Trpím silnými bolesťami hlavy

martina28p
12. apr 2015

Chcela by som sa tu porozprávať s mamičkami,ktoré majú podobný problém,alebo mali a vedeli by mi poradiť....
od mala trpím silnými bolesťami hlavy,v detstve som odpadávala,bola som sledovaná na neurologii,robili mi aj CT.....bolesti hlavy mávam doteraz....stále som bola v tom,že trpím migrénami.....vždy to bola pulzujúca bolesť,bývalo mi zle,nezvykla som vracať,stalo sa mi to len párkrát....bolesť bývala taká,že som si hlavu stláčala rukami a bola by som schopná škrabať aj stenu....neznášala som svetlo a hluk,bolelo ma z toho až hrdlo,oči akoby mi chceli vyskočiť z hlavy.....s bolesťou hlavy som zaspávala,aj som sa zobúdzala...trvala 3 dni,niekedy aj 5.....teraz som po dlhšom čase absolvovala všetky vyšetrenia znovu,lebo hlava ma bolieva často,čelo,oči, vrch hlavy,boli to tlaky,aj pulzovanie....pridali sa k tomu závrate a slabosť,niekedy sa mi chveje celé vnútro.....všetky vyšetrenia mám v poriadku,vraj si mám merávať častejšie tlak,lebo je vyšší...dostala som aj lieky na pár mesiacov na rozšírenie ciev....brala som ich,mám pocit,že vtedy ma hlava tak často nebolela....ale čo ma zarazilo,že doktorka mi akoby s výsmechom povedala,že migrénu nemám,lebo migréna je ochorenie mozgu a podla CT mám všetko v poriadku.....mala som pri nej pocit,akoby mi neverila,že ma hlava bolí....a ona fakt bolí,.....niekedy už nevládzem,idem spať s bolesťou,ráno sa s ňou budím,pulzuje mi hlava a fakt sa už toho niekedy bojím.....baby,čo mám robiť......akákolvek rada ma poteší.....

martina28p
autor
13. apr 2015

@terina25 nie na ortopédii som nebola...takže to skúsim,len čo bude čas....aj to orl chcem vyskúšať....dakujem

sunshineka
13. apr 2015

@martina28p ako prebieha CT vysetrenie mozgu?pichli ti aj kontrastnu latku?

loveli
13. apr 2015

@martina28p
Neviem ci to kocky uz nepisali, ja radim dat vysetrit krcnu chrbticu, moze to byt z toho. Drzim palce

roxana280
13. apr 2015

ja to poznam, krcna chrbtica a migrena dedicna, pomaha mi cvicenie a Acutil, je bezne predajny vytazky z ginka , casto ma boli pred menstruaciou a pocas a po..skuste, mne pomaha

danielita18
13. apr 2015

@martina28p za vyskúšanie nič nedáš,len 2eur aked si to porovnáš s nákladmi ked chodíš od doktora k doktorovi a ten čas tak myslím že to nie je až tak vela a ten liečitel mi povedal že keby sa mi neulaví tak mám príst znova askúsi inú metodu liečbu a keby mi to znova nepomohlo tak že mi tých 20 eur vráti ale že zatial mal asi len 4 prípady ktorým nevedel pomôť,tak skús a uvidíš ale má dost plno

terina25
13. apr 2015

@sunshineka mne nepochli nic.ziadnu kontrastnu latku.

martina28p
autor
13. apr 2015

@sunshineka len si lahnes, posunie ťa to pod ten prstenec, máš zavreté oči a čakáš,aj mi hovorili ako mám dýchať. Kontrastnú látku dávajú pri magnetickej rezon. Aj na tom som bola ako malá, teda ak to dobre hovorím.

loveli
13. apr 2015

Aj CT sa robi s kontrastom.
@martina28p

e9
13. apr 2015

@martina28p
ahoj,mám pocit,že opisuješ môj život....teda asi z pred piatich rokov....
takto som žila aj ja-od malička si pamätám ako som plakala od bolesti.Ani si nepamätám,že ma nejaký deň nebolela hlava,bez liekov som neodchádzala z domu,lebo som vedela,že keď to nestlmím včas,tak zošaliem od bolesti. Lekári mi v živote nepomohli.
Pred piatimi rokmi som zmenila lekárku a ona mi tiež zistila vysoký tlak,musela som si 3x denne merať tlak a všetko si zapisovať a pomerne často som k nej musela prísť na kontrolu.Podľa mojich nameraných hodnôt mi začala nastavovať lieky,prispôsobovať dávky,až som sa dostala do normy...
Od vtedy každé ráno zoberiem dve malé tabletky na tlak a môj život sa otočil naruby!!!!
Pred tým ma z 30 dní v mesiaci 25x bolela hlava, teraz keď ma zabolí 1x za mesiac aj to len tak v pohode...pri menzese. Konečne normálne žijem,pred tým to ani nebol život.
Možno máš ten istý problém,tak držím palce🙂

sunshineka
13. apr 2015

@martina28p asi pri inych castiach tela pichaju kontrastnu latku

martina28p
autor
13. apr 2015

@loveli
@sunshineka teraz na ct mi nepichali,bola som len v takom prstenci,ked som bola mladšia,tak mi pichali a bola som v takej truhle...preto som si myslela,že vtedy to bola mag.rezon. a bolo to iné ako ct.....

