malého dieťaťa odišli na jednu noc a je to naozaj normálne, len ja som príliš úpäta?

july0
20. máj 2022

No to by mi nenapadlo ani vo sne ho niekomu dať na noc a íst na disko, moja mama ked ho nachvilku zoberie pobavit ze si zatial upracem tak jej vyvolavan kazdych 15 minut 😂

viestta
20. máj 2022

Mal asi pol roka keď ostal sám u mamy a my sme šli do BB na hokej. Všetci sme boli v pohode. Nebol dojceny, mama to zvládla úplne v pohode.

pribinak
20. máj 2022

Syn Mal 13 mes., ale môj syn bol uplakané bábätko a bolo mi jasne, že by to bolo trápenie pre syna a aj pre osobu, ktorá by ho strážila
A navyše som dojcila

erikak123
20. máj 2022

Ja mám teda už skoro 3 ročnú dcéru a veru ešte nikdy nespala u babky a ani by ma nenapadlo ju nechávať u niekoho spať kvôli festivalu či diskotéke. Ale samozrejme je to vec názoru.

maron264
20. máj 2022

Tieto otázky sú odveci,to keď ti napíšem ,že som od dieťaťa odišla v troch mesiacoch na noc ,tak si povieš ok a pôjdeš aj napriek tomu,že sa na to necítia?A keď ti niekto napíše že v dvoch rokoch tak budeš čakať do dvoch rokov? Rob tak ako cítiš,keď si myslíš,že dieťatko je ešte malé a nechceš ho nikde nechať tak ho nenechaj. Keď uvidíš ,že vie ostať bez teba tak pôjdeš je dobre občas vypadnúť,dieťa sa nezbláznil za jeden večer a keby niečo môžeš sa hneď vrátiť domov. Len musíš byť sama na to nastavená,dôverovať rodine,prípadne tomu kto ho stráži a potom si aj festival uzijes. A nie stále kontrolovať mobil prípadne sa báť a byť celý čas v strese.

nykkushka
20. máj 2022

Ja nie som upäta, ale náš malý ma 2r a ešte sme tak neboli. Neviem či je to dobre alebo zlé, neriešim to. Nemám problém ho nechať počas dňa u rodiny, to aj on vydrží ale večer a v noci chceme byť s ním

july0
20. máj 2022

Chlapi to beru inak teda vacsina napr. ked je maly u mojej mami tak priatel je uplne v pohode a ja rozmyslam len nad ním.

maron264
20. máj 2022

PS. Je úplne normálne ,že dieťa necháš na noc a pôjdeš sa zabaviť. Nevidím v Tom nič zle,ide len o to,či si s tým ok ty. Veď máš právo na zábavu a jedna noc nikoho nezabila.

denden77
20. máj 2022

my sme boli 1x na noc prec, ked mala rok 😊

dazdovka
20. máj 2022

Sorry off topic, diskoteky este existuju? Nie zeby som tuzila ist, som skor festivalovy typ, ale zamyslali sme sa s manzelom, ze v jeho rodnom meste uz vsetky podniky kde robili diskoteky zavreli...

nykkushka
20. máj 2022

@dazdovka tiež sa zamýšľame nad tým ako by som ja s mužom (33 a36r) vyzerali :D :D asi ako dospelý dozor na stužkovej :D :D

sona96
20. máj 2022

Syn má 3 roky a ešte sme takto neboli a ani nám to nechýba.

pinkgirl
20. máj 2022

V tomto nie je žiadna spoločenská norma, ktorou sa treba riadiť. Urob tak ako to cítiš ty a budeš spokojná ty aj tvoja rodina. Ak netúžiš po festivale, tak nechoď. Ak chceš stráviť príjemné chvíle s manželom, tak choď. Na konci MD/RD nikto nerozdáva medaily za to, že si sa niečoho vzdala/zriekla kvôli dieťaťu - rodičovstvo nie sú preteky 😉. Osobne by ma veľmi potešilo, že manžel chce so mnou takúto udalosť zdieľať spoločne aj počas rodičovstva a nie le v čase "slobody" či už pred manželstvom alebo v manželstve bez dieťaťa. Ak je dieťatko zvyknuté na babku, prostredie a dobre papá, tak v tom nevidím problém - kľudne choď.

sense
20. máj 2022

Moja mala asi 5 rokov... Bola som na koncerte. Ak si to nevieš predstaviť tak nechoď.... Ja som nemala potrebu niekam chodiť, stačilo ze som chodila do prace a diskoték som si užila keď som mala 20.
Viem ze suseda dávala mali 2x do mesiaca n'a víkend k rodičom od polroka.... Ci už kvôli práci alebo zábave... A nie určite nie je kvôli tomu ani horšia ani lepšia matka ako ja. Jej to vyhovovalo inak.

lala123
20. máj 2022

Zariad sa podľa seba . My nevieme ale mas dieťa. Pri prvej som bola síce na navsteve len ale asi do polnoci po 6 týždňoch a to som dojčila a pri staršej mozmo až v roku. Je to o tvojom pocite a nastavení. Myslím si, že partner by mal brat do úvahy tvoje pocity (ako počas tehotenstva atk aj ten prvý rok je podľa mna hlavne o tej žene ) a ak sa ti tam nechce ísť tak nechod. Mal by ta rešpektovať.

