Uvoľnená koža na bruchu 6 týždňov po pôrode

10. dec 2021

Ahoj, som 6 tyzdnov po cisarskom porode, druhe dieta. Po prvom som taketo brucho nemala, bolo to ovela lepsie. Teraz mi ostala po bokoch natiahnuta koža. Zacinam pomaly doma cvicit, len by ma zaujimali vase rady, ako postupovat, co mi pomoze aspon trochu na tu natiahnutu kožu, ci sa to vobec upravi cvicenim, ci pomoze uz len ist pod noz...
Diastazu nemam, aspon si myslim, skusala som to samovysetrenie.
Brucho bola vzdy moja najhorsia partia, neznasam robit brusaky, ale chcem sa zaťať a cosi s tým urobit nech sa nemusim v lete za seba hanbit.
Dakujem

evkamotka
10. dec 2021

Moj pribeh, identicky. Pomohlo mi schudnut v kombinácii s cvicenim na brucho. Takze mam menej kg a svaly na bruchu sa "zdvihli". Ale upozornujem, ze 6t po porode je skoro na cviky. Ja som skusala po pol roku a po par cviceniach ma to uz riadne bolelo. Daj si cas. Zatial sa zameraj na redukciu vahy upravou stravy, aspon co-to

natalienka12
10. dec 2021

podľa mňa nemáš veľký previs aby bolo nutné rezať, ale nespoliehaj sa na cviky, brucho sa formuje v kuchyni stravou a nie "brušákmi", ako sa laici myslia. Celkovo si zaoblená, obalená tukom (samozrejme žiadna obezita to nie je), ale ak ak schudneš, tak aj bruško pôjde dolu.

luciador
10. dec 2021

V žiadnom prípade neodporúčam cvičiť skôr ako po pol roku od sekcie,brucho som mala také isté a riešila som to sťahovacimi nohavičkami najprv.

autor
10. dec 2021

@natalienka12 praveze sa bojim, ze ked schudnem ze aj ten previs sa zvacsi. Od porodu som strasne rychlo schudla na to ake velke brucho som mala. Cca do 2 tyzdnov som bola na povodnej vahe +3kg naviac.
Neviem vobec na co sa pri strave zamerat, nikdy som nedrzala diety ani sa moc tomu nerozumiem co jest aby som chudla

autor
10. dec 2021

@luciador a potom sa ti to upravilo? Ved ja si tiez hovorim, ze este je skoro aby som robila paniku. Aj ked schudnut mi urcite cosi treba. Dúfam ze sa ta koza aj sama trochu stiahne. Zatial cvičím len zadok a nohy, tie mam slabe, brucho som este nezacala. To len natieram spevnujucimi kremami 🤭

luciador
10. dec 2021

Pravdu? Hmmm...Som rok po pôrode (druhom) a mám pocit, že už nikdy nebude ako predtým ☹️ Ale zlepšiť sa to zlepšilo, určite,ale asi sa budem musieť zmieriť s tým, že už nikdy nebude také ako bývalo... Ale našťastie mám na ňom len zopár strií,tak to ma ako tak utesuje 🙃

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobo2433
10. dec 2021

Ja mám presne ako ty ak nie aj viac 🙈a to som znovu tehotná tak neviem čo ma čaká potom po pôrode .... Potom sa len nakopnúť a cvičiť a dúfať,že sa to nejako ,,stiahne,, 🙈

dmk_1
10. dec 2021

Ja som 8t po porode,schudla som 18 kg dojcenim, stravou a chodenim s kocikom a previs (vacsi) to neurobilo. Ale na cvicenie je stale skoro, ja som si asi nasla diastazu nad pupkom, radsej si ju dam vysetrit, aby som si neuskodila este viac. Neponahlaj sa, si mamicka, nemusis mat do leta super duper postavu, ani ta koza na bruchu sa ti nenatiahla za pol roka. Pomaly dalej zajdes pri formovani a hlavne udrzani ! postavy plati este viac. Ovela horsie brucha som videla nez tvoje a pekne sa spravili, daku elasticitu tam mas.

luccija
10. dec 2021

Neblázni si 6 t po cisárskom necvic ešte spravíš si len zle.Chce to čas....

basska_b
10. dec 2021

Ja mam tiež hnusne brucho, koža mi tam ostala, najradšej by som išla na plastiku brucha, lebo neskutočne závidím ženám, čo sa3 mesiace popôrode dajú do plaviek a vyzerá, že ani nerodili. Ja už do plaviek asi v živote nepôjdem.

3petka
10. dec 2021

Dobre robíš že začínaš nohami. Zameraj sa na to a kde tu pridávaj pár cvikov na brucho a postupne uvidíš že sa to upravuje. Samozrejme nezabudni na stravu to je najdôležitejšie

wonder13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wonder13
10. dec 2021

Odporúča sa s cvičením začať po polroku po Cisarovu. Nejaké nohy /ruky môžete ak sa na to cítite, ale brušku dajte čas ešte. A hlavne brucho sa robí v kuchyni a nie brusakmi. Aj ja sa po pôrode tiež pekne vrátim ku kalorickym tabuľkam. Je to obrovská pomoc, neviem ci s tým mate skúsenosti. A študovať okolo toho, čo papat... Keď sa vám podarí schudnúť stravou, aj brusko sa upraví 🙂

sykoroka_dizajn
10. dec 2021

Možno by nebolo zle nájsť si Fyzio aby ta naučila aktiváciu hss (hlboký stabilizačný systém) a dala vhodne cviky po pôrode a to by si si cvičila.

nevenka
10. dec 2021

Len prosim Ta, ZIADNE BRUSAKY!!! najdi si dobreho fyzioterapeuta, co vie pracovat s diastazou a oslabenym brusnym svalstvom, ja odporucam aspon pozriet stranku Moniky Srenkelovej, pre zakladne info. Ja diastazu nemam a predsa mam brusne svaly oslabene, brusakmi si vsetko zhorsis 😒

kristinka92
10. dec 2021

Ahojte, po cisarskom sa fakt začína cvičiť až po pol roku??😳 ja som rozmýšľala začať po sestonedeli aspoň cvikmi iba na spevnenie tela, hlavne ruky nohy chrbát, brusaky určite nie

sykoroka_dizajn
10. dec 2021

Jasne že sa môže aj skôr cvičiť ale pod dozorom a nie priame brušné svaly

nikoleta123566
22. jan 2022

Ahojte baby chcem sa spýtať mam dosť natiahnutý kožu na bruchu myslíte že to cvičením spevnim ?
Som s toho zufala :/ strašne zle sa cítim myslíte že to je pod nôž ?
Som 4 mesiace po pôrode pôrod Som mala norm

kristinka92
22. jan 2022

@nikoleta123566 podľa mna nie 🙂 hlavne na tej fotke sedíš s nohami pri sebe, v takej polohe nechci vedieť aku mám špekačku ja 😂