Som unavená, hoci spím normálne

monikastrelcova4
13. mar 2019

Ahojte prosím čo mám robiť som nesmierne unavená a popritom normálne spím ...neviete nejaké rady ? Táto MD ma unavuje 🤭

simca06022011
14. mar 2019

Železo

alienkami
14. mar 2019

Môže to byť čokoľvek. Od jarnej únavy cez nedostatok vitamínov, minerálov, hormonálnu nerovnováhu, únavový syndróm až po neviem aké diagnózy. Takže najprv skúsiť pestrú stravu, dobrý pitný režim a pohyb. Ak nepomôže zrejme by sa zišlo ísť na preventívnu prehliadku.

ehja129
14. mar 2019

Moje slová až na to že nemám MD

kulumulu123
14. mar 2019

Zelezo je proti unave skus si dat zmerat jeho hladinu

pieces
14. mar 2019

@alienkami na preventívke sa ale dokopy skoro nič nezisťuje...

alienkami
14. mar 2019

@pieces ja viem, že väčšinou sa robia "preventívky" len naoko, ale ak prídeš k dr. a bazíruješ na komplet vyšetrení krvi, tak (ak to nie je totalny ignorant) ti tie vyšetrenia spraví. Ak nie, treba zmeniť dr.

lenadka
15. mar 2019

Išla by som rovno na tú krv. Ak máš nastúpiť do práce, nech máš vyšetrenie už za sebou, ľahšie sa to realizuje keď si teraz doma. Dcéra mala nízke železo a učiteľky sa pýtali či berie nejaké lieky (na alergiu) že je tak hrozne utlmená, zle papá. Naozaj vyšli veľmi nízke hodnoty. Po užívaní maltoferu mi dieťa doslova ožilo.

dasenka26
15. mar 2019

@monikastrelcova4 magnézium 500mg tabletové, nie šumivé, ráno večer alebo aspoň večer, a dať si urobiť výsledky krvi

eliska13
15. mar 2019

@monikastrelcova4 sama si si odpovedala😂že MD Ta unavuje....nie si znudena, vyhoreta, nie každú ženu baví byť doma s detmi.unava môže byť aj psychická....
Tak som sa cítila, keď som bola anemicka....ináč som šokovaná koľko detí je anemickych pediatrická to spomínala pri preventívnej preh.môjho syna malo jeme červeného mäsa, vývary z neho...

leea111
15. mar 2019

@lenadka K lekArke som chodila Asi pred pol rokom ked ta unava bola naozaj velka , bola som vycerpana . Radila mi magnezko ktore trochu pomohlo no dalej som pocitovala ine prejavy vycerpania. Po case som sla zas ze sa to neupravuje. Pozrela mi do oci ze nevyzera ze som anemicka. Krv mi brat nechcela ze neni dovod ze je to stres. Takze som si musela poradit sama kupila som si prirodny b komplex, pila bylinkove caje. Doplnila mineraly atd atd. K lekarke ked mam ist tak citim dost odpor. Lebo odtial vyjdem bez akejkolvek pomoci s pocitom ze doktorka ta berie za hypochondra.

simca06022011
15. mar 2019

@eliska13 červené mäso je jediné čo jem, bio hovadinu, vnútornosti, pečeň mám na tanieri niekoľko krát v týždni a nedostatok železa mám. Čiže s tým to nemusí mať nič. Nemyslím že hovädzí vývar bude mať nejaké významné množstvo železa. Ak niekto má nedostatok odporúčam melasu, spenat A zelenú zeleninu, ide jar, bude jej dosť 😁

pieces
15. mar 2019

@simca06022011
aj petržlenová vňať je super

ajsha123
15. mar 2019

@leea111 nemozes zmeniť doktorku? Vsak pohľadom na človeka nemôže dr.zhodnotit,ze je vsetko ok... To nemusí byt len železo, ktoré spôsobuje problémy...

duda999
15. mar 2019

na mňa tiež tento týždeň doľahla extrémna únava, pocit ťažkých končatín, atď. Ale išla som k DR, spravila mi odber krvi, tak čakám na výsledky. Tiež som je vysvetlila, že takúto únavu až úzkosť som nikdy nemala, tak nech mi spraví všetky možné vyšetrenia v rámci preventívnej prehliadky. Zatiaľ som si kúpila aspoň magnézium.

rozzika
15. mar 2019

@leea111 ahoj, aky prirodny b-komplex si si prosim kupila?

leea111
17. mar 2019

@rozzika

Mam to z amazonu je to pol rocna kura. Kupovala som to v zahranici, ale myslim ze ak pojdes do bio obchodu tiez poradia nieco fajn.

zibi
17. mar 2019

@rozzika aj swanson ma dobre b-cka, aj jamieson

miyya
19. mar 2019

Mne pomohol Vitamín D a čerstvý vzduch. Po 2 týždňoch užívanie tabliet som v pohode. Únava odišla aj napriek rutine doma.
Najskôr som obmedzila všetko aj občasné víno k večeri, aby som vedela čo je za tým. V zime chýba slniečko 🙂

rozzika
19. mar 2019

@leea111
@zibi Dakujem za info 😉

sadkoni
11. apr 2019

@katka.bn k behu sa snažím aj ja si vytvoriť nejaký ten vzťah. Len ma trošku vie deprimovať, keď jeden deň vládzem a druhý deň vládzem o dosť menej. Že proste jeden deň to ide a druhý nejde. Ale snažím sa nenechať to tak 🙂

katka.bn
11. apr 2019

@sadkoni to poznam, jeden den to ide lepsie, iny horsie... moze to urcite vela veci vplyvnit, napr. co pred tym zjete a aky cas pred behom nieco jete a pijete - napr. 2 hod. pred behom nemozem jest, a tiez sa nemozem bezprostredne pred behom vela napit. u kazdeho to je iste individualne, ale ak si to clovek odsleduje, co mu vadi a co vyhovuje, moze si tym trochu pomoct k tomu lepsiemu zazitku 🙂

mkado
11. apr 2019

@monikastrelcova4 z vlastnej skúsenosti odporucam len kvalitne dovyzivit organizmus. Ja mam vybornu skusenost s produktami od firmy forever. 🙂

sadkoni
2. máj 2019

@katka.bn presne presne, mne veľa vie ovplyvniť aj to v akej som psychickej pohode alebo nepohode. Je to zvláštne, ale niekedy keď som akože nahnevaná, že ma niekto vytočí tak dokonca podám lepší výkon jak keď som celý deň v pohodičke 🙂