didi2102
20. máj 2022

Pozri každý to má inak , proste podľa toho či má možnosti a ako sa cíti
Ak je niekto zvyknutý že mu pomáhajú rodičia napr viac, dieťa im bežne nechá na hodku dve tri, je to iné ako keď niekto taký vzťah medzi starým rodičom a dieťaťom nemá, napr u nás svokra chodí raz za.mesiac na polhodinu,dieťa by som jej nenechala ale kebyže je u nás často,berie ich von,deti ju poznajú atď prečo nie
Ja mam 4r a 2r ešte nikdy u nikoho nespali a svokra nikdy nestrazila, moji rodičia max jedno dieťa do 2h, neboli viac moznosti
5m je celkom malé,ak sa.chce zabaviť alebo oddýchnuť že sami dvaja skús navrhnúť kupko ,wellness pre vás dvoch poobede na dve hodiny ak má.kto postrážiť

majah212
20. máj 2022

pre mna je 5 mesacne babatko este male, na to, aby islo k niekomu prespavat (je to velka zodpovednost pre rodicov a nie to este pre druhych), kym sa rodicia idu bavit. ja nehovorim, ze ma byt matka a otec zavreti v jaskyni a vyliezť von az ked dieta bude mat 18 rokov, ale od maleho babatka sa neodchadza, hlavne v noci, ked potrebuje mat istotu, byt s mamou (kedze ona je pre neho zatial tou dolezitou istotou) a aj s otcom, ak sa ten podiela na vychove. Je to vsetko o nastaveni, o zivotnom style rodicov, co chcu, kam smeruju a ako si predstavuju vychovu. Ako citas tu, co clovek to iny nazor. Neviem ako z tychto nazorov vykluckujes, ci si budes robit statistiku -ale rob tak ako citis ;) ako vravim,p pre niekoho je to v pohode, pre niekoho to nie je v pohode 🙂

petamich
20. máj 2022

moj maly ma 10M a este si to neviem predstavit, ze by sme obaja neboli s nim na noc a budeme to riesit, lebo ideme v septembri na svadbu ale zatial sme rozhodnuti, zobrat svokrou so sebou na hotel a ona povaruje a ja dobehnem, ak by cosi

aktualne sa ideme zabavit na pohar vina alebo ja idem dnes s babami na diskoteku (ano existuju ale ideme na oldies, kam vieme, ze chodia stare herky ako my 😂) ale s malym je muz a ja budem hrdinka ak potiahnem do polnoci, kedze moje dieta je zasadny nespac 🤷‍♀️ kazdopadne suhlasim s tym, co tu uz bolo napisane, nie je na to norma a kazdy robi ako to citi a potrebuje

nairia
20. máj 2022

tusim si nasi chlapi mozu ruky podat, moj uz tiez spekuluje, ze zobrat babky aby sme my sa mohli ist bavit, ale teda ja to nedavam. stale kojim, v noci 1-2x sa mi zobudi a moje vnutorne materske nastavenie nie je stotoznene s tym, ze nechat dieta na starost babke ci uz jednej, alebo druhej a co je najhlavnejsie, treba cez den fungovat a ja som uz o 11 vecer hotova, nevedela by som sa ist niekam odviazat, prehyrit noc a na dalsie dni fungovat akoby sa nechumelilo.
btw mam 7m dieta a pride mi to nejako tak skoro... jasne, ked sa niekto citi, je to individualne, mne by chybal hlavne pocit, ze som nablizku, ak ma dieta bude potrebovat... a spanok tak vzacny posledne mesiace

mikadooo
20. máj 2022

Nuž veľa závisí aj od jeho vzťahu k babke, napríklad či je s ňou sám cez deň, na ako dlho, ďalej či prespí noc, len mu stačí strčiť fľašu. A takisto aj babka či je s tým ok. Ale ja by som si tú akciu asi vôbec neužila, asi by som stále len myslela na malého. My sme raz takto boli v divadle a prišla som odtiaľ tak vynervovaná, že som mužovi povedala, že nikdy viac toto. A pritom dcérka krásne spala celý čas čo sme boli preč 🤭.

beata110
20. máj 2022

Moja znama necha 2 mesacne babetko u mamy isli s muzom na dovolenku letecky na 2 tyzdne 😯😯 pre mna nepochopitelne. Moj do 4roch nikde nebol na noc bez nas

ckatka
20. máj 2022

Môj ma 16 mes a sam nikde ešte nebol bezomna dlhšie ako 2-3 hodiny. Je kojeny a nie som OK s tým,aby bol.dlhsie. Starší nekojeny bezne spával v izbe s tetou/babkami keď došli na návštevu (cca od roka) a prvýkrát na prázdninách bol tyzden, keď mal dva roky aj dva mesiace.

jazula
21. máj 2022

Ja som hlavne v 5m malej bola v takom stave, že ten festival by som asi cely prespala 😂. Ale k veci - chystáme sa na koncert o mesiac, to bude mat malá 13 mesiacov. Má to byť taký jednodňový festival. Sme dohodnutí s mojou mamou, že príde k nám postrážiť. A teda dúfam, že to nejako zvládnu, večer som doteraz uspavala malú len ja a to na prse… Tak snáď to nejako dajú. Malá papá už skoro všetko, takže hladná nebude, babka ju pritúli a dúfam, že to bude ok. Koncert/festival je v rámci mesta, tak v najhoršom prípade sa viem vcelku rýchlo dopraviť domov.