martina28p
autor
13. apr 2015

@e9 dakujem,budem to konzultovať s doktorom a uvidím,,,,vždy som mala tlak vyšší....možno fakt bude aj v tom zádrhel,len som sa naň nikdy neliečila....

baby,ja to pobehám ešte a potom napíšem,čo sa zistí......
ešte raz vám dakujem za odpovede :D

pakes
13. apr 2015

@martina28p a emg vysetrenie ti neurolog robil?Ci nemas aj tetaniu😕

martina28p
autor
13. apr 2015

@pakes nie,to je prosím ťa čo???

pakes
13. apr 2015

@martina28p Je to nervovo svalova drazdivost😕Prejavuje sa bolestami hlavy,tlakovymi,palivymi alebo to mozes citit ako pichanie.Prejavuje sa rozne ...bolest moze byt na temene,spankoch,ale aj vzadu.Casto moze trpnut hlava,ruky nohy,cele telo.Mozes citit zavrate,rozmazane videnie,vnutorne chvenie...Spustacom je vacsinou stres

sunshineka
13. apr 2015

@pakes tetania sa vyznacuje silnym krcom a jej priznaky su odlisne

pakes
13. apr 2015

@sunshineka ja mam diagnostikovanu tetaniu a nemam vobec krce.Mna po porode neskutocne bolievala hlava,dlho nevedeli prist nato co mi je,Nakoniec urobili test na emg a vysla jasna tetania.Ja mavam tlakovu bolest hlavy vacsinou

sunshineka
13. apr 2015

@pakes fuuha zaujalo ma hlavne trpnutie hlavy.mne hlava trpne pri dlhodobej bolesti.neurolog ti robil emg?

roxana280
13. apr 2015

ja som mala take stavy, ze som komolila slova, nedokazala som proste hovorit a vracala a pod.skuste ten acutil ublizit nemoze, ja ho jem tri mesiace kazdy den rano na lacno, potom si dam mesiac dva pauzu a znova aj energie mam viac, co sa tyka vysetreni a liekov, skusali mi infuzie, lieky obstreky, nepomohlo nic..le to cvicenie a acutil,

pakes
13. apr 2015

@sunshineka ano robil,mne zo zaciatku trpla hlava a celo,ale inak nejake velke krce,ze by mi prsty vykrucalo som nemala.Ked si precitas" tetania priznaky"naozaj tam najdes rozne priznaky

sunshineka
13. apr 2015

@pakes mne sa stava,ze neviem artikulovat,neda sa mi rozpravat.raz sa mi to stalo na pohovore a poriadnu hanbu som si urobila.velmi ma obmedzuju bolesti a keby prisli na to,co mi je,bola by som najstastnejsia na svete.vdaka za tip

pakes
13. apr 2015

@sunshineka urcite si to daj spravit.Mna ked parkrat dostala bolest na pohotovost,hned sa ma lekar pytal ci viem artikulovat,ci viem hovorit(teda ci som nemala tkzv.rybie usta)Emg ti spravia za chvilku a vtsledok vies hned.Zatial nasad horcik😉

tanika
26. máj 2016

@gapre
@ivica46 kočky ako Vám zistili tú štítnu žlazu ? krvné testy , u obvodnej alebo na endorinologii? ja mám tiež problém s bolestami hlavy , prešla som kopec vyšetrení len na kardio. a endokrin. som nebola.....že by štítna ako ste sa cítili okrem problemov s hlavou?

1zabka11
26. máj 2016

Ahoj,to poznan..po porode no katastrofa..presne to,co ty...taka silna bolest..vadilo mi svetlo hluk,aj ked drobec pistal..teraz to je uz lepsie...no..len tiez mi zacalo bit velmi srdiecko..a telo sa mi trasie..doktorka mi zistila stitnu zlazu,som uz aj objednana :( ach jaj..uvidine..

tanika
26. máj 2016

@1zabka11 môžem sa spýtať obvodná ? a potom idete na endokr. ako Vám to obvodná zistila ? dík moc

1zabka11
26. máj 2016

Ahoj,zobrala mi krv a tam sa zistila stitna zlaza :( vsetko mi pasujee ze aj ten moc rychly tep mam asi z nej...ak na vysetrenie hlavy pojdem..aj na eky chodim :( ved mam 11mesacne dieta a ja som cela porodom obita :( ked som ho aj mlada malaa couz..:( nam vklude tep 110 :( to je hrozne..nemozem dlhu chodzu nic..ved uvidim co mi povedia na tom vysetreni ;( ach jaj..

dadka1812
7. aug 2017

@buebee ahoj prosim ta mna boli hlava uz rok mozes mi popisat tie bolesti ci trvali v kuse alebo par dni a dost ci cely den a ake boli .Dakujem

danielita18
7. aug 2017

@dadka1812 nie si nahodou po porode alebo po cisarskom?

dadka1812
15. aug 2017

Nie niesom